Про майбутнє

Хтось вдивляється в піктограми на обкладинці свіжого The Economist Magazine, плутаючи Британію з Нептуном, хтось шаманить на біржовому курсі, а комусь зручніше пройтися ворожками.

Ті, хто отримав або нашаманив відповіді, ходять з хитрими мармизами, відчуваючи вищість, обізнаність, залученість та інші смішні вібрації.

Тим часом зомбоящик зовсім зійшов з рейок. Там і раніше не дуже розуміли, кому зі спонсорів яким ладаном кадити. А нині, коли спонсори самоліквідовуються частіше за вітчизняні склади з боєприпасами, там про всяк випадок кадять усім. Тому на екрані життя невпинно покращується на тлі безугавного згіршення, зради міцно сплітаються з перемогами, а телепузікам залишають розмірковувати, чому це одні українські виконавці, які співають в Ернста з Лєпсом – кляті відступники, а інші, які там співають з тим таки Лєпсом – патентовані патріоти.

Хтось уже вимикає бла-бла-пристрій, де голос збитого льотчика розповідає про віру в народ та розтрощену клітку. Хтось уже розуміє, що наша «партія війни» вміє заробляти мільярди й без камуфляжної істерії, а наша «партія миру» успішно примножує капітали на війні. І що різниці між ними не знайде жодна експертиза. А до декого дійшло навіть те, що в Україні та навколо неї відбуваються не державні «ігри престолів», а «ігри брудних унітазів», в яких тупо намагаються накласти сусідові і втекти, а сморід розділити порівну між платниками податків.

Не треба бути пророком, щоби спрогнозувати флагманські тренди 2018-го року. В наступному році нами й надалі керуватимуть зовнішні сили, а телепузікам розповідатимуть про зростання гідності в жебраків та про реформаторську діяльність лисиць у курнику. Ми будемо боротися з тими, кого нам назвуть олігархами, та втрачати людей на фронті і в ДТП. Гривня сповзе до тридцяти двох (як мінімум), а субсидії видаватимуть грошима, аби алкаші змогли швидше пропити свої хати і квартири й тим допомогли примарним залишкам середнього класу десь-якось виживати за рахунок реальних люмпенів.

А ще продовжиться всеукраїнський фестиваль аферистів. Нас чекає нове нашестя народних спасителів, супергероїв, борців з корупцією та «докторів пі». Нам покажуть «нові горизонти», поставлять нас на «шляхи самореалізації», захистять від «гібридних загроз» наші «споконвічні цінності», а ще «духовно зміцнять» – і це все за наші гроші. Організатори фестивалю запропонують нам «революційні прориви» та «унікальні історичні шанси» й підірвуть на дурниці тих, хто завжди підривається на будь-що, лише б наливали.

На стовпах і парканах побільшає об’яв про роботу в Польщі, Румунії та на Марсі. На вулицях зросте число мандрівників з далеких країв. І не всі з них будуть туристами. Праві й ліві торгуватимуть радикалізмом, зброєю та історичними іменами, чиновники крастимуть ще більше, а вандали невловимо вандалитимуть. І все менше буде тих, хто просто і чесно працюватиме.

Й ще нижче впаде якість того, що нас оточує. Мова навіть не про смердючу ковбасу і рибу з присмаком формаліну. Мова про гордих людей з дипломами, які нічого не знають і не вміють. Про знавців, які голосують за гламурних гайдамаків, кишенькових характерників та ресторанних повстанців. Та про майстрів, котрі виробляють лайно і щиро дивуються, що не всі його купують. Цих стане більше. Й жодна прогностична обкладинка не натякне нам, куди їх всіх діти.


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1576
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1681
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1672
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4946 38
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1971 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1369

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

216

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

559

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

723

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

855
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3485
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10043
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

704
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25931
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7562
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

754
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

935
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1260
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1080
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

699
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

932
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

809