"Спорт - це престиж держави, ознака, що тут сильні та розумні люди": Мирослав Карабін про підготовку Прикарпаття до олімпійського циклу

Війна безсумнівно вплинула на кожного українця та на всі сфери нашого життя.

Не стали винятками й спортсмени, чимало з яких поповнили лави Збройних сил України для захисту незалежності та територіальної цілісності країни. Водночас в тилу у відносно мирних містах після перших місяців російської агресії поступово відновлюється спортивне життя.

Фіртка зустрілась з головою відділення Національного олімпійського комітету України в Івано-Франківській області Мирославом Карабіним, який підбив підсумки минулого сезону та поділився деталями підготовки прикарпатських спортсменів в рамках олімпійського циклу.


Відбулася ваша зустріч із місцевими спортсменами, де підсумували виступи призерів чемпіонатів світу, Європи, олімпіад. Якими спортивними здобутками може похизуватися Прикарпаття?


З Олімпійських видів спорту - сумно на Прикарпатті. Але я думаю, що сьогодні, закладаємо фундамент, щоб в окремих видах спорту прикарпатці могли претендувати на високі здобутки.

Якщо говорити про бокс, то новостворена Федерація боксу, яку очолює народний депутат Роман Мулик, пішла шляхом, коли потрібно створювати умови, де спортсмен і тренер могли б займатися у більш сучасних залах.

Ми відкрили зал у Тлумачі, якого там ніколи не було. Також, відкриваємо сучасні зали у Рожнятівському районі, Перегінську, у Брошневі, Косові. 

Сьогодні, коли в Україні йдуть військові дії - у нас повинні бути сильні, здорові та розумні люди. Дитина буде готова до військових дій тоді, коли буде готова фізично.

Тому ми відкриваємо такі зали в області. Щоб діти могли ходити й було з кого вибирати.

ОТГ підтримують такі ініціативи. Спортсмени їздять по області на різноманітні змагання. І у майбутньому, будуть мати високу підготовку. Тоді дитина може боксувати серед сильніших спортсменів. 

Це дає можливість тренерам готувати дітей тактично, щоб вони могли виступати на різних змаганнях.


Чи достатньо тренерів для реалізації таких проєктів?


Тренери є. Була проблема із залами, але зараз Надвірна має прекрасний зал. Там є боксер, який у складі збірної України, призер Чемпіонату Європи. 

З Долини два хлопчики виступили на молодіжному Чемпіонаті Європи у Болгарії. Для нашої області - це вже позитив. 

У нас є тренери, які вміють і можуть готувати.

У зв’язку із війною на Прикарпаття приїхало багато фахових тренерів з інших міст та областей. Тому, ми стараємося зробити належні умови для них. 

Так, вони не зможуть всі залишитися тут, але, є уже такі, що проявляють бажання працювати й жити на Франківщині. Їм подобається тут, є умови, довіра, спілкування, немає ніякого тиску.


На фоні того, що переїжджають не тільки тренери, але й діти, ви відстежуєте когось "на перспективу"? Я маю на увазі юних спортсменів, котрі можуть боротися за Олімпійську ліцензію.


Однозначно, що ми дивимося. У нас зараз є срібна призерка Олімпійських Ігор - Сердюк Катерина. Дівчина сама із Харкова, але проживає у Тисменицькому районі зараз. Ми з нею розмовляємо. Вона має професійні луки й готова проводити заняття зі стрільби з луку. 

Ми допомагаємо їй виготовити мішень й інше необхідне обладнання. Цей вид спорту цікавий дуже, але у нашій області він не розвивався.

Сьогодні маємо спортсмена такого високого рівня і тренера, що сам Бог велів зробити належні умови для розвитку. 

Ми не впевнені, що спортсменка залишиться в області, однак, рік-два дівчина ще у Харків не повернеться - це однозначно.

