"Потрібно накидати баул і знову йти на війну": ветеран Євгеній Ткаченко про шлях у Збройних Силах України

Євгеній Ткаченко до початку повномасштабного вторгнення працював у фармацевтичній компанії.

З початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України його життя змінилося — 26 лютого 2022 року чоловік долучився до лав Збройних Сил України.

Про шлях у війську, як став начальником медичного пункту у четвертій танковій бригаді, ставлення до мобілізації та що першим зробить після перемоги, Євгеній Ткаченко розповів журналістці Фіртки.

"26 лютого 2022 року я долучився до місцевої територіальної оборони, ходив патрулювати власний район, перевіряв документи. Якщо чесно, робив вигляд, що щось роблю.

Паралельно долучився до облаштування блокпостів, записався в «чергу» в обласну ТРО та звернувся до РТЦК та СП. Вже дев'ятого березня 2022 року попав до четвертої танкової бригади на посаду начальника медичного пункту танкового батальйону. 

Моя мотивація — стародавня реакція тваринного світу — «бий або біжи». Бігти з власної землі для мене нелогічно, тому вирішив що зроблю все, що зможу. А також хотів довести собі, що я таки зможу".

За словами військовослужбовця, його шлях розпочався з нерозуміння та розпачу.

"Як і у більшості «ненароджених для війни» — з розпачу, страху та нерозуміння, що робити. Коли вже потрапив у ЗСУ — постійне навчання, бойове злагодження та «трансфер» до Донецької області.

Утім, який би шлях не був, згодом я звільнився за сімейними обставинами, тому що ці обставини дійсно були ненайкращими тоді. А також вкрай дістала армійська маячня".

Ветеран пригадує, обрав собі позивний "Нехристь", адже не вірує ні в що та ні в кого, окрім себе та людей поруч.

 "Не хрещений. Отже, капеланом мене ставити не варто", — жартує Євгеній.

Євгеній Ткаченко вважав, що «перевиконав свій план на війні».

"Я йшов воювати або до того моменту, як загину, або, якщо виживу — на один рік. А потім мене замінять добровольці. На жаль, не сталося, як гадалося… Сьогодні, я вже розумію, що потрібно накидати свій баул на плечі та знов йти у ЗСУ".

До мобілізації, як процесу, чоловік ставиться абсолютно нормально. Утім, додає, те, як її реалізують у нашій країні — прикрість.

"Як на мене, винні першочергово чоловіки, які «ухиляються», ще й хизуються цим. Якби всі усвідомили, що прийдеться побитись за свою землю та рідних, то не потрібні були б мобільні блокпости та «бусики».

Звісно, влада додає «оптимізму» своїм ставленням до корупції, а точніше своєю участю у процесі, популістськими законопроєктами.

Потрібно усвідомити, що наша війна — це не політика, це питання виживання, і бігти вже скоро не буде куди.

Покращити процес мобілізації можна тільки правдивою інформацією, ідеологічною роботою та взаємоповагою між військовими та цивільними.

Зараз усі мої найближчі друзі у ЗСУ на різних напрямках. Ніхто не «ухилявся» та не «вирішував питання». Найкращий приклад — сімʼя мого кума, адже в ЗСУ сам кум та два його сина".

Євгеній Ткаченко пригадав історію, яка для нього стала морально важкою. 

"Пригадую, телефонний дзвінок з номера загиблого хлопця. Як виявилося, телефонувала його мати.

Мій побратим, який загинув, мав брата-близнюка. Упродовж двох діб один загинув, а другий став важким "300". Це була найважча телефонна розмова у моєму житті.

На кінець я попросив мати мого побратима не телефонувати мені з його номера телефону. Маю особистий принцип — я не видаляю номери телефонів загиблих хлопців".

Коли військовослужбовець перебував на передовій, то, ділиться, вкрай сумував за сім'єю, своїми синами та дружиною, а також за комфортними умовами вдома.

За час перебування у цивільному житті Євген Ткаченко помітив, як змінилося суспільство. 

"Суспільство кардинально змінилося. Спочатку ті, хто боявся — тікав. Ті, що залишились, то йшли воювати або цілодобово волонтерили, поважали та пишалися захисниками.

Військовий однострій викликав позитивні емоції у більшості людей. Зараз піксель і мультикам викликає негатив, а то й агресію.

Бувають випадки, коли нівечать автівки військових, збирають збори, щоб не дозволити захисникам розташовуватись поряд. Більшість хлопців у відпустці одразу знімають однострій.

Це все від страхів. У військовому першочергово бачать ТЦК, а не чоловіка, що боронить цивільних від жахів війни.

Донатити продовжують одиниці. Всі хочуть миру, але не замислюються, яку ціну вже сплачено та яку доведеться сплатити.

