Проєкт GIDNA від БФ «БО “Майбутнє для України”» пропонує безкоштовну психологічну допомогу жінкам, які зазнали насильства з боку російських військових

Проєкт психологічної допомоги GIDNA, створений БФ «БО “Майбутнє для України”» як відповідь на ментальні наслідки для населення, спричинені російською агресією.  

Війна спричиняє руйнування, смерті та поранення, зупинку роботи критичної інфраструктури та інші наслідки, які фізично відбиваються на повсякденні українців. Утім агресія росії залишає по собі ще й ментальні травми. Зокрема невимовно складно доводиться нині жінкам, які пережили сексуальне насильство з боку військових або стали його свідками.

Щоб пережити цей досвід та уникнути важких психологічних наслідків їм необхідна висококваліфікована психологічна допомога. Саме її надає проєкт GIDNA, ініційований БО «БФ “Майбутнє для України”», передає Фіртка.

На панельній дискусії, яка пройшла у березні у Львові, Перша леді Олена Зеленська повідомила, що наразі Генпрокуратура розслідує 171 випадок сексуального насильства. Більшість злочинів скоєна проти жінок, зокрема неповнолітніх. Але найжахливіше те, що ця цифра відображає кількість лише тих, хто знайшов у собі сили говорити, однак безліч людей страждають мовчки. До того ж, на тимчасово окупованих територіях українці просто не мають можливості повідомити про скоєні проти них злочині. 

Натомість замовчування може спричинити важкі наслідки: депресії, порушення стосунків з близькими, проблеми з алкоголем та наркотиками, а в найгірших випадках — самогубства. Запобігти такому розвитку подій здатна лише кваліфікована психологічна допомога. 

Усвідомивши потенційний масштаб злочинів проти українських жінок БО «БФ “Майбутнє для України”» ініціювали проєкт психологічної допомоги GIDNA. Він передбачає надання курсу безкоштовних психологічних консультацій від психотерапевток, які мають спеціалізацію саме у роботі з травмою насильства.

Кожна з них пройшла навчання від Ізраїльської коаліції травми (ІТС), яка займається психосоціальною підтримкою населення під час різного роду катастроф, а конкретно в Україні працює ще з 2014 року.  Психотерапевтки GIDNA також проходять супервізії у колег з ІТС, що є запорукою якісної допомоги під час роботи з травмами такого характеру. 

Жінки, які пережили насильство або стали його свідками, можуть звернутися до проєкту GIDNA анонімно, заповнивши анкету на сайті та обравши зручний час для консультацій. Це безпечний простір, де жінка може вилікувати свої душевні рани поруч з досвідченою психотерапевткою. Це надважливий крок у подоланні ментальних наслідків для всієї української нації.

Проєкт GIDNA стартував у лютому і за перші місяці роботи за допомогою звернулися 6 жінок, 4 з яких вже розпочали курс консультацій. Загалом, БО «БФ “Майбутнє для України”» планує забезпечити 200 жінок психологічними консультаціями до кінця 2023 року. Для цього фонд збирає благодійні пожертви від громадян.

Крім того, організація бере участь у благодійних заходах. Так, на ярмарку i am u are, який пройшов у Нью-Йорку наприкінці березня, фонд представив на благодійному аукціоні лот — вазу «Венера», створену українським брендом YAKUSH. Вона була продана американцю за $5000, а кошти спрямовані на підтримку GIDNA.

З метою підтримати ініціативу у березні також пройшов ярмарок Спілка Черіті Маркет, де українські бренди представляли свої товари та надали до 30% вторгованих коштів на розвиток проєкту. Пожертви від донорів та заходів спрямовуються на організацію консультацій та оплату супервізій для психотерапевток. 

Кожен курс консультацій — це ще мінімум одна врятована доля, а враховуючи також близьких людей цих жінок, потенційно психологічні консультації можуть поліпшити життя ще сотень українців. 

Ви також можете підтримати проєкт задонативши будь-яку суму на сайті фонду

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?

«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни

Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії


05.06.2023 334
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1808
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1125
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1391 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3917 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33969
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2977

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

415

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

839

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1807

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1151
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1194
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

708
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

584
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2059
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12273
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1578
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1361
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30535 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

882
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

337
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

412
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

450