Підсумки року на Прикарпатті: смертність та аварійні ситуації на дорогах

У 2021 році кількість аварій в Україні зросла приблизно на 20%. Так, на Прикарпатті щодня трапляється у середньому 12 дорожньо-транспортних подій.

Водночас на українських дорогах в середньому кожні три хвилини трапляються дорожньо-транспортні пригоди, кожні п'ятнадцять хвилин травмується одна людина, а кожні три години одна людина гине.

Пік аварійності в Івано-Франківській області припадає на 15:00 годину, а найбільша кількість дорожньо-транспортних подій з постраждалими — на 18:00 годину.

Відповідну статистику журналістці Фіртки надали у Головному управлінні Національної поліції в Івано-Франківській області.

Так, від початку року в області зареєстрували 4 086 фактів дорожньо-транспортних пригод, з яких 114 – зі смертельними наслідками. Найбільше аварій цього року трапилось у серпні — 452.

За майже дванадцять місяців 2021 року на дорогах Івано-Франківської області під час аварій травмувались 118 дітей, серед яких 31 — отримала тяжкі травми, а шість — загинули.

Одна з аварій, у якій загинула дитина, трапилась на початку цього року. Зокрема, дорожньо-транспортна пригода трапилась у селі Красноїлля 14 січня 2021 року о 18:50 годині. Правоохоронці встановили, що водій автомобіля «Citroen Jumpy» не впорався з керуванням та з'їхав у кювет. Внаслідок цього транспортний засіб перекинувся.

У салоні, крім водія, перебували троє пасажирів — жінка та двоє малолітніх дітей. Усіх потерпілих госпіталізували з місця події. Семирічна дівчинка від отриманих травм загинула в кареті швидкої допомоги.

Через два дні, 16 січня, на Прикарпатті загинула десятирічна дитина.

Нещасний випадок трапився о 20:00 годині у селі Космач. Як встановили правоохоронці, 29-річний місцевий мешканець, керуючи квадроциклом «Suzuki» та рухаючись ґрунтовою дорогою, не впорався із керуванням, внаслідок чого відбулося перекидання транспортного засобу.

У результаті аварії 10-річний пасажир від отриманих травм помер дорогою до лікувального закладу в кареті швидкої допомоги. Водія перевірили на стан сп’яніння — тверезий.

За фактами цих дорожньо-транспортних пригод розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України. 


Як зазначили у поліції області, найбільше зростання загальної кількості аварій на вулично-шляховій мережі області зафіксували Рогатинське відділення поліції №4, Яремчанський відділ поліції №1 та поліція Верховинського району.

Так, цьогоріч вночі 7 липня у Яремче трапилась масштабна смертельна аварія, у якій загинули водій і троє пасажирів.

Зокрема, автомобіль «Volkswagen Tiguan», рухаючись у напрямку Микуличина, на заокругленій ділянці дороги не справився з керуванням і злетів з дороги в урвище. Внаслідок аварії автомобіль перекинувся на дах.

У поліцію повідомлення про аварію надійшло об 11:45 годині від місцевої мешканки, яка виявила перекинуте авто.  Слідчі встановили, що автівкою керував 29-річний мешканець Кропивницького. Від отриманих травм молодий чоловік та троє пасажирів автомобіля померли на місці події. В салоні виявили тіла 29-річної мешканки Кропивницького, 37-річного і 38-річного чоловіків, мешканців Яремче.

За фактом дорожньо-транспортної пригоди правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України.

Крім того, у вересні 2021 року на Прикарпатті вводили план «Перехоплення». Зокрема, тоді у Рогатині водій на смерть збив 56-річного велосипедиста та втік з місця пригоди.

Як стало відомо, потерпілий, мешканець села Бабухів, рухався узбіччям дороги в напрямку Рогатина, коли на нього наїхала автівка. Від отриманих внаслідок удару травм чоловік помер на місці події.

Вже за декілька годин вдалося встановити, що транспортний засіб перебуває у Львові. На авто були характерні пошкодження. 40-річного водія супроводили для встановлення обставин у відділ поліції.

Також, на початку грудня сталася смертельна аварія у селі Верхній Ясенів Верховинського району. Слідчо-оперативна група встановила, що 29-річний водій «Volkswagen Passat B6» наїхав на чоловіка, який переходив дорогу у невстановленому місці. 74-річний пішохід від отриманих тілесних ушкоджень загинув на місці події. Водія поліціянти перевірили на стан сп'яніння – тверезий.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України.


Водночас, як кажуть правоохоронці, значна кількість аварій трапилась на автодорогах міжнародного та національного значення, а саме: Н-09 «Мукачево – Івано-Франківськ – Львів» (через Рахів) та Н-10 «Стрий — Івано-Франківськ — Чернівці — пропускний пункт Мамалига».

Так, на початку цього місяця, 3 грудня, на ділянці автодороги Н-10, між населеними пунктами  Коломия та  Матеївці, 49-річний водій автомобіля «Mazda» виїхав на смугу зустрічного руху, де не зміг уникнути зіткнення із зустрічним автомобілем «Renault Kangoo», яким керував 35-річний мешканець Матеєвецької територіальної громади.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водій «Renault Kangoo» помер в лікарні. Окрім того, до медзакладу госпіталізували 41-річну пасажирку, 16-річного пасажира та  керманича «Mazda». Травми отримала також семирічна дівчинка, яка перебувала у «Renault Kangoo».  

