
Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно допомогу юриста або адвоката, звернувшись до системи безоплатної правової допомоги.
Однак першим кроком у боротьбі з домашнім насильством є розуміння, що відбувається саме домашнє насильство. Для нього характерна повторюваність, інколи воно може тривати десятиліттями, пише Фіртка.
Домашнє насильство можуть вчиняти:
-
чоловік щодо дружини, дружина щодо чоловіка (у тому числі колишньої/го);
-
дорослі діти щодо батьків, батьки щодо дітей;
-
люди, що разом проживають і ведуть спільне господарство, однак не є родичами тощо.
Які бувають види насильства : фізичне насильство стусани, побої, заподіяння інших тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі; залишення в небезпеці, ненадання допомоги людині, яка перебуває в небезпечному для життя стані тощо.
Психологічне насильство: образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, заборона бачитися, спілкуватися із рідними чи близькими людьми.
Економічне насильство: позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними; залишення без догляду або піклування; перешкоджання в отриманні лікування чи реабілітації; заборона працювати (навчатися) або примушування до праці тощо.
Сексуальне насильство: примус до статевого контакту, в тому числі з іншою особою; вчинення дій сексуального характеру у присутності дитини або стосовно дитини незалежно від її згоди; примус до небажаних форм статевих контактів тощо.
Якщо ви вважаєте, що ви чи ваші близькі зазнають домашнього насильства, або не впевнені і потрібна консультація, телефонуйте 0 800 213 103, розкажіть про ситуацію та дізнайтеся план ваших майбутніх дій, щоб зупинити насильство.
-
Інші сервіси для постраждалих від домашнього насильства: 1547 Урядовий контактний центр.
-
Інформація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів.
-
Дзвінки безкоштовні, працює цілодобово. 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного) Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства. Інформація, соціально-психологічна та юридична підтримка.