Також, є Сергій Данильченко - бронзовий призер Олімпійських Ігор у Сіднеї 2000 року, який зараз перебуває у Коломиї. Боксер.

У нього є деякі учні, які переїхали в наш край, і місцеві діти вже у нього тренуються. Ми бачимо, як він працює. 

Теж не факт, що спортсмен залишиться на Прикарпатті, але той час, що він буде тут - це дає позитив для молодих тренерів. Вони мають з кого брати приклад.

Є у школі Івано-Франківська тренер з Маріуполя - Антон Коссе. Він приїхав зі своєю вихованкою. Вона у 2022 році стала Чемпіонкою України. Мама дівчинки в Італії, але залишила юну боксерку з тренером у Франківську, бо хоче, щоб дитина займалася спортом і розвивалася. І у дитини є реальна перспектива потрапити на Олімпійські ігри.


Що має робити місцева влада, щоб зберегти такі цінні кадри, щоб ці спортсмени виступали за нашу область, бо боротьба за них буде серед інших областей серйозна?


Я вже говорив із представниками місцевої та обласної влади. Є спеціальні стипендії для кращих тренерів та спортсменів. Їх дали нашим спортсменам, але ми не знали, що так складеться ситуація в країні і до нас вимушено приїдуть з інших областей. 

Я звертаюся до влади і хочу, щоб вони переглянули бюджети. Є спортсмени, які перемагали на Чемпіонаті України, фіналісти на європейських змаганнях - таким спортсменам також треба допомогти та дати стипендій.

  1. Який розмір таких стипендій?

По-різному. Може бути дві тисячі гривень, може - п’ять тисяч гривень у місяць. Це буде перший крок і демонстрація того, що ми їм допомагаємо. Спільними зусиллями стараємося допомагати.

У мене є зв’язок із Сергієм Бубкою і він створив фонд - Фонд допомоги олімпійській спільноті та спортивному руху України.


Чи легко нашим спортсменам-призовникам в цей час виїжджати за кордон?


Є велика складність. Я спілкуюся із Міністром молоді та спорту, він готує документи на Міністерство оборони. 

У мене є тренер із Маріуполя, який офіційно працює у школі. Я буду звертатися до міністрів і депутатів від імені школи. Я буду нести відповідальність за цього тренера. 

Бо на цей термін, який дозволить держава виїхати, він повинен вчасно повернутися. Якщо ні - це кримінальна відповідальність. І коли тренер їде зі своєю вихованкою, то це набагато краще, ніж коли спортсменку повезу я. Я теж боксер, але я не знаю дитини. Є тренер і він має працювати зі своєю підопічною під час поїздки.

Ми всі разом якось стараємося допомагати, щоб діти могли тренуватися і розвиватися.


Чи може через цей благодійний фонд розвиватися спортивна інфраструктура?


Сьогодні це складно сказати. Бо наш ворог - він абсолютно непередбачуваний. 

Тому, щось будувати напевно ми не зможемо. Але я вірю, що коли ми переможемо, Міжнародний олімпійський комітет та інші світові спортивні організації зроблять все можливе, щоб відновити Україну.


Чи можливо таке, що Міжнародний Олімпійський комітет надасть якийсь попуск в отриманні ліцензій українцям?


Ну такого не може бути. Повинна бути конкуренція і боротьба. Для спорту це надважливо. Інше діло - футбол. 

У росії забрали місце і дали комусь іншому, але це виключення. 

Також, й Олімпійський комітет виключив росіян. 

Всім відомо, не можна воювати, коли тривають Олімпійські ігри.

Зараз проводимо перемовини із боксерами з регіонів, де йдуть бойові дії або які знаходяться поруч, щоб проводити збори на Заході України. 

Є зали, де є бомбосховища, тому можна проводити тут. Рішення ще немає, але ми пробуємо домовитися.


Чи ви відстежуєте долю перспективних для спорту дітей з Прикарпаття, які наразі виїхали за кордон?


