Про обласну дитячо-юнацьку школу боксу та реванш Усика — Джошуа: інтерв'ю з чемпіоном світу Віктором Поляковим (ФОТО)

У суботу, 20 серпня, Олександр Усик проведе свій реванш проти британця Ентоні Джошуа. Цей відповідальний поєдинок для українського боксера вкотре демонструє, що українська школа боксу — дуже сильна. 

Окрім Усика, світ знає Україну і за братів Кличків, і за Берінчика, Хижняка та багатьох інших боксерів. Івано-Франківськ також має ким пишатись — Віктор Поляков, учасник Олімпійських ігор та дворазовий чемпіон світу з боксу. 

Фіртка поспілкувалася з Віктором Поляковим та розпитала у боксера про його життєвий шлях, кар’єру, тренерську діяльність та прогнози щодо реваншу Усика — Джошуа.


Про себе та кар’єру


Віктор Поляков родом із Сімферополя. До Івано-Франківська чоловік переїхав у 1998 році.

«Мене сюди запросив Мирослав Карабін, голова Олімпійського комітету Івано-Франківської області», — каже боксер.

Поляков — майстер спорту міжнародного класу з боксу. Брав участь в Олімпійських іграх 2004 року в Афінах, де посів п’яте місце. Програв майбутньому чемпіону Олімпіади — Бахтіару Артаєву. Його признали найкращим боксером ігор. Зовсім трохи не вистачило до медалей.

«Після цього, я перейшов у професійний бокс: боксував у США. Провів десять боїв у Чикаго. У 2012 році здобув пояс чемпіона за версією американської боксерської організації USBO.

Потім повернувся до України, вирішив займатися для себе. Проте, склалося так, що окрім моєї основної роботи — дитячого тренера, я повернувся у професіонали та завоював титул інтерконтинентального чемпіона світу за версією WBA у 2017 році.

У поєдинку за титул я боксував з італійцем у Римі. Мене запросили, щоб я програв, але хоч я й приїхав сам, без тренера, але здобув перемогу.

Боксували на тенісному корті, де було приблизно 20 тисяч глядачів. Виходив з українським прапором та переміг».

Його вихованці, додає боксер, — стимул постійно удосконалюватись та працювати над собою. 

«Їхній тренер боксує та тренується — це приклад для них», — ділиться він.


Про школу боксу в Івано-Франківську та про тренерську діяльність


Під час повномасштабної війни, каже Віктор Поляков, діти продовжують тренуватись. Тренування відбуваються тричі на тиждень, у понеділок, середу та п'ятницю. За словами спортсмена, цього достатньо, аби бути у формі.

«Очного навчання немає, заходів якихось немає, довго не погуляєш, бо комендантська година.

Діти активні, і їх треба спрямувати у правильне русло. Треба, щоб діти чимось займалися. Вони приходять сюди, поб’ють мішки». 

Спочатку було дуже багато дітей різного віку, продовжує чоловік. Тим паче почали з’являтися непогані боксери. Серед них також і дівчата.

«Хоча спочатку дивишся і думаєш: "Боже, який бокс?". Але тренуються.

Зараз знову почав менших дітей тренувати, бо потрібне покоління нове. 

Якщо тренер каже, що потрібно тренуватись кожного дня дитині, то шукайте іншого тренера».

Віктор Поляков зазначає, що до тренувань можуть долучатись діти від десяти років. Заняття — безплатні. Тренування тривають півтори години.

«Обов’язково має бути довідка від лікаря. Щодо інвентарю — то на перші рази ми знайдемо тут все необхідне.

Буває таке, що куплять дитині дорогі рукавички, бинти, а дитина раз-два прийшла, їй не сполобалося і все, дорогий інвентар пилюкою вкривається».

Знову ж таки тренування — безплатні: ніяких благодійних внесків. На змагання возимо дітей теж за свій кошт. 


Про Усика як опонента


До слова, ще у 2006 році, після перерви, Віктор Поляков боксував з Олександром УсикомТак, розповідає боксер, поєдинок був у ваговій категорії — до 75 кілограмів на Чемпіонат України.

