Так, впродовж 24 та 25 листопада, в юридичному інституті Прикарпатського національного університету відбулася міжнародна наукова конференція.
Організована Прикарпатським університетом та академією юстиції - це республіка Польща.
Про це розповів директор навчально-наукового юридичного інституту ПНУ Юрій Микитин у програмі "Про головне в деталях", передає Фіртка.
"Ми розпочали співпрацю відносно недавно з Академією юстиції республіка Польща. Буквально у травні 2022 року за сприяння ректора університету Ігоря Євгеновича Цепенди був підписаний договір про співпрацю.
Ми визначили два базових напрямки співпраці, два рівні.
Насамперед йдеться про організаційний рівень, який передбачає обмін студентами, викладачами, залучення до навчального процесу представників двох закладів освіти, комунікація студентського самоврядування, взаємні стажування.
Також науковий напрям: аналітика, дослідження проблематики у сфері права, яка цікава нашим двом навчальним закладам. Фактично така тісніша співпраця розпочалася із візиту польської делегації в серпні 2022 року", - каже Юрій Микитин.
Зі слів директора інституту, понад 20 студентів, викладачів Академії юстиції відвідали стіни Прикарпатського університету юридичного інституту та мали можливість ознайомитися з освітньо-науковою діяльністю.
"Оскільки був гарний, літній період, сонячна погода, то ще здійснили спільне сходження на гору Піп Іван. Польська сторона приймала наших науково-педагогічних працівників, студентів, аспірантів.
Це понад 30 осіб, впродовж більш ніж десяти днів ознайомлювалися із матеріально-технічною базою, навчальним процесом Академії юстиції у місті Варшава та Каліш, де власне функціонує зазначений заклад освіти.
Буквально за перших пів року співпраці підготували монографію, яка присвячена проблематиці кримінального права, кримінального процесу, укладена двома мовами: англійською та українською", - зазначив Микитин.
Відомо, що з лютого 2023 року розпочали реалізацію спільного проєкту за чотирма напрямками, які передбачали дослідження у сфері правових, організаційних аспектів захисту цивільного населення в умовах війни.
"Також досліджували питання колаборації, в першу чергу правові аспекти, психолого-педагогічні, історичні. Третім напрямком було порівняльне дослідження кримінально-виконавчого права пенітенціарної системи України та Польщі.
Четверта складова пов'язана з управлінням, з організацією у сфері освіти в умовах війни. Підсумковим, завершальним етапом реалізації такого спільного проєкту стала науково-практична конференція", - наголосив Юрій Микитин.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: