Перейменування вулиць в Івано-Франківську: скільки коштуватиме та чи треба змінювати документи

З міського бюджету не оплачують зміни табличок з номерами будинків та назвами вулиць, які знаходяться на приватній власності.

Виготовлення табличок власникам будинків лише рекомендовано, адже Закону, який би зобов’язував їх це робити, немає. 

На противагу — при внесенні змін у назви вулиць, обов'язок міської ради змінити усі аншлаги, тобто вивіски із назвами за бюджетні кошти.

Про це журналістці Фіртки розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

За його словами, вже замінили вказівники на вулиці Лермонтова, яку перейменували на Героїв Маріуполя.

«Один металевий вказівник обійдеться приблизно у 2 500 — 3 000 гривень. У вартість входять безпосередньо аншлаг, на якому українською та англійською написана назва вулиці, забетонована стійка та робота майстрів», — пояснює посадовець.

Зауважимо, що нові назви вулиць вже з'явились на Google Maps.


Чи потрібно жителям вулиць змінювати документи?


Жителям вулиць, які перейменували, не потрібно змінювати прописку та документи на власність. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі.

У випадку, якщо жителі вулиці оформлюють спадщину, продають або переоформлюють власність, потрібно її перереєструвати. Це безплатно.

Ті франківці, які захочуть одразу після прийняття міською радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому міськради, який зобов’язаний надати виписку до паспорта про перейменування вулиці.

Водночас юридичні та фізичні особи, які зареєстровані за перейменованими вулицями, мають змінити адресу в реєстрі.


Нагадаємо, рішення про перейменування вулиць, які названі на честь російських діячів, ухвалили на позачерговій сесії 13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради. Зокрема, йдеться про вулиці, що названі на честь російських композиторів, політиків, письменників та науковців.

За словами очільника Івано-Франківська Руслана Марцінківа, у місті та селах громади перейменували назви вулиці на честь міст-героїв та видатних українців.

Ця новина викликала жваве обговорення у соціальних мережах. Іванофранківці розділились на два табори: одні — підтримують рішення влади, інші — поставились до нього негативно та скептично.

Найбільше дискусій точилось стосовно перейменування вулиці Сахарова. У результаті — на прохання українських дисидентів вулицю Сахарова не перейменовуватимуть. Так, очільник міста повідомив, що деяким ділянкам переіменованих вулиць залишать імена Сахарова і Рєпіна.

«Частину вулиці Сахарова від вулиці Бандери до вулиці Коновальця залишаємо вулицею Академіка Сахарова. Від вулиці Коновальця до вулиці Чорновола — Української Перемоги.

Щодо вулиці Рєпіна — збережемо одну з вулиць Івано-Франківська, але бічна вулиця від Лепкого матиме ім'я генерала УПА Миколи Арсенича. Це — остання воля багатьох героїв УПА, які відійшли у вічність», — пояснив Марцінків.

Перелік вулиць, які перейменують:

  • вулицю Гаркуші — на вулицю Михайла Мулика;
  • вулицю Добролюбова — на вулицю Героїв Волновахи;
  • вулицю Достоєвського — на вулицю Героїв Чернігова;
  • вулицю Лермонтова — на вулицю Героїв Маріуполя;
  • вулицю Менделєєва — на вулицю Героїв Попасної;
  • вулицю Некрасова — на вулицю Героїв Охтирки;
  • вулицю Сєченова — на вулицю Героїв Миколаєва;
  • вулицю Ушинського — на вулицю Героїв Херсона;
  • вулицю Чехова — на вулицю Героїв Харкова;
  • вулицю Герцена — на вулицю Володимира Малкоша;
  • вулицю Чайковського — на вулицю Василя Сліпака;
  • вулицю Докучаєва — на вулицю Євстахія Джанджаласа;
  • вулицю Короленка — на вулицю Віри Левицької;
  • вулицю Макаренка — на вулицю Олекси Гірника;
  • вулицю Огарьова — на вулицю Мирослава Лущака;
  • вулицю Руднєва — на вулицю Святослава Пахолківа;
  • вулицю Пржевальського — на вулицю Теофіла Бедрія;
  • вулицю Ціолковського — на вулицю Івана Федика;
  • вулицю Академіка Сахарова — на вулицю Української Перемоги (не усю);
  • вулицю Данилевського — на вулицю Степана Бурдина;
  • вулицю Ковалевської — на вулицю Пластову;
  • вулицю Толстого — на вулицю Героїв Києва;
  • вулицю Глінки — на вулицю Олександра Тисовського;
  • вулицю Рєпіна — на вулицю Миколи Арсенича-Березовського (не усю);
  • провулок Червоний — на вулицю Осипа Назарука;
  • вулицю Челюскінців — на вулицю Волонтерську;
  • вулицю Технічну — на вулицю Бортнянського.

Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Консультують юрист, психолог і терапевт. В Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців (ФОТО)

В Івано-Франківську діють соціальні програми допомоги: хто може отримати кошти

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1275
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2567
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2134
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2199
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6601 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2476 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

371

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1183

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1308

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1441
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

307
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

174
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

603
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

75
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26536
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

569
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10486 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

77
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

107
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

424
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

571
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

642