Реабілітація для військових та ЦНАПи в гірських районах: в Івано-Франківську провели конгрес місцевих і регіональних влад

У п'ятницю, 24 листопада, проходив конгрес місцевих і регіональних влад, який стосувався виключно Івано-Франківської області. Під час заходу розглянули питання, які вкрай важливі для Прикарпаття.

Про це зазначила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук у програмі "Про головне в деталях", передає Фіртка.

Зі слів посадовиці, обговорювали питання про підтоплення та затоплення територій, пошкодження й руйнування приватних домогосподарств та об'єктів інфраструктури внаслідок повеней, паводків.

"Надзвичайні ситуації та ліквідація їх наслідків - це є виклики для нас, з якими треба справлятися разом. 

Пізніше ми розглянули тему лікування та реабілітації військових, відкриття нових реабілітаційних відділень в наших лікарнях. Це також виклик, бо ми почали реабілітацію "з нуля". В нас вже є 21 медичний заклад, який законтрактований Службою здоров'я України.

Ми продовжуємо розвивати реабілітацію і переконані, що Івано-Франківська область є тією, де мають лікувати й надавати якісну, ефективну реабілітацію для наших військовослужбовців і не тільки. 

Тому в цьому напрямку потрібна підтримка Міністерства охорони здоров'я, співпраця з органами місцевого самоврядування для дієвого розв'язання даного питання", - каже Світлана Онищук.

Як зазначила очільниця ОВА, також обговорювали питання організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Це питання наявності укриттів в закладах освіти, забезпечення шкільними автобусами.

"Вкрай важливо, що заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків запевнив, що вже у бюджеті закладена освітня субвенція. Дякуючи якій, ми будемо мати можливість закупити наступного року автобуси, які потрібні для  області. 

Загалом ми робили аналіз: для нашої області потрібно 134 автобуси. Цього року закупили 21 автобус, з них чотири - інклюзивні, тобто для дітей з особливими освітніми потребами.

Згідно з вимогою постанови Кабінету Міністрів України, першочергово автобуси надаються опорним школам для підвозу дітей. Оскільки наша область гірська, вона особлива: не скрізь у територіальних громадах можна створити опорні школи. Тому голови територіальних громад з цією проблематикою зверталися", - підкреслила Онищук.

Зі слів очільниці області, сьогодні є запит щодо надання адміністративних послуг. Розглядали питання про розвиток мережі ЦНАПів в Івано-Франківській області, успішні практики створення віддалених робочих місць.

"Ці всі питання досить об'ємні, складні. Але ми попрацювали й ці протоколи готуємо, щоб направити всім органам. Як зазначив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба, виконання цих завдань під особливим контролем Офісу Президента.

Я переконана, що саме така позиція дозволить нам вирішити багато питань, з якими зверталися ми й наші голови територіальних громад", - зазначила Світлана Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

При Івано-Франківській облдержадміністрації запрацює управління у справах ветеранів

Допомоги потребують не тільки бійці з Прикарпаття: скільки реабілітаційних центрів відкрили в області

На Прикарпатті створять центри життєстійкості: як функціонуватимуть та які послуги надаватимуть


Коментарі ()

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

447
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1547
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1596
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1582
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5527
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

8086 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

838

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1543

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2307

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2316
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

455
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2475
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3870
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2113
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

426
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2344
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3360
20.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25910 1
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

737
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

967 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

679
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2240 6