Про Вакарчука

 

 

Інтрига з брендом «Вакарчук-президент» нині практично випірнула з мутного закулісся на рівень «preliminary work» – підготовчих політтехнологічних операцій.

Інтернетом негайно пішли гуляти статті у «вентиляторному» стилі, в одній з яких йдеться про якусь малозрозумілу «культурмарксистську міфологію» співака та його нелюбов до націоналістів, а в іншій батько майбутнього кандидата вже безапеляційно називається «хамелеоном». Ну й імена олігархів-союзників – принагідно. Бо ж напружена електоральна одиниця хоче знати: звідки гроші. Й це, до речі, 75 % усього, чого та одиниця хоче знати.

Зрозуміло, що правильно сформована пропозиція «Вакарчук-президент» може стати позитивним триґером для політичного болота. А може просто булькнути в нього, як, свого часу, «перетоплена» на медійні шкварки «Наша Надя».

Запит на свіжу фігуру неозорий. З одного боку електорат озвірів від старих клоунів. З іншого – до входу на український ринок тихо й грізно готуються серйозні гравці. Цим потрібно мати в тутешній системі прозору й не припечену рагульством найвищу інстанцію. Під сформований запит завжди знайдуться гроші. Й не просто гроші, а мішки з грубими купюрами.

Одночасно, не слабше бабло спрямують на знищення всіх альтернатив. Як-не-як на кону здоровенна територія з дешевим населенням, майже безплатними ґрунтами і сумнівними хазяями.

Ось тут і починається той легендарний ліс, де глибше в хащі – товщі партизани. Нині в ролі дуже товстих партизан професійні піарники. Які все-все знають, мають перед собою реальну соціологію, готові розкручувати і розганяти. Тим більше, що вже розписані глибокодумні шаблони.

Один із них оприлюднив у недавній статті Анатолій Якименко. Оцініть глобальність його підходу: «Українці не мають філософії. Але вони мають пісню. За допомогою відтворюваного звуку вони хочуть передати свої почуття у пісні. Домінуючим почуттям у них є почуття образи. Українці хочуть передати образу піснею, оскільки думають, що світові це дуже цікаво. Тому «філософські» тексти українцями співаються. Головним пісенним філософом у них є Славко Вакарчук».

Сам я, чесно кажучи, тяжко замислився над цим пасажом. То, виходить, що кияни обрали мером Кличка (певне, головного кулачного філософа?) переважно тому, що той за допомогою аперкоту актуалізує їхнє «домінуюче почуття образи»? Якщо так, то президентська перспектива наявна в багатьох українських селебріті. Й лише з одним я не погоджусь. На мій погляд, прихід «головного пісенного філософа» України ще попереду. Моя уява на старті малює якийсь гібрид Дзідзьо і Тіни Кароль з Винником, відтак зупиняється перед неозорою прогностичною прірвою і нічними блуканнями масових смаків та кухонних вподобань. Тайна сія велика й темна єсьм.

Перспектива бренду «Вакарчук-президент» також дає змогу для «далекого» прогнозу президентської кампанії-2019.

Очікуємо параду драматичних пропозицій та несподіваних перевтілень. Український політичний цирк переходить на передові технології в стилі Берні Сандерса або «забий цвях у вперту голову». Якщо ви мрієте в день виборів відсидітися вдома або ж поїхати на природу, то мені вже за вас страшно. Штаби готують всепробивні меседжі-цвяхи та людей-кувалд для їх гарантованого забивання. Тому пропоную виборцям запастися касками і читати як мантру «я не здамся без бою».

Ну а Вакарчуку зичу успіхів на новому витку його життєвої лінії. Не виключено, що коли вони з Собчак стануть президентами, їм випаде спільний концерт у Пекіні. Це, звісно, екстремальна фантазія, але ж і часи грядуть хитро закручені.


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

847 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

791
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1606
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2236
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4212 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3214

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1067
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1538
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

718