У психіатричній лікарні в Івано-Франківську на постійній основі перебуває 45-50 солдатів, які повернулися із зони бойових дій.
Про це журналістці Фіртки розповів Мирон Мулик, генеральний директор Прикарпатського обласного клінічного центру психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради.
«Вікова категорія різна: є й зовсім молоді хлопці, є 30, 40 та 50-річні. Діагнози також різні. Найчастіше це військові, які мають мінно-вибухові травми, після чого отримують психічні розлади.
Є частина й тих, які були нашими пацієнтами до повномасштабного вторгнення, але якимось чином потрапили до війська.
На перших порах брали всіх охочих, і серед тих добровольців чимало наших пацієнтів. А у випадках, коли доводиться переживати якісь стресові ситуації, вони не витримують цього тиску.
Було й таке, що вже мали групу інвалідності, але тоді не проводили медогляд: брали усіх, хто хотів, і так вийшло, що вони теж опинилися на війні.
Є невелика категорія й тих, хто пережив ту "м’ясорубку" — і тепер мають шалений страх. На цю тему складно говорити, бо це важка категорія пацієнтів. З ними працюють і психологи, і лікарі-психіатри, і психотерапевти», — каже лікар.
читайте також: Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
За його словами, коли йдеться про військових — то завжди йдеться про тривалу реабілітацію, інколи доводиться підтримувати людину все життя.
«Наприклад, в Ізраїлі вже є напрацьовані принципи, як психологам чи психіатрам працювати з військовими.
Ми в Україні лише зараз починаємо вчитися, адже, щоб напрацювати свої принципи, замало теорії. Треба самому через це все пройти, що ми зараз й робимо», — підкреслив Мирон Мулик.
Детальніше читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: