Наприкінці червня 2023 року президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт «Про застосування англійської мови», який регулює вживання англійської мови як міжнародної в Україні.
Цей законопроєкт передбачає, серед іншого, що з 2027 року всі англомовні фільми в кінотеатрах показуватимуть в оригіналі з субтитрами українською (таке регулювання не розповсюджуватиметься на телебачення та інші медіа).
Разом з тим, відповідаючи на запитання: «Якби у Вас були наступні варіанти перегляду англомовного фільму, який Ви дуже хотіли б переглянути, який варіант Ви обрали б?», лише 8% респондентів віддали б перевагу перегляду англійською мовою з субтитрами, ще 2% — перегляду англійською мовою без субтитрів. 55% — перегляду фільму, дубльованого українською мовою, 16% — дубльованого українською мовою з субтитрами англійською, 7% — дубльованого російською мовою.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, передає Фіртка.
Дещо частіше віддають перевагу перегляду фільмів англійською мовою (з субтитрами чи без них) респонденти з вищою освітою (15%). Частка тих, хто віддає перевагу перегляду англомовних фільмів в оригіналі (з субтитрами чи без них), тим більша, чим молодші респонденти (вона зростає від 4% серед осіб віком від 60 років та старших до 20% серед молодих людей віком до 30 років).
Низька підтримка демонстрації фільмів англійською мовою зумовлена низьким рівнем володіння англійською громадянами: лише 1% опитаних відповіли, що володіють нею вільно, 7,5% — що можуть читати, писати та говорити англійською, але не володіють нею вільно, 19% — що можуть трохи читати, писати або говорити англійською, але погано, 27% — що орієнтуюся в окремих словах і простих фразах, але читати, писати або говорити не можуть зовсім, 44% — що зовсім не знають англійської мови.
Дещо вищим є рівень володіння англійською мовою людьми з вищою освітою (серед них 2,5% володіють нею вільно, а 13% можуть читати, писати та говорити англійською, але не володіють вільно). Чим молодші респонденти, тим частіше вони володіють англійською мовою (частка тих, хто володіє нею вільно, зростає від 0,2% серед осіб віком від 60 років та старших, до 3% серед молодих людей віком до 30 років, тих, хто може читати, писати та говорити англійською, але не володіє вільно — відповідно від 2% до 19%. У найстаршій віковій групі 88% відповіли, що зовсім не знають англійської мови, або орієнтуються лише в окремих словах та простих фразах, у наймолодшій — 40,5%.
Якщо серед тих, що відповіли, що можуть читати, писати та говорити англійською, але не володіють нею вільно, 34% віддають перевагу перегляду фільмів англійською мовою (з субтитрами чи без них), то серед тих, хто зовсім не знає англійської — лише 4%.
Довідково: опитування проводили з 5 до 11 липня 2023 року.
Опитали 2 017 осіб методом особистого інтерв'ю у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та Києві.
У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — тільки на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!