Хлопці, яких ми нагороджували, серед них був такий Третьяков Олександр, він з Маріуполя, срібний призер Чемпіонату Європи. Він зараз у Яремче. Я запросив і його, і батьків. Тата не пускають за кордон, хлопець дуже перспективний. Я розмовляю з мамою, а вона не хоче тут залишати дитину. Я пропоную зробити певні умови для батька, він водій. 

Давайте подумаємо, можливо я звернуся до органів влади, є зміст залишити дитину. Поїде сім'я в Польщу, чи іншу країну, там непросто прижитися. Тут ми всі у себе вдома. Наразі родина розглядає це питання. Я буду готовий зустрічатися з владою. А для хлопця ми знайдемо можливість організувати відповідне навчання.

Так, від батьків ми не заберемо дитину. І тренер на нашій стороні, але він каже, що не може нічого зробити. Тобто, дівчинку залишили на тренера, за хлопчика ще говоримо.


В перші місяці війни спортсмени звинувачували очільника Національного олімпійського комітету Сергія Бубку, що він невідомо де і не називає війну - війною. Що можете про це сказати?


Я вже казав, що було створено благодійний Фонд. Надається допомога спортсменам та відділенням. Багато спортсменів виїхали, спортсмени з росії та білорусі не брали участь у змаганнях. У цьому всьому дуже велика заслуга Бубки. Він спілкується із президентом Олімпійського комітету.

Можна звинувачувати кого завгодно, але ми українці й ми повинні об’єднатися.


Які у нас перспективи у зимових видах спорту?


Перспективи є. Є талановита молодь, є тренери, але немає спортивних баз. У нас є прекрасні гори Карпати. І я думаю, що вони нічим не гірші за інші закордонні бази. Треба будувати багато хороших спортивних баз.

Ми бачимо ТК "Буковель", який заробляє кошти. Є люди, які приїжджають відпочивати, а інші - займатися спортом. 

Потрібно будувати бази.

Отакий вид спорту, як кульова стрільба. Зараз він дуже необхідний. Я коли вчився у школі, то тоді були популярні тири, вони були скрізь.

Зараз цього немає. В Івано-Франківську немає жодного тиру. Як ми плануємо готувати дітей влучно стріляти, коли вони виростуть?


А чому зникли тири? Немає популярності чи фінансування?


Ну я не думаю, що немає популярності. От зараз я скажу: йдемо постріляємо, ми підемо. Спробуємо, перевіримо чи вміємо. Просто так сталося, що не треба. Треба було сигналізацій, охоронців і так далі. Зараз ми бачимо, що цього треба, а у місті тирів немає.

Діти не вміють стріляти, то як воювати? Добре, що є дух і характер. Але треба бути й фізично готовим.

Спорт - це є престиж держави. Це демонструє, що у державі є сильні та розумні люди.


На вашу думку, обласного і міського фінансування вистачає для спортивного життя загалом?


Ні, я думаю, що недостатньо. За кошти не говорю, бо вони жалюгідні. Проте, зараз у державі складна ситуація. 

Однак, чому уроків фізкультури тільки два на тиждень? 

Чому у “вишах” скасували урок фізкультури?

Такий урок має бути кожен день, якщо ми хочемо, щоб молодь росла здоровою! 

Хто буде народжувати здорових українців у майбутньому, якщо зараз молоді люди фізично не здорові?


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

ФК «Прикарпаття»: 14 гравців та тренери команди приєдналися до лав ЗСУ (ФОТО/ВІДЕО)

Кваліфікація Ліги Чемпіонів: Динамо Київ зіграє проти турецького Фенербахче

Молодіжна збірна України розгромила Північну Македонію у кваліфікації на Чемпіонат Європи 2023


Коментарі (2)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

529
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

703
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2377
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1765
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2059
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5666 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

196

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1173

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1193

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1695
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

936
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

785
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14608
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

622
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10436
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6129
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

659
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7612
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2858
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

590
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

675
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

504