Проєкт GIDNA від БФ «БО “Майбутнє для України”» пропонує безкоштовну психологічну допомогу жінкам, які зазнали насильства з боку російських військових

Проєкт психологічної допомоги GIDNA, створений БФ «БО “Майбутнє для України”» як відповідь на ментальні наслідки для населення, спричинені російською агресією.  

Війна спричиняє руйнування, смерті та поранення, зупинку роботи критичної інфраструктури та інші наслідки, які фізично відбиваються на повсякденні українців. Утім агресія росії залишає по собі ще й ментальні травми. Зокрема невимовно складно доводиться нині жінкам, які пережили сексуальне насильство з боку військових або стали його свідками.

Щоб пережити цей досвід та уникнути важких психологічних наслідків їм необхідна висококваліфікована психологічна допомога. Саме її надає проєкт GIDNA, ініційований БО «БФ “Майбутнє для України”», передає Фіртка.

На панельній дискусії, яка пройшла у березні у Львові, Перша леді Олена Зеленська повідомила, що наразі Генпрокуратура розслідує 171 випадок сексуального насильства. Більшість злочинів скоєна проти жінок, зокрема неповнолітніх. Але найжахливіше те, що ця цифра відображає кількість лише тих, хто знайшов у собі сили говорити, однак безліч людей страждають мовчки. До того ж, на тимчасово окупованих територіях українці просто не мають можливості повідомити про скоєні проти них злочині. 

Натомість замовчування може спричинити важкі наслідки: депресії, порушення стосунків з близькими, проблеми з алкоголем та наркотиками, а в найгірших випадках — самогубства. Запобігти такому розвитку подій здатна лише кваліфікована психологічна допомога. 

Усвідомивши потенційний масштаб злочинів проти українських жінок БО «БФ “Майбутнє для України”» ініціювали проєкт психологічної допомоги GIDNA. Він передбачає надання курсу безкоштовних психологічних консультацій від психотерапевток, які мають спеціалізацію саме у роботі з травмою насильства.

Кожна з них пройшла навчання від Ізраїльської коаліції травми (ІТС), яка займається психосоціальною підтримкою населення під час різного роду катастроф, а конкретно в Україні працює ще з 2014 року.  Психотерапевтки GIDNA також проходять супервізії у колег з ІТС, що є запорукою якісної допомоги під час роботи з травмами такого характеру. 

Жінки, які пережили насильство або стали його свідками, можуть звернутися до проєкту GIDNA анонімно, заповнивши анкету на сайті та обравши зручний час для консультацій. Це безпечний простір, де жінка може вилікувати свої душевні рани поруч з досвідченою психотерапевткою. Це надважливий крок у подоланні ментальних наслідків для всієї української нації.

Проєкт GIDNA стартував у лютому і за перші місяці роботи за допомогою звернулися 6 жінок, 4 з яких вже розпочали курс консультацій. Загалом, БО «БФ “Майбутнє для України”» планує забезпечити 200 жінок психологічними консультаціями до кінця 2023 року. Для цього фонд збирає благодійні пожертви від громадян.

Крім того, організація бере участь у благодійних заходах. Так, на ярмарку i am u are, який пройшов у Нью-Йорку наприкінці березня, фонд представив на благодійному аукціоні лот — вазу «Венера», створену українським брендом YAKUSH. Вона була продана американцю за $5000, а кошти спрямовані на підтримку GIDNA.

З метою підтримати ініціативу у березні також пройшов ярмарок Спілка Черіті Маркет, де українські бренди представляли свої товари та надали до 30% вторгованих коштів на розвиток проєкту. Пожертви від донорів та заходів спрямовуються на організацію консультацій та оплату супервізій для психотерапевток. 

Кожен курс консультацій — це ще мінімум одна врятована доля, а враховуючи також близьких людей цих жінок, потенційно психологічні консультації можуть поліпшити життя ще сотень українців. 

Ви також можете підтримати проєкт задонативши будь-яку суму на сайті фонду

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Війна: як пережити смерть рідних

«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?

«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни

Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії


05.06.2023 408
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2605
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20114
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1781
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1269 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2288
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3917

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

415

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2038

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

722

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1335
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

404
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

930
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24429
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

670
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

624
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

770
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1661
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8097
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

560
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

804
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2091 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

762