Перший Всеукраїнський кінофорум Спілки молодих кінокритиків України

Впродовж 27-28 листопада та 11-12 грудня 2021 року у Києві відбувся Всеукраїнський кінофорум Спілки молодих кінокритиків України.

Завдяки підтримці Міністерства молоді та спорту України і сприяння Житомирської, Івано-Франківської, Тернопільської та Волинської кінокомісій,  вдалося зібрати талановитих підлітків від 15 до 25 років із багатьох регіонів країни та наповнити ці вихідні неймовірними подіями, зустрічами та можливостями, повідомляє Фіртка.

Метою Форуму стало залучення молоді до ухвалення рішень щодо розвитку українського кінематографа та культури.

Протягом чотирьох днів учасники прослухали майстер-класи, де дізналися про всі етапи створення фільму: від написання сценарію та кастингу акторів до вибору локацій і застосування спецефектів під час зйомок.

Як результат, молоді люди розробили власні сценарії, зняли та змонтували короткометражні фільми за допомогою фахівців. Крім того, дізналися як підготуватися до пітчингу та як подати стрічку на фестиваль.

Спікерами Всеукраїнського Кінофоруму Спілки Молодих кінокритиків України стали відомі та талановиті представники українського кінематографа:

 • Сценаристка та продюсерка Юлія Чернявська;
 • Режисер Сергій Шараєвський;
 • Режисер Антон Гойда;
 • Режисерка Оксана Тараненко;
 • Режисер Станіслав Сукненко;
 • Режисер монтажу Максим Десятерик;
 • Кінокритик Олександр Гусєв;
 • Кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський;
 • SFX-майстер Олександр Чернявський;
 • SFX-майстер Вадим Лисак;
 • Звукорежисер та композитор Віталій Кандиба.

читайте також: Кіно теж може захищати Вітчизну

Кураторами заходу стали:

 • Викладач коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка (м. Житомир) Ігор Шурпан;
 • Викладач медіашколи «SKY» (м. Малин) Олександр Бражник;
 • Гафер Дмитро Амелічев;
 • Продюсер Олег Щербина.

Також у Форумі взяв участь представник Міністерства молоді та спорту – Дмитро Донченко.

Учасники цієї події на власному досвіді побачили, що здатні брати участь у процесі створення українського кіно та завдяки різноманітним активностям сприяти розвитку та покращенню національного кінематографа.

«Щиро дякуємо Міністерству молоді та спорту України і регіональним кінокомісіям за те, що допомогли реалізувати нашу мрію у створені такого яскравого та мотивуючого заходу. Організація цінує те, що держава підтримує ініціативи проактивної молоді в розвитку молодіжних рухів», - прокоментувала захід Анастасія Амелічева, голова Спілки молодих кінокритиків України.

«З часів здобуття Україною незалежності українська кіноіндустрія поступово трансформується в сучасну злагоджену систему, в якій є місце для розвитку всіх ланок: виробництва, демонстрування, розповсюдження, популяризації фільмів, самоорганізації суб'єктів кінематографії для відстоювання своїх інтересів, збереження кінематографічної спадщини, кінокультури та кіноосвіти.

Організація і проведення таких кінофорумів є створенням умов для повноцінного розвитку кіногалузі, виявлення справжнього потенціалу можливостей креативної молоді, становлення міжрегіональних зв'язків», -  зазначив Віктор Вінтоняк, керівник Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області, голова ГО «Івано-Франківська кінокомісія».


Довідково:

Спілка Молодих Кінокритиків України – громадська молодіжна організація, мета якої об’єднати молодь навколо українського кіно. На сьогодні, об’єднання налічує понад 100 осіб із різних регіонів України.

За короткий період існування організації вже проведено понад 20 заходів та інтерактивів, такі як:

 • Майстер-класи з Олександром Гусєвим, Ярославом Пілунським та італійським продюсером Стефано Бассо;
 • Панельні дискусії: обговорення українських художніх та документальних фільмів за участі творців стрічок;
 • Візити на спеціальні покази фільмів;
 • Участі в оцінюванні українських кінострічок у рамках фестивалів «Відкрита ніч» та Коростенському фестивалі вуличного кіно;
 • Проведення круглих столів на тему «активізація ролі молоді в процесах творення і розвитку української кіноіндустрії»;
 • Візит на 37-й Варшавський кінофестиваль;
 • Запрошення до посольства України в Польщі на зустріч із Надзвичайним і повноважним послом Андрієм Дещицею;

Діяльність Спілки Молодих Кінокритиків України наголошує на важливості голосу молоді в розвитку сучасної держави. Організація проводить безкоштовні майстер-класи для членів спілки, спікерами яких є досвідчені та відомі представники кінематографу.

Також члени спілки мають можливість дивитися фільми на прем’єрах, національних та міжнародних фестивалях, обговорювати їх на творчих зустрічах із творцями фільмів, та згодом ділитися своїми враженнями через написання відгуків та поширення їх у молодіжних колах, соціальних мережах та засобах масової інформації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

 «Дім Gucci» - то «Хрещений батько» у дизайнерських лахах

 Кінематограф Китаю: від совка до глобального лідера

 Не час помирати! (У Бонда знайшли серце і тут же його розбили)


15.12.2021 Максим Пелих 6827
Коментарі ()

27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

826
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

1144
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1497
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

2271
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1577
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

2164

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

319

Повномасштабна війна в Україні стала остаточним доказом, що наявна система безпеки у світі більше не діє.

475

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

1065

Так, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства суспільним інтересам завдаються збитки, які обраховуються мільярдами, на цей час не принесло жодного результату.

1446
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

946
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

2052
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3750 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

2079
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

4061
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4934 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5329
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1778
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

411
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

1315
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

5227
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

7252