У червні у більшості професійних сфер зарплати припинили зниження, проте й значного зростання не відбувається.
У квітні фіксували падіння середньої заробітної плати на 10%, порівнюючи з довоєнним періодом. У травні у більшості професійних сфер продовжилося зниження зарплат до критично низького рівня.
Про це свідчать дані експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua, передає Фіртка.
Середня заробітна плата у червні у всіх відкритих вакансіях на сайті складає 20 100 гривень.
Хто отримує найвищі зарплати?
Найвищі зарплати, як і завжди, пропонують ІТ-спеціалістам, керівникам та у сфері консалтинг. Проте, порівнюючи з попереднім місяцем, у червні у вакансіях цих професійних сфер пропонують нижчі зарплати.
Програмістам пропонують в середньому 70 900 гривень, керівникам — 45 300 гривень. У сфері консалтинг середня зарплата знизилася майже вдвічі, порівнюючи з травнем, і складає 33 000 гривень.
У червні з’явилися пропозиції роботи з високими зарплатами у таких професійних сферах, як будівництво й нерухомість, управління персоналом, видобуток сировини.
Крім цього, ринок нерухомості у великих містах почав оживати, роботодавці цієї сфери почали публікувати вакансії для менеджерів з аренди та продажу нерухомості.
У сфері будівництва та нерухомості, окрім рієлторів, на зарплати вище середнього рівня можуть претендувати інженери-проектувальники. Їм пропонують до 40 000 гривень. Спеціалістам робітничих професій у сфері будівництва платять, як і раніше, не надто високу зарплату — в середньому 11 500 гривень.
Відбулося незначне пожвавлення ще однієї професійної сфери. Від початку війни для фахівців туристичної сфери, галузі гостинності та ресторанів було вкрай мало пропозицій роботи. У літній сезон зазвичай відбувається відчутне збільшення пропозицій роботи для цих спеціалістів.
Цього літа, навіть не зважаючи на незначне пожвавлення роботодавців сфери туризму, кількість вакансій критично мала. Щоправда, середня заробітна плата у відкритих вакансіях у червні досягла рівню першої половини лютого цього року, тобто довоєнного періоду, і складає 25 300 гривень.
Кому зменшили зарплати?
З початком літа роботодавці дещо знизили пропоновані зарплати кандидатам на вакансії у сфері маркетинг, реклама та PR. Не зважаючи на те, що ці спеціалісти є одними з найзатребуваніших, а середня зарплата у вакансіях для них не знижувалася від початку війни, у червні їм пропонують набагато нижчу щомісячну компенсацію.
Середня заробітна плата у сфері маркетинг, реклама та PR у відкритих вакансіях становить 19 400 гривень.
Відбулося зниження середньої заробітної плати для працівників, яким пропонують роботу у сфері медицина та фармацевтика. У червні медіанна зарплата у відкритих вакансіях для цих спеціалістів становить 17 600 гривень.
Знизилася також середня зарплата у відкритих вакансіях для робітничого персоналу (з 14 400 гривень у травні до 13 700 гривень у червні), охоронців (з 17 100 гривень у травні до 10 900 гривень у червні) та для студентів і спеціалістів, які лише починають кар’єрний шлях (з 12 600 гривень у травні до 8 600 гривень).
Окрім студентів, охоронців та фахівців робітничих спеціальностей, найнижчі зарплати у домашнього персоналу (в середньому 11 900 гривень) та у сфері закупівель (12 400 гривень).
В яких регіонах платять найбільше?
Київ утримує впевнене лідерство по розміру середньої заробітної плати у червні. Медіанна зарплата цього місяця у столиці складає 29 500 гривень. На високий рівень щомісячної компенсації у столиці вплинула велика кількість пропозицій роботи для ІТ-спеціалістів. Щоправда, вакансії з високою зарплатою є також в інших сферах, наприклад, менеджери з експортного продажу можуть отримувати до 85 000 — 100 000 гривень.
На другій позиції за розміром середньої заробітної плати Львів та область. У середньому у цьому регіоні пропонують 20 500 гривень.
До п’ятірки регіонів з найвищими зарплатами у червні також потрапили Миколаївська область (середня зарплата у відкритих вакансіях складає 19 500 гривень), Дніпропетровська область (19 100 гривень) та Одеська область (18 700 гривень).
В яких регіонах платять найменші зарплати?
Найнижчі зарплати у червні пропонують у Рівненській області (середня зарплата у відкритих вакансіях становить 10 400 гривень), у Кропивницькому та Кіровоградській області (10 400 гривень), Харківській області (10 500 грн), Полтавській області та в Івано-Франківській областях (11 800 гривень).
Про ринок праці в Івано-Франківську читайте у матеріалі: Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: