
Більшість українців (близько 59%) підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з РФ, СРСР та Російською імперією.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва із соціологічною службою Центру Разумкова, передає Фіртка.
Так, прихильників перейменування більшість в усіх регіонах, окрім Півдня. Водночас у всіх регіонах, окрім Заходу, значна частина людей (20–28%) виявляє байдужість до теми перейменування топонімів.
Зазначимо, що у ставленні до цієї проблеми відбулися дуже суттєві зрушення: ще у 2020 році перейменування топонімів видавалося дуже суперечливим рішенням.
Лише у Західному регіоні переважала підтримка цього рішення (хоча і там майже третина була проти), а в решті регіонів громадяни переважно були противниками перейменувань. Однак, наголошують соціологи, у 2020 році мова йшла тільки про перейменування топонімів, пов’язаних із комуністичними діячами.
До слова, трохи більш ніж половина українців відзначають, що напад Росії на Україну став для них стимулом переосмислити радянське минуле. Попри те, що це суб’єктивна оцінка, попередні питання показали суттєву зміну у громадській думці щодо історичної пам’яті порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.
читайте також: Майже 93% мешканців західних регіонів позитивно оцінюють розпад СРСР
Довідково: опитування провели 13-21 грудня 2022 року методом face-to-face.
Опитали 2 018 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Статистична похибка не перевищувала 2,3%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!