Пам'ятка на випадок війни, «червона» зона та ліки за «ковідну тисячу»: що обговорюють франківці

З 24 січня Івано-Франківська область переходить до «червоної» зони. Ця новина викликала хвилю обговорень.

Не менше коментували й новину про те, що пам’ятку для населення, що робити у разі початку бойових дій розроблять в Івано-Франківську.

Також ажіотаж викликала новина про те, що українці, старші 60 років, зможуть витратити 1 000 гривень, отримані у межах програми «єПідтримка» за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Що говорили та як реагували, дізнавалася Фіртка.


Так, в Україні розпочався черговий спалах коронавірусу з епіцентром в західному регіоні.

Своєю чергою міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що на комісії ТЕБ і НС розглянуть перехід Івано-Франківської області до «червоної» зони епіднебезпеки.

Зокрема, на Прикарпатті перевищені три показники: коефіцієнт нових випадків, рівня і динаміки госпіталізації. Крім цього, в області виявили штам коронавірусу «Omicron».

  читайте також: Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»

Відтак, з понеділка, 24 січня, Івано-Франківщина переходить у «червону» карантинну зону.

Таку новину містяни сприйняли негативно, чимало кажуть, що захворюваність стрімко зростає через недотримання карантинних обмежень під час свят.


Крім цього, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив розробити пам’ятку для населення щодо дій на випадок початку війни.

Зі слів міського голови, планується, що пам’ятка міститиме інформацію про найближчі бомбосховища, а також перелік найнеобхідніших в екстреній ситуації речей, які повинні зберігатись у так званій «тривожній валізі» на випадок виникнення непередбачуваних обставин.

Після того, як пам’ятку розроблять і розмножать, примірники документа планують занести у кожне домогосподарство на території Івано-Франківської міської територіальної громади.

При цьому виконати доручення керівництво Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів повинно протягом одного – максимум двох тижнів. Паралельно від фахівців Управління вимагається оновити вказівники, які показують мешканцям шлях до найближчого сховища.

Така новина викликала багато запитань у мешканців міста.


Також чималий резонанс викликала новина про те, що з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1 000 гривень за вакцинацію на придбання ліків в аптеках.

«Уряд надав можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків.

Саме ця вікова категорія є групою ризику та має супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів. Тепер їх можна придбати за рахунок коштів єПідтримки», — зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього. 

За інформацією Міністерства економіки України, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку — неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років. 

За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо.

Ця новина здебільшого обурила людей, молодше 60 років. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прихильники, які зустрічатимуть Порошенка, побиття туристів та «помаранчева» зона: що обговорюють франківці

Наймасовіше виконання колядки, «дорога смерті» на Буковель та арешт майна Порошенка: що обговорюють франківці


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1989
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1873
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1871
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5551 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2164 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1522

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

758

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

821

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1023

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1014
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1787
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3694
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10271
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26162
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10197 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7724
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

912
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

236
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

395
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1295
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

898