Перейменування вулиць в Івано-Франківську: скільки коштуватиме та чи треба змінювати документи

З міського бюджету не оплачують зміни табличок з номерами будинків та назвами вулиць, які знаходяться на приватній власності.

Виготовлення табличок власникам будинків лише рекомендовано, адже Закону, який би зобов’язував їх це робити, немає. 

На противагу — при внесенні змін у назви вулиць, обов'язок міської ради змінити усі аншлаги, тобто вивіски із назвами за бюджетні кошти.

Про це журналістці Фіртки розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

За його словами, вже замінили вказівники на вулиці Лермонтова, яку перейменували на Героїв Маріуполя.

«Один металевий вказівник обійдеться приблизно у 2 500 — 3 000 гривень. У вартість входять безпосередньо аншлаг, на якому українською та англійською написана назва вулиці, забетонована стійка та робота майстрів», — пояснює посадовець.

Зауважимо, що нові назви вулиць вже з'явились на Google Maps.


Чи потрібно жителям вулиць змінювати документи?


Жителям вулиць, які перейменували, не потрібно змінювати прописку та документи на власність. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі.

У випадку, якщо жителі вулиці оформлюють спадщину, продають або переоформлюють власність, потрібно її перереєструвати. Це безплатно.

Ті франківці, які захочуть одразу після прийняття міською радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому міськради, який зобов’язаний надати виписку до паспорта про перейменування вулиці.

Водночас юридичні та фізичні особи, які зареєстровані за перейменованими вулицями, мають змінити адресу в реєстрі.


Нагадаємо, рішення про перейменування вулиць, які названі на честь російських діячів, ухвалили на позачерговій сесії 13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради. Зокрема, йдеться про вулиці, що названі на честь російських композиторів, політиків, письменників та науковців.

За словами очільника Івано-Франківська Руслана Марцінківа, у місті та селах громади перейменували назви вулиці на честь міст-героїв та видатних українців.

Ця новина викликала жваве обговорення у соціальних мережах. Іванофранківці розділились на два табори: одні — підтримують рішення влади, інші — поставились до нього негативно та скептично.

Найбільше дискусій точилось стосовно перейменування вулиці Сахарова. У результаті — на прохання українських дисидентів вулицю Сахарова не перейменовуватимуть. Так, очільник міста повідомив, що деяким ділянкам переіменованих вулиць залишать імена Сахарова і Рєпіна.

«Частину вулиці Сахарова від вулиці Бандери до вулиці Коновальця залишаємо вулицею Академіка Сахарова. Від вулиці Коновальця до вулиці Чорновола — Української Перемоги.

Щодо вулиці Рєпіна — збережемо одну з вулиць Івано-Франківська, але бічна вулиця від Лепкого матиме ім'я генерала УПА Миколи Арсенича. Це — остання воля багатьох героїв УПА, які відійшли у вічність», — пояснив Марцінків.

Перелік вулиць, які перейменують:

  • вулицю Гаркуші — на вулицю Михайла Мулика;
  • вулицю Добролюбова — на вулицю Героїв Волновахи;
  • вулицю Достоєвського — на вулицю Героїв Чернігова;
  • вулицю Лермонтова — на вулицю Героїв Маріуполя;
  • вулицю Менделєєва — на вулицю Героїв Попасної;
  • вулицю Некрасова — на вулицю Героїв Охтирки;
  • вулицю Сєченова — на вулицю Героїв Миколаєва;
  • вулицю Ушинського — на вулицю Героїв Херсона;
  • вулицю Чехова — на вулицю Героїв Харкова;
  • вулицю Герцена — на вулицю Володимира Малкоша;
  • вулицю Чайковського — на вулицю Василя Сліпака;
  • вулицю Докучаєва — на вулицю Євстахія Джанджаласа;
  • вулицю Короленка — на вулицю Віри Левицької;
  • вулицю Макаренка — на вулицю Олекси Гірника;
  • вулицю Огарьова — на вулицю Мирослава Лущака;
  • вулицю Руднєва — на вулицю Святослава Пахолківа;
  • вулицю Пржевальського — на вулицю Теофіла Бедрія;
  • вулицю Ціолковського — на вулицю Івана Федика;
  • вулицю Академіка Сахарова — на вулицю Української Перемоги (не усю);
  • вулицю Данилевського — на вулицю Степана Бурдина;
  • вулицю Ковалевської — на вулицю Пластову;
  • вулицю Толстого — на вулицю Героїв Києва;
  • вулицю Глінки — на вулицю Олександра Тисовського;
  • вулицю Рєпіна — на вулицю Миколи Арсенича-Березовського (не усю);
  • провулок Червоний — на вулицю Осипа Назарука;
  • вулицю Челюскінців — на вулицю Волонтерську;
  • вулицю Технічну — на вулицю Бортнянського.

Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Консультують юрист, психолог і терапевт. В Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців (ФОТО)

В Івано-Франківську діють соціальні програми допомоги: хто може отримати кошти

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

363
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

555
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1308
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2243 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1115
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3045

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

874

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1022

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1449

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2056
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26349 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

744
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

943
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2981
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1232
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

926
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1185
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1194
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

398
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4240
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1057
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1625