Проєкт GIDNA від БФ «БО “Майбутнє для України”» пропонує безкоштовну психологічну допомогу жінкам, які зазнали насильства з боку російських військових

Проєкт психологічної допомоги GIDNA, створений БФ «БО “Майбутнє для України”» як відповідь на ментальні наслідки для населення, спричинені російською агресією.  

Війна спричиняє руйнування, смерті та поранення, зупинку роботи критичної інфраструктури та інші наслідки, які фізично відбиваються на повсякденні українців. Утім агресія росії залишає по собі ще й ментальні травми. Зокрема невимовно складно доводиться нині жінкам, які пережили сексуальне насильство з боку військових або стали його свідками.

Щоб пережити цей досвід та уникнути важких психологічних наслідків їм необхідна висококваліфікована психологічна допомога. Саме її надає проєкт GIDNA, ініційований БО «БФ “Майбутнє для України”», передає Фіртка.

На панельній дискусії, яка пройшла у березні у Львові, Перша леді Олена Зеленська повідомила, що наразі Генпрокуратура розслідує 171 випадок сексуального насильства. Більшість злочинів скоєна проти жінок, зокрема неповнолітніх. Але найжахливіше те, що ця цифра відображає кількість лише тих, хто знайшов у собі сили говорити, однак безліч людей страждають мовчки. До того ж, на тимчасово окупованих територіях українці просто не мають можливості повідомити про скоєні проти них злочині. 

Натомість замовчування може спричинити важкі наслідки: депресії, порушення стосунків з близькими, проблеми з алкоголем та наркотиками, а в найгірших випадках — самогубства. Запобігти такому розвитку подій здатна лише кваліфікована психологічна допомога. 

Усвідомивши потенційний масштаб злочинів проти українських жінок БО «БФ “Майбутнє для України”» ініціювали проєкт психологічної допомоги GIDNA. Він передбачає надання курсу безкоштовних психологічних консультацій від психотерапевток, які мають спеціалізацію саме у роботі з травмою насильства.

Кожна з них пройшла навчання від Ізраїльської коаліції травми (ІТС), яка займається психосоціальною підтримкою населення під час різного роду катастроф, а конкретно в Україні працює ще з 2014 року.  Психотерапевтки GIDNA також проходять супервізії у колег з ІТС, що є запорукою якісної допомоги під час роботи з травмами такого характеру. 

Жінки, які пережили насильство або стали його свідками, можуть звернутися до проєкту GIDNA анонімно, заповнивши анкету на сайті та обравши зручний час для консультацій. Це безпечний простір, де жінка може вилікувати свої душевні рани поруч з досвідченою психотерапевткою. Це надважливий крок у подоланні ментальних наслідків для всієї української нації.

Проєкт GIDNA стартував у лютому і за перші місяці роботи за допомогою звернулися 6 жінок, 4 з яких вже розпочали курс консультацій. Загалом, БО «БФ “Майбутнє для України”» планує забезпечити 200 жінок психологічними консультаціями до кінця 2023 року. Для цього фонд збирає благодійні пожертви від громадян.

Крім того, організація бере участь у благодійних заходах. Так, на ярмарку i am u are, який пройшов у Нью-Йорку наприкінці березня, фонд представив на благодійному аукціоні лот — вазу «Венера», створену українським брендом YAKUSH. Вона була продана американцю за $5000, а кошти спрямовані на підтримку GIDNA.

З метою підтримати ініціативу у березні також пройшов ярмарок Спілка Черіті Маркет, де українські бренди представляли свої товари та надали до 30% вторгованих коштів на розвиток проєкту. Пожертви від донорів та заходів спрямовуються на організацію консультацій та оплату супервізій для психотерапевток. 

Кожен курс консультацій — це ще мінімум одна врятована доля, а враховуючи також близьких людей цих жінок, потенційно психологічні консультації можуть поліпшити життя ще сотень українців. 

Ви також можете підтримати проєкт задонативши будь-яку суму на сайті фонду

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?

«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни

Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії


05.06.2023 382
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

950
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14233 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1640
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6259

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13872
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

847 2