Не вистачає одностайності, того що було у перші місяці повномасштабного вторгнення. Якби ми всі обʼєднались, то ми б витягнули. І це стосується не тільки звичайних людей, а й влади, яка вже забула Бучу і війну розглядає, як тонни вкрадених доларів".

Очікування щодо армії не виправдались, як зазначив військовослужбовець, адже уявляв собі чітку структуру системи.

"Як і більшість очікувань не справдились. Я уявляв армію, як чітку структуру. Думав, що всі зусилля направлені на те, щоб вибити кацапів. Думав, що журнал обліку журналів — це такий армійський жарт.

Найкраще для розуміння, то розповім випадок із військового життя. Харківська область, Ізюмський напрямок, літо 2022-го року. Посадка, бліндаж, який сам же і викопав. Маскувальна сітка та тент маскують медичний пункт.

Я сиджу за розкладним столиком з власним ноутбуком, який заряджається від генератора, заповнюю табличку Еxcel.

Мені уривається терпець, мандрую стежкою до комбата і вивалюю із гнівом: «Чому мені ніхто не сказав, що головне потрібно на війну взяти ноутбук, флешку та принтер?».

На що комбат, кадровий військовий, сумно посміхаючись, сказав: «Так треба було в мене спитати»".

"Різні люди по-різному сприймають ветеранів війни та військовослужбовців загалом.

Від «я тебе туда не посилав» і до поваги та розуміння. Є люди, які живуть війною, волонтери, люди, у яких родичі чи друзі воюють або ще гірше — хтось загинув.

Вони з повагою відносяться до ветеранів, намагаються ненав'язливо допомогти адаптуватись. І є люди, які бояться ветеранів з різних причин, бо вони можуть сказати "ай-ай-яй" маминій "бубочці", або ж бути взагалі "контуженим на всю голову".

Відповідне і ставлення. Влада, у більшості випадків, «забила» на ветеранів, тобто пільги на комуналку отримали, будьте щасливі".

Ветеран запевняє, що військових, які зараз на "нулі", потрібно перевести в тил, аби ті відпочили.

"Військовим потрібна психологічна підтримка, повага від цивільних і щоб більшість «ненароджених для війни» згадали, що пора ставати на захист, тоді військові частіше зможуть бувати у тилу.

Справедливість потрібна. Бо декому доводиться по другому-третьому разу лізти до пекла, дехто з нього і не вилазить десять років, незліченна кількість з них повернулись на щиті, а хтось навіть не знає про його існування".

"Владі потрібно згадати перші дні повномасштабки, як трусилися ручки і ніжки в можновладців, як усі кричали: «для ЗСУ все, що потрібно» і навіть давали, що було.

Згадати, що військові — це не просто ресурс, а важковідновлюваний ресурс, хоча б так, перестати красти гроші, бо з такими темпами скоро не буде, де красти.

Допомогти військовим "вигризти" нашу перемогу, а не рахувати голоси на майбутніх виборах та гроші під матрасом".

Коли Євгеній Ткаченко бачить відносно мирне життя в тилу, то налаштовує себе на позитив.

"Саме за це бійці й воюють, щоб воно було мирним! Коли бачу накачаного чоловіка біля спортзалу, то думаю: "Ось молодець, прийшов у відпустку й одразу у спортзал".

Найбільше гнітить кацапська мова навколо, гучні гулянки й найголовніше байдужість. Виправдання з наведенням значущих причин, чому не пішов, а у відповідь — ходив і не взяли, не ходив, бо я пацифіст".

На думку військовослужбовця, найкраще з людською байдужістю може боротися ворог.

"Варто  розповідати правду про війну, а не «виходити на кордони 1991 року» кожен новий тиждень, пояснювати людям, що вже не існує мирного миру з росією. Найкраще бореться з байдужістю ворог.

Ті люди, які зіштовхнулися з жахіттям війни вже ніколи не будуть байдужими, на жаль, у нього виходить… Але, коли він її остаточно переможе — буде вже занадто пізно".

Після перемоги Євгеній Ткаченко планує зібрати всіх своїх найрідніших побратимів у безлюдному місці у Карпатах або ж у себе вдома.

"Полетимо з сімʼєю на відпочинок до океану, в ідеалі  — на безлюдний острів. Але про це ще дуже рано говорити, на жаль".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

"Найбільше болить байдужість": життя в тилу після фронту очима ветерана з Івано-Франківська Степана Савчука (ФОТО)

«Не хотілось б, аби все перетворилось на АТО 2.0», — військовий Артем Ткаченко про фронт, тил та мобілізацію

«Для перемоги не вистачає єдності», — прикарпатець Юрій Смицький про шлях у війську, втрату побратима та поранення

Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську


11.11.2024 Тетяна Сорока 1547
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

328
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

452
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2306
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1702
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1996
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5604 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1106

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1120

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1635

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1108
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

863
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

719
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14540
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

519
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10383
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6056
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

606
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7493
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2726
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

506
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

605
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

442