Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк, Ірина Геращенко та Олексій Гончаренко, передає Фіртка з посиланням на Громадське.
За відповідний законопроєкт №10379 проголосували 254 народні депутати.
Як зазначають депутати, метою цього законопроєкту є удосконалення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (з урахуванням вимог воєнного стану).
У законопроєкті пропонуються:
- Нові статті про порушення військового обліку.
- Збільшені строки адміністративної відповідальності та адміністративного затримання.
- Введення кримінальної відповідальності за відмову від медичного огляду під час мобілізації.
Також пропонуються збільшення розмірів штрафів і тривалості адміністративного затримання (до 3 років). Мінімальна сума штрафу за порушення, передбачені цими статтями, становитиме 8 500 гривень (порівняно зі 510 гривень раніше), а максимальна — 204 000 гривень (порівняно зі 8 500 гривень раніше).
Як зазначають депутати, законопроєктом пропонується встановити жорсткіші санкції за порушення військового обліку, ніж за деякі військові правопорушення — наприклад, за дезертирство. Окрім того, пропонується прирівняти відмову від проходження медичної комісії до ухилення від призову під час мобілізації.
Железняк зазначив, що зараз схвалена урядова версія, яка має «багато проблем і жорстких норм», але всі обіцяні зміни мають зайти правками до другого читання.
Тим часом Гончаренко стверджує, що комітет прибрав кримінальну відповідальність з цього законопроєкту: «Ця норма була, але вчора її вирішили все-таки прибрати».
Сам проєкт закону наразі недоступний на сайті Верховної Ради.
За словами Геращенко, за цей законопроєкт голосували депутати «Слуги Народу», колишньої ОПЗЖ, групи і частина «Голосу».
«Це був тест на голосування по закону про мобілізацію без демобілізації військових. Вангую, стільки ж голосів будуть і за мобілізацію», — вважає депутатка.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Майже колишні депутати хочуть грошей з усіх здерти.
Бо навряд чи репресії збільшать кількість армії бо й так ловлять і силою відправляють.
Наслідки прораховувати це не про українську владу всіх років. Тож...
Готуватись напевно до оборони Львова і Вінниці після ...