Ринок праці в Україні: найнижча конкуренція на початку літа в Івано-Франківській області

Ринок праці, попри війну та економічну кризу, продовжує відновлюватися повільними темпами.
Найпростіше знайти роботу у західних областях України, де в середньому на одну вакансію не більше двох кандидатів. Знизилася конкуренція у столиці, в середньому на одне робоче місце в Києві тепер претендує шість людей.
Про це свідчать дані експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua, передає Фіртка.
Для кого є робота?
Зокрема, на початку літа найбільше вакансій розмістила на сайті grc.ua сфера продажу. Пропозиції роботи для продавців, касирів, адміністраторів торгового залу, а також менеджерів з продажу у червні складають 23,5% від усіх актуальних вакансій.
В ІТ-сфері не відбулося відчутних змін.
Кількість пропозицій роботи для ІТ-спеціалістів майже не змінилася. Проте на загальному незначному пожвавленні ринку праці в інших сферах, частка вакансій в ІТ-сфері знизилася з 15,6% у травні до 12,2% у червні. 
У червні затребуваними були також спеціалісти без досвіду роботи, працівники сфери транспорту та логістики, робітничий персонал, фахівці сільського господарства та працівники сфери будівництва та нерухомості, маркетологи.
Бізнес поступово відновлює комерційну діяльність, припинену від початку війни. Багато жінок, які переїхали з метою убезпечення себе та дітей в інші міста чи країни, працювали бухгалтерами. Компанії почали активніше шукати працівників цієї сфери. У червні з’явилося більше вакансій для бухгалтерів та спеціалістів з управлінського обліку.
Негативну динаміку продемонструвала сфера медицини та фармацевтики. Ці фахівці протягом тривалого часу були затребуваними та традиційно потрапляли до десятки професій з найбільшою кількістю пропозицій роботи. Проте, у червні кількість вакансій для них відчутно скоротилася.
Найважче зараз знайти роботу держслужбовцям, страхувальникам, юристам, освітянам, спеціалістам сфер автомобільного бізнесу, працівникам сфери HoReCa та спортивних клубів, фітнесу та салонів краси. Для цих спеціалістів у червні, як і у попередні місяці, найменше вакансій.
Де найбільше роботи?
Найбільше роботи на початку літа пропонують роботодавці у столиці, а також компанії у Львові та області, у Дніпропетровській області. При цьому Київ утримує впевнене лідерство за кількістю вакансій та рівню заробітних плат. Пропозиції роботи столичних роботодавців складають 34,5% від усіх вакансій, розміщених у червні на сайті. Львів та Дніпро, хоча й пропонують трохи більше роботи, аніж інші регіони, мають значну різницю з лідером рейтингу, Києвом.
Цікавим є той факт, що у Київській області, яка зазвичай посідає найнижчі сходинки у рейтингу за кількістю вакансій, у червні з’явилося більше вакансій. Відтак на початку літа столична область входить до десятки регіонів з найбільшою кількістю вакансій. Приблизно однакова кількість вакансій також в Івано-Франківській, Черкаській, Полтавській, Вінницькій та Закарпатській областях. 
Найбільший негативний вплив на ринок праці війна здійснила на регіони, які найбільше потерпають від російської воєнної агресії. Там ринок праці впав до мінімальних показників.
Де найбільше вакансій?
Війна стала причиною змін у регіональній структурі ринку праці. У західні області від початку війни переїжджали українці у пошуках прихистку. Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області були найпопулярнішими при релокації підприємств з регіонів, які потерпали найбільше від ворожих атак.
Бізнес, що діяв у цих регіонах, переважно зміг зберегти свою комерційну діяльність, на відміну від компаній, що змушені були припинити роботу у місцях бойових дій. Відтак, області на Заході України демонструють більшу частку вакансій у структурі ринку праці, аніж це було до війни. Тому пошукачі у західних регіонах стикаються з меншими проблемами при працевлаштуванні.
Найнижча конкуренція на початку літа в Івано-Франківській області, тут в середньому на одне робоче місце претендує один кандидат.
Низька конкуренція також у Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях, тут на одну вакансію в середньому претендує не більше двох осіб.
У Запорізькій та Харківській областях на початку літа спостерігається найвищий рівень конкуренції — 13-14 кандидатів на одне робоче місце. Трохи нижчий показник конкуренції в Одеській області, проте він вищий, аніж в середньому по ринку. На одну відкриту вакансію в Одеській області претендують десять людей.
У Києві та Київській області конкуренція у червні знизилася, порівнюючи з травнем. Якщо наприкінці весни у столиці на одне робоче місце претендувало 9-10 осіб, то у червні у конкурсі на вакансію в середньому шість людей.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2692
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20768
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1803
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1291 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2306
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3945

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

572

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2059

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

750

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1354
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

944
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24445
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

660
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

688
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

639
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

783
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8129
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

640
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

822
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2110 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

774