У світі майже половина респондентів згодна з твердженням, що загроза коронавірусу була перебільшеною.
Ще чверть дала невизначену відповідь “і згодні, і не згодні”. Інші або не згодні, або не дали відповідь.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг» спільно з інститутом досліджень Gallup International, пише Фіртка.
Зокрема, в Україні одна з найбільших в Європі кількість згодних з твердженням про перебільшення коронавірусної загрози: 53% згодні з твердженням, 30% не згодні, 16% і згодні, і не згодні. В інших країнах Європи з цим твердженням було менше згодних.
Загалом з твердженням: “Я вважаю, що загроза від коронавірусу була перебільшена” найбільше згодні (понад 60%) опитаних у п’яти країнах: Боснії і Герцеговині, Косово, Азербайджані, Румунії та Грузії.
Близький Схід також демонструє високий рівень згоди з тим, що загроза COVID-19 була перебільшеною: Афганістан (62%), Ірак (59%) і Сирія (57%),
Найбільший відсоток не згодних з цим твердженням спостерігається серед європейських країн: це — Іспанія, Швеція, Велика Британія та Німеччина.
У США і Канаді майже однаковий відсоток згодних відносно не згодних з твердженням про перебільшення загрози.
Щодо південної Америки, в Мексиці один з найвищих в світі відсотків тих, хто вважає: загроза від коронавірусу не була перебільшеною. В Аргентині і Еквадорі також схожий показник.
Довідково: міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey провели в 41 країні світу.
Всього опитали 40 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року опитали репрезентативну вибірку близько 1 000.
В Україні опитування проводила група «Рейтинг».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці