Перший Всеукраїнський кінофорум Спілки молодих кінокритиків України

Впродовж 27-28 листопада та 11-12 грудня 2021 року у Києві відбувся Всеукраїнський кінофорум Спілки молодих кінокритиків України.

Завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України і сприяння Житомирської, Івано-Франківської, Тернопільської та Волинської кінокомісій,  вдалося зібрати талановитих підлітків від 15 до 25 років із багатьох регіонів країни та наповнити ці вихідні неймовірними подіями, зустрічами та можливостями, повідомляє Фіртка.

Метою Форуму стало залучення молоді до ухвалення рішень щодо розвитку українського кінематографа та культури.

Протягом чотирьох днів учасники прослухали майстер-класи, де дізналися про всі етапи створення фільму: від написання сценарію та кастингу акторів до вибору локацій і застосування спецефектів під час зйомок.

Як результат, молоді люди розробили власні сценарії, зняли та змонтували короткометражні фільми за допомогою фахівців. Крім того, дізналися як підготуватися до пітчингу та як подати стрічку на фестиваль.

Спікерами Всеукраїнського Кінофоруму Спілки Молодих кінокритиків України стали відомі та талановиті представники українського кінематографа:

 • Сценаристка та продюсерка Юлія Чернявська;
 • Режисер Сергій Шараєвський;
 • Режисер Антон Гойда;
 • Режисерка Оксана Тараненко;
 • Режисер Станіслав Сукненко;
 • Режисер монтажу Максим Десятерик;
 • Кінокритик Олександр Гусєв;
 • Кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський;
 • SFX-майстер Олександр Чернявський;
 • SFX-майстер Вадим Лисак;
 • Звукорежисер та композитор Віталій Кандиба.

читайте також: Кіно теж може захищати Вітчизну

Кураторами заходу стали:

 • Викладач коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка (м. Житомир) Ігор Шурпан;
 • Викладач медіашколи «SKY» (м. Малин) Олександр Бражник;
 • Гафер Дмитро Амелічев;
 • Продюсер Олег Щербина.

Також у Форумі взяв участь представник Міністерства молоді та спорту – Дмитро Донченко.

Учасники цієї події на власному досвіді побачили, що здатні брати участь у процесі створення українського кіно та завдяки різноманітним активностям сприяти розвитку та покращенню національного кінематографа.

«Щиро дякуємо Міністерству молоді та спорту України і регіональним кінокомісіям за те, що допомогли реалізувати нашу мрію у створені такого яскравого та мотивуючого заходу. Організація цінує те, що держава підтримує ініціативи проактивної молоді в розвитку молодіжних рухів», - прокоментувала захід Анастасія Амелічева, голова Спілки молодих кінокритиків України.

«З часів здобуття Україною незалежності українська кіноіндустрія поступово трансформується в сучасну злагоджену систему, в якій є місце для розвитку всіх ланок: виробництва, демонстрування, розповсюдження, популяризації фільмів, самоорганізації суб'єктів кінематографії для відстоювання своїх інтересів, збереження кінематографічної спадщини, кінокультури та кіноосвіти.

Організація і проведення таких кінофорумів є створенням умов для повноцінного розвитку кіногалузі, виявлення справжнього потенціалу можливостей креативної молоді, становлення міжрегіональних зв'язків», -  зазначив Віктор Вінтоняк, керівник Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області, голова ГО «Івано-Франківська кінокомісія».


Довідково:

Спілка Молодих Кінокритиків України – громадська молодіжна організація, мета якої об’єднати молодь навколо українського кіно. На сьогодні, об’єднання налічує понад 100 осіб із різних регіонів України.

За короткий період існування організації вже проведено понад 20 заходів та інтерактивів, такі як:

 • Майстер-класи з Олександром Гусєвим, Ярославом Пілунським та італійським продюсером Стефано Бассо;
 • Панельні дискусії: обговорення українських художніх та документальних фільмів за участі творців стрічок;
 • Візити на спеціальні покази фільмів;
 • Участі в оцінюванні українських кінострічок у рамках фестивалів «Відкрита ніч» та Коростенському фестивалі вуличного кіно;
 • Проведення круглих столів на тему «активізація ролі молоді в процесах творення і розвитку української кіноіндустрії»;
 • Візит на 37-й Варшавський кінофестиваль;
 • Запрошення до посольства України в Польщі на зустріч із Надзвичайним і повноважним послом Андрієм Дещицею;

Діяльність Спілки Молодих Кінокритиків України наголошує на важливості голосу молоді в розвитку сучасної держави. Організація проводить безкоштовні майстер-класи для членів спілки, спікерами яких є досвідчені та відомі представники кінематографу.

Також члени спілки мають можливість дивитися фільми на прем’єрах, національних та міжнародних фестивалях, обговорювати їх на творчих зустрічах із творцями фільмів, та згодом ділитися своїми враженнями через написання відгуків та поширення їх у молодіжних колах, соціальних мережах та засобах масової інформації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

 «Дім Gucci» - то «Хрещений батько» у дизайнерських лахах

 Кінематограф Китаю: від совка до глобального лідера

 Не час помирати! (У Бонда знайшли серце і тут же його розбили)


15.12.2021 Максим Пелих 7706
Коментарі ()

24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині починалися ще з кінця 60-х років. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк. 

1212 9
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9760 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10769 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4866
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2642
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2145

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

66

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

172

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

552

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

949
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

147
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1149
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

644
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2333
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1629
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

607
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1030
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

262
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

261
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

708 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1341 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

926 1