Проєкт психологічної допомоги GIDNA, створений БФ «БО “Майбутнє для України”» як відповідь на ментальні наслідки для населення, спричинені російською агресією.
Війна спричиняє руйнування, смерті та поранення, зупинку роботи критичної інфраструктури та інші наслідки, які фізично відбиваються на повсякденні українців. Утім агресія росії залишає по собі ще й ментальні травми. Зокрема невимовно складно доводиться нині жінкам, які пережили сексуальне насильство з боку військових або стали його свідками.
Щоб пережити цей досвід та уникнути важких психологічних наслідків їм необхідна висококваліфікована психологічна допомога. Саме її надає проєкт GIDNA, ініційований БО «БФ “Майбутнє для України”», передає Фіртка.
На панельній дискусії, яка пройшла у березні у Львові, Перша леді Олена Зеленська повідомила, що наразі Генпрокуратура розслідує 171 випадок сексуального насильства. Більшість злочинів скоєна проти жінок, зокрема неповнолітніх. Але найжахливіше те, що ця цифра відображає кількість лише тих, хто знайшов у собі сили говорити, однак безліч людей страждають мовчки. До того ж, на тимчасово окупованих територіях українці просто не мають можливості повідомити про скоєні проти них злочині.
Натомість замовчування може спричинити важкі наслідки: депресії, порушення стосунків з близькими, проблеми з алкоголем та наркотиками, а в найгірших випадках — самогубства. Запобігти такому розвитку подій здатна лише кваліфікована психологічна допомога.
Усвідомивши потенційний масштаб злочинів проти українських жінок БО «БФ “Майбутнє для України”» ініціювали проєкт психологічної допомоги GIDNA. Він передбачає надання курсу безкоштовних психологічних консультацій від психотерапевток, які мають спеціалізацію саме у роботі з травмою насильства.
Кожна з них пройшла навчання від Ізраїльської коаліції травми (ІТС), яка займається психосоціальною підтримкою населення під час різного роду катастроф, а конкретно в Україні працює ще з 2014 року. Психотерапевтки GIDNA також проходять супервізії у колег з ІТС, що є запорукою якісної допомоги під час роботи з травмами такого характеру.
Жінки, які пережили насильство або стали його свідками, можуть звернутися до проєкту GIDNA анонімно, заповнивши анкету на сайті та обравши зручний час для консультацій. Це безпечний простір, де жінка може вилікувати свої душевні рани поруч з досвідченою психотерапевткою. Це надважливий крок у подоланні ментальних наслідків для всієї української нації.
Проєкт GIDNA стартував у лютому і за перші місяці роботи за допомогою звернулися 6 жінок, 4 з яких вже розпочали курс консультацій. Загалом, БО «БФ “Майбутнє для України”» планує забезпечити 200 жінок психологічними консультаціями до кінця 2023 року. Для цього фонд збирає благодійні пожертви від громадян.
Крім того, організація бере участь у благодійних заходах. Так, на ярмарку i am u are, який пройшов у Нью-Йорку наприкінці березня, фонд представив на благодійному аукціоні лот — вазу «Венера», створену українським брендом YAKUSH. Вона була продана американцю за $5000, а кошти спрямовані на підтримку GIDNA.
З метою підтримати ініціативу у березні також пройшов ярмарок Спілка Черіті Маркет, де українські бренди представляли свої товари та надали до 30% вторгованих коштів на розвиток проєкту. Пожертви від донорів та заходів спрямовуються на організацію консультацій та оплату супервізій для психотерапевток.
Кожен курс консультацій — це ще мінімум одна врятована доля, а враховуючи також близьких людей цих жінок, потенційно психологічні консультації можуть поліпшити життя ще сотень українців.
Ви також можете підтримати проєкт задонативши будь-яку суму на сайті фонду.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Війна: як пережити смерть рідних
«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?
«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії