Про Вакарчука

 

 

Інтрига з брендом «Вакарчук-президент» нині практично випірнула з мутного закулісся на рівень «preliminary work» – підготовчих політтехнологічних операцій.

Інтернетом негайно пішли гуляти статті у «вентиляторному» стилі, в одній з яких йдеться про якусь малозрозумілу «культурмарксистську міфологію» співака та його нелюбов до націоналістів, а в іншій батько майбутнього кандидата вже безапеляційно називається «хамелеоном». Ну й імена олігархів-союзників – принагідно. Бо ж напружена електоральна одиниця хоче знати: звідки гроші. Й це, до речі, 75 % усього, чого та одиниця хоче знати.

Зрозуміло, що правильно сформована пропозиція «Вакарчук-президент» може стати позитивним триґером для політичного болота. А може просто булькнути в нього, як, свого часу, «перетоплена» на медійні шкварки «Наша Надя».

Запит на свіжу фігуру неозорий. З одного боку електорат озвірів від старих клоунів. З іншого – до входу на український ринок тихо й грізно готуються серйозні гравці. Цим потрібно мати в тутешній системі прозору й не припечену рагульством найвищу інстанцію. Під сформований запит завжди знайдуться гроші. Й не просто гроші, а мішки з грубими купюрами.

Одночасно, не слабше бабло спрямують на знищення всіх альтернатив. Як-не-як на кону здоровенна територія з дешевим населенням, майже безплатними ґрунтами і сумнівними хазяями.

Ось тут і починається той легендарний ліс, де глибше в хащі – товщі партизани. Нині в ролі дуже товстих партизан професійні піарники. Які все-все знають, мають перед собою реальну соціологію, готові розкручувати і розганяти. Тим більше, що вже розписані глибокодумні шаблони.

Один із них оприлюднив у недавній статті Анатолій Якименко. Оцініть глобальність його підходу: «Українці не мають філософії. Але вони мають пісню. За допомогою відтворюваного звуку вони хочуть передати свої почуття у пісні. Домінуючим почуттям у них є почуття образи. Українці хочуть передати образу піснею, оскільки думають, що світові це дуже цікаво. Тому «філософські» тексти українцями співаються. Головним пісенним філософом у них є Славко Вакарчук».

Сам я, чесно кажучи, тяжко замислився над цим пасажом. То, виходить, що кияни обрали мером Кличка (певне, головного кулачного філософа?) переважно тому, що той за допомогою аперкоту актуалізує їхнє «домінуюче почуття образи»? Якщо так, то президентська перспектива наявна в багатьох українських селебріті. Й лише з одним я не погоджусь. На мій погляд, прихід «головного пісенного філософа» України ще попереду. Моя уява на старті малює якийсь гібрид Дзідзьо і Тіни Кароль з Винником, відтак зупиняється перед неозорою прогностичною прірвою і нічними блуканнями масових смаків та кухонних вподобань. Тайна сія велика й темна єсьм.

Перспектива бренду «Вакарчук-президент» також дає змогу для «далекого» прогнозу президентської кампанії-2019.

Очікуємо параду драматичних пропозицій та несподіваних перевтілень. Український політичний цирк переходить на передові технології в стилі Берні Сандерса або «забий цвях у вперту голову». Якщо ви мрієте в день виборів відсидітися вдома або ж поїхати на природу, то мені вже за вас страшно. Штаби готують всепробивні меседжі-цвяхи та людей-кувалд для їх гарантованого забивання. Тому пропоную виборцям запастися касками і читати як мантру «я не здамся без бою».

Ну а Вакарчуку зичу успіхів на новому витку його життєвої лінії. Не виключено, що коли вони з Собчак стануть президентами, їм випаде спільний концерт у Пекіні. Це, звісно, екстремальна фантазія, але ж і часи грядуть хитро закручені.


21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

564
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

562 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

1963
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1274
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6984
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1907

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

339

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

274

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

870

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

981
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

871
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

640
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1701
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

538
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3584
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3748
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7330
20.06.2025

Генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський розповів про трансформацію глядацької аудиторії за роки його керівництва.  

3617
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

393
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

805
16.06.2025

Більше довіряють Президенту мешканці Заходу — серед них 73% довіряють Володимиру Зеленському проти 61-63% в інших регіонах.  

1061
15.06.2025

На думку прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, протистояння між Ізраїлем та Іраном переростає в повномасштабну війну в регіоні.  

447