Про майбутнє

Хтось вдивляється в піктограми на обкладинці свіжого The Economist Magazine, плутаючи Британію з Нептуном, хтось шаманить на біржовому курсі, а комусь зручніше пройтися ворожками.

Ті, хто отримав або нашаманив відповіді, ходять з хитрими мармизами, відчуваючи вищість, обізнаність, залученість та інші смішні вібрації.

Тим часом зомбоящик зовсім зійшов з рейок. Там і раніше не дуже розуміли, кому зі спонсорів яким ладаном кадити. А нині, коли спонсори самоліквідовуються частіше за вітчизняні склади з боєприпасами, там про всяк випадок кадять усім. Тому на екрані життя невпинно покращується на тлі безугавного згіршення, зради міцно сплітаються з перемогами, а телепузікам залишають розмірковувати, чому це одні українські виконавці, які співають в Ернста з Лєпсом – кляті відступники, а інші, які там співають з тим таки Лєпсом – патентовані патріоти.

Хтось уже вимикає бла-бла-пристрій, де голос збитого льотчика розповідає про віру в народ та розтрощену клітку. Хтось уже розуміє, що наша «партія війни» вміє заробляти мільярди й без камуфляжної істерії, а наша «партія миру» успішно примножує капітали на війні. І що різниці між ними не знайде жодна експертиза. А до декого дійшло навіть те, що в Україні та навколо неї відбуваються не державні «ігри престолів», а «ігри брудних унітазів», в яких тупо намагаються накласти сусідові і втекти, а сморід розділити порівну між платниками податків.

Не треба бути пророком, щоби спрогнозувати флагманські тренди 2018-го року. В наступному році нами й надалі керуватимуть зовнішні сили, а телепузікам розповідатимуть про зростання гідності в жебраків та про реформаторську діяльність лисиць у курнику. Ми будемо боротися з тими, кого нам назвуть олігархами, та втрачати людей на фронті і в ДТП. Гривня сповзе до тридцяти двох (як мінімум), а субсидії видаватимуть грошима, аби алкаші змогли швидше пропити свої хати і квартири й тим допомогли примарним залишкам середнього класу десь-якось виживати за рахунок реальних люмпенів.

А ще продовжиться всеукраїнський фестиваль аферистів. Нас чекає нове нашестя народних спасителів, супергероїв, борців з корупцією та «докторів пі». Нам покажуть «нові горизонти», поставлять нас на «шляхи самореалізації», захистять від «гібридних загроз» наші «споконвічні цінності», а ще «духовно зміцнять» – і це все за наші гроші. Організатори фестивалю запропонують нам «революційні прориви» та «унікальні історичні шанси» й підірвуть на дурниці тих, хто завжди підривається на будь-що, лише б наливали.

На стовпах і парканах побільшає об’яв про роботу в Польщі, Румунії та на Марсі. На вулицях зросте число мандрівників з далеких країв. І не всі з них будуть туристами. Праві й ліві торгуватимуть радикалізмом, зброєю та історичними іменами, чиновники крастимуть ще більше, а вандали невловимо вандалитимуть. І все менше буде тих, хто просто і чесно працюватиме.

Й ще нижче впаде якість того, що нас оточує. Мова навіть не про смердючу ковбасу і рибу з присмаком формаліну. Мова про гордих людей з дипломами, які нічого не знають і не вміють. Про знавців, які голосують за гламурних гайдамаків, кишенькових характерників та ресторанних повстанців. Та про майстрів, котрі виробляють лайно і щиро дивуються, що не всі його купують. Цих стане більше. Й жодна прогностична обкладинка не натякне нам, куди їх всіх діти.


19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699