Водія «Mazda» перевірили на стан сп'яніння, він був тверезим.

Заразом масштабна аварія за участю чотирьох транспортних засобів на автодорозі Н-09, між селами Угринів та Ямниця Івано-Франківського району, трапилась 29 серпня.

Під час дорожньо-транспортної пригоди зіткнулись чотири авто. Як встановили, водій «Daewoo Lanos», рухаючись у напрямку Галича, виїхав на смугу зустрічного руху, де в лівій смузі зіткнувся з автомобілем «Volkswagen Passat В5».

Надалі автомобіль «Volkswagen Passat», розвертаючись проти годинникової стрілки, зачепив автобус без пасажирів «Bova», який рухався в правій смузі та в попутному з автомобілем «Volkswagen Passat» напрямку. У цей час автомобіль «Daewoo Lanos» відкинуло на праву смугу напрямку руху, де він врізався в автомобіль «Volkswagen Passat B6».

Внаслідок аварії 36-річний водій «Daewoo Lanos» помер від отриманих травм у медзакладі, а 31-річний водія «Volkswagen Passat В5», мешканця Коломийщини, доставили у лікарню з численними травмами. Йдеться про працівника поліції одного із підрозділів ГУНП в Івано-Франківській області, який перебував поза службою і був тверезий. Також незначні тілесні ушкодження отримала 24-річна пасажирка «Volkswagen Passat В5».

Поліціянти перевірили на стан сп’яніння й 24-річного водія «Volkswagen Passat B6» і 51-річного водія автобуса, вони тверезі. За фактом аварії розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України.


Загалом за рік кількість аварій на дорогах Івано-Франківської області знизилась. Відтак, у 2021 році зареєстрували 3 511 фактів дорожньо-транспортних подій, що на 577 менше, ніж за аналогічний період 2020 року.

У своїй більшості аварії виникають через порушення водіями правил дорожнього руху. Зокрема, перевищення дозволеної швидкості руху, порушення правил маневрування, недотримання дистанції, обгони, порушення правил проїзду перехресть і виїзд на зустрічну смугу, керування транспортом у нетверезому стані, а також — нехтування водіями елементарними засобами безпеки, такими як пасок безпеки.

У 2021 році за статтею 130 КУпАП (Керування транспортним засобом особою, що перебуває в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції) склали 3 580 протоколів.

Так, декілька днів тому, 21 грудня, о 2:45 годині в Івано-Франківську, на вулиці Надрічній, трапилась смертельна аварія за участю нетверезого керманича.

Як встановили, водій автомобіля «BMW 320» не справився з керуванням, не врахував дорожню обстановку та виїхав за межі проїзної частини дороги ліворуч. Надалі авто в'їхало у будівлю на залізничному переїзді та перекинулося.

Внаслідок аварії у лікувальному закладі помер пасажир — 24-річний громадянин Азербайджанської Республіки, а також травмувалася 21-річна пасажирка. 26-річний водій, мешканець Івано-Франківська, отримав легкі тілесні ушкодження.


Зауважимо, що оскільки перевищення дозволеної швидкості руху водіями є однією з найчастіших причин дорожньо-транспортних пригод, то запуск системи автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху в Івано-Франківській області покращив ситуацію щодо аварійності та смертності на дорогах.

В Україні офіційний запуск системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху відбувся 1 червня 2020 року. Зі списком їхнього розміщення можна ознайомитись на сайті МВС.

Наразі ці камери автоматично фіксують лише перевищення швидкості, проте пізніше система почне фіксувати й інші порушення – наприклад, проїзд на червоний сигнал світлофора, порушення правил зупинки чи стоянки, проїзд смугою для громадського транспорту, тротуарами, смугами зустрічного руху тощо.

Після фіксації порушення системою інформація надходить до центру обробки патрульної поліції, де розглядається правоохоронцем, який виносить постанову про штраф. Паперову постанову зі спеціальними елементами захисту надсилають власнику авто рекомендованим листом.

Постанова набуває чинності як з моменту її отримання порушником, так і в разі відмови її отримувати.


Взимку не рідко погіршуються погодні умови, видимість, дороги вкриваються ожеледицею, тому правоохоронці залишили рекомендації, як убезпечити себе та уникнути дорожньо-транспортних пригод.

Відтак, водіям радять краще скористатись громадським транспортом, якщо водійський досвід, стан автомобіля або погодні умови викликають сумніви.

Крім цього, поліціянти дають наступні поради:

– перевірте стан автомобіля: гуму, фари, склоочисники, акумулятор і роботу гальм на відкритому майданчику;

– водіть плавно, уникайте різких рухів кермом, рівномірно і зважено користуйтеся педалями;

– тримайте велику дистанцію і гальмуйте заздалегідь, обирайте безпечну швидкість;

– наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування навчальних закладів, знижуйте швидкість до мінімуму;

– пам’ятайте про потенційно небезпечні ділянки на зимовій дорозі: перехрестя, нерегульовані пішохідні переходи, зупинки.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Підсумки року на Прикарпатті: чим обернувся 2021-й для бюджетів місцевих громад


Коментарі ()

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1042 3
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1344
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5880 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2161
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2023
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3201

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

691

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1855

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2596

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3352
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

366
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

489
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1060
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33889
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

805
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

953
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16442
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

651
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

638
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

633
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

420