Під час останніх в році нічних чувань у Старуні освятили нову різдвяну шопку

Стоячи на порозі Нового року та Різдва Христового, паломники мали нагоду взяти участь у відкритті ще однієї красивої локації в Центрі паломника «Симеон Лукач» – різдвяного вертепу.

У ніч з 29 на 30 грудня в Паломницькому центрі «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися особливі нічні чування. Цього разу, на запрошення о. Ярослава Середюка, моління очолив о. Микола Фредина, відомий проповідник Львівської Архієпархії, повідомляє Фіртка з посиланням на Паломницький центр Симеона Лукача.

Перебуваючи в часі Різдвяного посту та в останніх днях року, віряни мали нагоду молитовно подякувати Богу за прожитий час та попросити Благодаті для наступного 2022 року.

Традиційно нічні моління розпочалися молитвою Вечірні, яку очолив о. Тарас Путько – Віце-ректор Духовної семінарії. Після чого отець-проповідник Микола Фредина  виголосив першу науку, де наголосив на тому, що наше життя маємо прожити, а не проіснувати, дозволивши Богу провадити нас протягом усього нашого віку.

Під час нічних чувань чимало вірних мали можливість приступити до Святого Таїнства покаяння, щоб, наближаючись до свята Різдва Христового, могли гідно приступити до Євхаристії.

Опісля паломники молилися молебень до блаженного Симеона Лукача, та молитви на оздоровлення. Духівник семінарії о. Роман Кандрач та о. Ярослав Середюк благословили всіх присутніх мощами нашого блаженного Симеона. Завершився перший блок чувань ще однією повчальною наукою від проповідника.

Далі всі присутні вийшли на територію Хресної дороги, на початку якої місцеві майстри спорудили прекрасну різдвяну шопку. В ній поставлено великих 11 фігур, які інсценізують події Христового народження. Ввесь шлях: від брами до шопки повністю освітлений гірляндами, що, наче Вифлеємська зоря, веде кожного молільника до Новонародженого Спасителя. Священнослужителі освятили вертеп, а о. Ярослав Середюк повідомив, що включно до свята Різдва Христового тут будуть молитися Дев’ятницю до Дитятка Ісуса.

Одним з найулюбленіших пунктів молитовної програми у вірян є Хресна Дорога. Особливо трепетною і важливою вона буде наприкінці року, коли всі роблять іспит сумління за весь рік та дякують Богу за все пережите і Ним подароване. В часі молитви кожен зміг молитовно побути з Христом під час усіх пережитих ним мук та падінь.

Завершилися нічні моління Божественною Літургію, під час якої могли почути ще одну корисну науку від о. Миколи Фредини та, найголовніше, приступити до Євхаристії.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Журнали, листівки та стрічки із вінків з могили: в Івано-Франківську відкриють музей Євгену Коновальцю (ФОТОФАКТ)

Аудіозабезпечення та спеціальні підйомники: музей у Івано-Франківську планують зробити доступнішим для людей з інвалідністю

365 сторінок болю: в Музей визвольної боротьби передали Книгу пам'яті загиблих добровольців-захисників (ВІДЕО)

Підсумки року на Прикарпатті: смертність та аварійні ситуації на дорогах

Підсумки року на Прикарпатті: чим обернувся 2021-й для бюджетів місцевих громад

Підсумки спортивного року: “Ураганівська” Ліга Чемпіонів, Олімпійські Ігри та Чемпіонат Європи


30.12.2021 Сергій Білий 1147
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1278
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2571
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2137
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2201
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6613 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2478 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

373

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1185

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1311

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1443
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

309
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

178
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

607
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

80
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26542
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

572
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10489 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

81
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

111
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

427
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

573
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

644