Перейменування вулиць в Івано-Франківську: скільки коштуватиме та чи треба змінювати документи

З міського бюджету не оплачують зміни табличок з номерами будинків та назвами вулиць, які знаходяться на приватній власності.

Виготовлення табличок власникам будинків лише рекомендовано, адже Закону, який би зобов’язував їх це робити, немає. 

На противагу — при внесенні змін у назви вулиць, обов'язок міської ради змінити усі аншлаги, тобто вивіски із назвами за бюджетні кошти.

Про це журналістці Фіртки розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

За його словами, вже замінили вказівники на вулиці Лермонтова, яку перейменували на Героїв Маріуполя.

«Один металевий вказівник обійдеться приблизно у 2 500 — 3 000 гривень. У вартість входять безпосередньо аншлаг, на якому українською та англійською написана назва вулиці, забетонована стійка та робота майстрів», — пояснює посадовець.

Зауважимо, що нові назви вулиць вже з'явились на Google Maps.


Чи потрібно жителям вулиць змінювати документи?


Жителям вулиць, які перейменували, не потрібно змінювати прописку та документи на власність. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі.

У випадку, якщо жителі вулиці оформлюють спадщину, продають або переоформлюють власність, потрібно її перереєструвати. Це безплатно.

Ті франківці, які захочуть одразу після прийняття міською радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому міськради, який зобов’язаний надати виписку до паспорта про перейменування вулиці.

Водночас юридичні та фізичні особи, які зареєстровані за перейменованими вулицями, мають змінити адресу в реєстрі.


Нагадаємо, рішення про перейменування вулиць, які названі на честь російських діячів, ухвалили на позачерговій сесії 13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради. Зокрема, йдеться про вулиці, що названі на честь російських композиторів, політиків, письменників та науковців.

За словами очільника Івано-Франківська Руслана Марцінківа, у місті та селах громади перейменували назви вулиці на честь міст-героїв та видатних українців.

Ця новина викликала жваве обговорення у соціальних мережах. Іванофранківці розділились на два табори: одні — підтримують рішення влади, інші — поставились до нього негативно та скептично.

Найбільше дискусій точилось стосовно перейменування вулиці Сахарова. У результаті — на прохання українських дисидентів вулицю Сахарова не перейменовуватимуть. Так, очільник міста повідомив, що деяким ділянкам переіменованих вулиць залишать імена Сахарова і Рєпіна.

«Частину вулиці Сахарова від вулиці Бандери до вулиці Коновальця залишаємо вулицею Академіка Сахарова. Від вулиці Коновальця до вулиці Чорновола — Української Перемоги.

Щодо вулиці Рєпіна — збережемо одну з вулиць Івано-Франківська, але бічна вулиця від Лепкого матиме ім'я генерала УПА Миколи Арсенича. Це — остання воля багатьох героїв УПА, які відійшли у вічність», — пояснив Марцінків.

Перелік вулиць, які перейменують:

  • вулицю Гаркуші — на вулицю Михайла Мулика;
  • вулицю Добролюбова — на вулицю Героїв Волновахи;
  • вулицю Достоєвського — на вулицю Героїв Чернігова;
  • вулицю Лермонтова — на вулицю Героїв Маріуполя;
  • вулицю Менделєєва — на вулицю Героїв Попасної;
  • вулицю Некрасова — на вулицю Героїв Охтирки;
  • вулицю Сєченова — на вулицю Героїв Миколаєва;
  • вулицю Ушинського — на вулицю Героїв Херсона;
  • вулицю Чехова — на вулицю Героїв Харкова;
  • вулицю Герцена — на вулицю Володимира Малкоша;
  • вулицю Чайковського — на вулицю Василя Сліпака;
  • вулицю Докучаєва — на вулицю Євстахія Джанджаласа;
  • вулицю Короленка — на вулицю Віри Левицької;
  • вулицю Макаренка — на вулицю Олекси Гірника;
  • вулицю Огарьова — на вулицю Мирослава Лущака;
  • вулицю Руднєва — на вулицю Святослава Пахолківа;
  • вулицю Пржевальського — на вулицю Теофіла Бедрія;
  • вулицю Ціолковського — на вулицю Івана Федика;
  • вулицю Академіка Сахарова — на вулицю Української Перемоги (не усю);
  • вулицю Данилевського — на вулицю Степана Бурдина;
  • вулицю Ковалевської — на вулицю Пластову;
  • вулицю Толстого — на вулицю Героїв Києва;
  • вулицю Глінки — на вулицю Олександра Тисовського;
  • вулицю Рєпіна — на вулицю Миколи Арсенича-Березовського (не усю);
  • провулок Червоний — на вулицю Осипа Назарука;
  • вулицю Челюскінців — на вулицю Волонтерську;
  • вулицю Технічну — на вулицю Бортнянського.

Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Консультують юрист, психолог і терапевт. В Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців (ФОТО)

В Івано-Франківську діють соціальні програми допомоги: хто може отримати кошти

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

04.12.2024
Олег Головенський

У США як справжня інформаційна бомба «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу».   

226
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

948
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

857
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1316
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2717
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1510

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

797

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

855

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1747

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1749
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

468
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

533
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18447
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7562
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3735
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1139
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10855
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

520
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

414
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

595
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

520