«Тоді я навіть не розраховував, що йому вдасться стільки всього добитися. Усик був молодший за мене на сім років. Мені здавалося, що так, хлопець непоганий, але я навіть не міг уявити, що він стане володарем стількох поясів. 

У бою, після першого раунду, я вигравав на дев’ять очок. Та, далі, Усик змінив манеру бою — це було неочікуваним для мене. І так сталося, що я програв бій. Чесно, я був здивований.

Вже тоді зрозумів, що це боксер великого класу. Сьогодні ж, дивлячись на те, як він боксує зараз, сумнівів у його професіоналізмі немає.

Хоча й казали, що йому буде складно у профі, але, як бачимо, не так склалося».


Про бій Усика та Джошуа


«Пригадую, що перед першим поєдинком казали: хто такий Усик, а хто Джошуа! Ну ось, будь ласка. 

Що стосується першого поєдинку, то я взагалі не сумнівався, що Саша виграє. Я остерігався лише того, що він може впасти. Бо це суперважкий дивізіон — там один удар може все вирішити. Тим паче, Джошуа таким ударом володіє.

Проте, такою швидкістю, як в Олександра — мало хто може похизуватись. З Джошуа він розбереться».


Чи буде Джошуа швидшим у другому поєдинку?


«Він швидшим не буде. Той бій — був його піком, вищим не буде. Наглішим може бути Саша — він буде більше бити. У першому бою, більше метушні було, Олександр остерігався його. Зараз він буде впевненішим. 

Кажуть, що удар має і вбити може, але для того, щоб “вбити” — треба влучити.

Буде подібна картина: Ентоні буде чекати. Усик — шульга, і для роботи з ним, не можна лізти вперед.

Окрім того, в обох бійців дуже велика школа боксу». 


Чи вплине війна на Усика в негативному ключі? І чи не виглядає він занадто важким?


«Ні, не вплине. Чому набрав вагу, бо у першому бої — тієї швидкості вистачило. Джошуа не встигав за Усиком. Олександру не вистачило сили й удару».

У першому поєдинку, команда Олександра поставила на ноги та швидкість, щоб не пропустити, пояснює Віктор. 

Також, на думку боксера, війна внесла корективи у життя кожного українця. Усик — не виняток.

«Війна кожного з нас поміняла і фізично, і психологічно. 

Так, вплив колосальний, але питання у тому, як це сприймає людина й чи може протистояти.

Хтось може опустити руки та плести за течією, а хтось — навпаки». 


Про важливість бути професіоналом


«Я вважаю, що тренер має бути професіоналом і з вищою освітою. У нас всі такі. А то приходить людина - її навіть за медичну справку не питають, але дають одразу навантаження на серце, забити руки, ноги. Для чого?

Аби зробити інваліда з людини? Якщо проблеми із серцем у людини, то не можна її сильно навантажувати, щоб не було гіпертрофії. Це ж очевидно. Одразу видно, що у такого тренера - немає необхідної освіти чи підготовки.».

Також Віктор додає, що не варто на дитину тиснути психологічно.

«Є випадки, що приходить: накричить чи присоромить. Я сам знаю тренерів таких: поділять дітей — і кажуть віджимайтеся двадцять разів, а хто не зробить — дівчинка. 

Не розумію, навіщо так казати дитині. Це не армія. Наприклад, їй 10 років — так можна зламати дитині психіку.

Як варіант, якщо ти скажеш їй — ти ніхто, вона стисне зуби і запам’ятає це. У 16 років вона буде спробувати щось довести, битися, долучатись у компанії неблагополучні. Цього нікому не потрібно».


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Спорт — це престиж держави, ознака, що тут сильні та розумні люди": Мирослав Карабін про підготовку Прикарпаття до олімпійського циклу

Не англійська ліга, не українська, не Ліга Чемпіонів чи Чемпіонати Світу та Європи: чому Національна Хокейна Ліга - найважчий турнір у світі

Фотогалерея


20.08.2022 Іван Муканик 8009
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

326
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2232
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1653
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1937
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5551 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4075

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1054

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1062

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1582

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1063
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

811
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

678
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14485
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10335
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5996
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

553
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5265 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28392 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

437
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

558
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

394
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

585