Потреби громад у сфері психічного здоров’я обговорюють на міжнародній конференції, яка відбувається в Івано-Франківську.
Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОВА, передає Фіртка.
Заступниця міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Оксана Сивак, заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко, регіональна представниця Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Лариса Підвербецька взяли участь у відкритті конференції з психічного здоров’я «Задоволення потреб громади у сфері психічного здоров’я під час війни».
Адаптація ветеранів у цивільному житті – це одна із тем, яку обговорюють на міжнародній конференції. А її учасниками є не лише українські, а й іноземні психологи, психіатри та соціальні працівники та громадські партнери.
На початку зустрічі йшлося про бачення системи охорони психічного здоров'я в Україні та адаптацію ветеранів у цивільному житті.
Оксана Сивак зазначила:
"Більше потрібно говорити, спілкуватися та їздити по громадах та допомагати їм підготуватися прийняти наших ветеранів, зробити інклюзивне середовище, ментально розуміти їхній стан і дуже добре розвивати програми "рівний рівному", готувати фахівців уже з наших ветеранів, підвищувати їхню кваліфікацію, навчати різним психологічним методикам".
За словами заступниці голови державної адміністрації Людмили Сірко, питання ментального здоров'я в період війни є актуальним із перших днів повномасштабного вторгнення росії до України.
"Велика кількість людей мають великі втрати. Робота щодо збереження та відновлення психічного здоров’я - це настільки важливе питання, як і фізична реабілітація військових, ветеранів та цивільного населення", - розповіла вона.
Іноземні фахівці поділилися важливим досвідом з українськими колегами, оскільки працюють із військовими та їхніми сім’ями. І колегам з Прикарпаття цікаво було дізнатися також й про системну сімейну психотерапію від іноземних фахівців та інші важливі психотерапевтичні питання.
А загалом до конференції «Задоволення потреб громади у сфері психічного здоров'я під час війни» долучилося понад сто учасників.