
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1193 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, якою затверджено порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.
Детальніше про порядок надання статусу учасника бойових дій добровольцями Сил територіальної оборони пояснила Наталя Лісова з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України», передає Фіртка.
Так, назву постанови доповнено: «у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України». А це означає, що дія цієї постанови тепер розповсюджується на всіх наших захисників та захисниць, а не тільки тих, хто брав участь в бойових діях не території Луганської та Донецької областей.
Також нові зміни торкнулись і добровольців. Зокрема до переліку осіб, які мають право на отримання статусу УБД внесено добровольців Сил територіальної оборони, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали поранення, контузії, каліцтва.
Підставою для надання особам, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, статусу учасника бойових дій є не менш як один з таких документів:
- витяги (копії) бойових донесень;
- витяги журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
- витяги вахтових журналів;
- витяги польотних листів;
- витяги з матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.
До зазначених документів особи за власним бажанням можуть додавати інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.
Зразок довідки про участь у бойових діях можна завантажити тут.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років. Водночас виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.
Кого на фронті потрібно найбільше та хто зголошується воювати, розповіла начальниця пресслужби Івано-Франківського центру комплектування та соціальної підтримки Юлія Гамма.
Додамо, що в Івано-Франківській територіальній громаді продовжується набір охочих віком від 18 до 60 років у добровольче формування територіальної громади.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Двадцять кримінальних правопорушень на Івано-Франківщині. Як карають колаборантів в Україні