Прихильники, які зустрічатимуть Порошенка, побиття туристів та «помаранчева» зона: що обговорюють франківці

Івано-Франківська область із «жовтого» рівня епіднебезпеки перейшла у «помаранчевий». Цю новину почали жваво обговорювати.

Не менше коментували й новину про те, що прихильники Петра Порошенка збирають делегацію для подорожі у Київ 17 січня.

Також ажіотаж викликала новина про те, що в одному з готелів у Карпатах побили туристів з Києва. 

Про що говорили та як реагували, дізнавалася Фіртка.


Так, 13 січня Івано-Франківська область перейшла у «помаранчевий» рівень епіднебезпеки.

Зокрема, один із показників не відповідає «жовтому» рівню епіднебезпеки. Йдеться про коефіцієнт виявлення випадків інфікування, який станом на 14 січня становить 23,7%.

Зауважимо, що «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. Втім, місцеві органи влади можуть вводити додаткові карантинні обмеження.

Таку новину містяни сприйняли негативно.

Чимало стверджували, що це трапилось через недотримання соціальної дистанції та карантинних обмежень людьми під час встановлення рекорду з наймасовішого виконання колядки «Нова радість стала» (9 січня 2022 року  ред.). Тоді у «Парку Історії Землі Underhill» 4 471 особа разом заспівала колядку. 


Крім цього, п’ятий президент Петро Порошенко повернеться до Києва рейсовим літаком із Варшави 17 січня о 9-й годині. Так, серед прихильників, які поїдуть зустрічати експрезидента, є й іванофранківці.

Зокрема, до Києва з Івано-Франківська поїде численна делегація не тільки членів партії, а й звичайних людей, які «підтримують вибір вільної, європейської, орієнтованої на Захід і НАТО України».

Ця новина розділила соціум: одні — підтримують дії чинної влади, інші — виступають на захист п'ятого президента.


Також чималий резонанс викликала новина про побиття київських туристів у Карпатах. Зокрема, конфлікт виник через скаргу на несмачний сніданок.

Потерпілі запевняють, що нападати першими розпочали співробітники готелю. 

Водночас у сюжеті програми «Вікна» йдеться, що за проживання у готелі, яке передбачало і сніданки, туристи заплатили 80 тисяч гривень. Одна з дівчат висловила невдоволення омлетом та попросила замінити його. У відповідь адміністраторка начебто відмовила та запевнила, що страва смачна.

У відповідь одна з гостей обізвала співробітницю «тупою вівцею». А після сніданку туристи підійшли на рецепцію та почали скаржитися на погане обслуговування — після чого й виникла бійка.


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1295
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2591
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2146
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2210
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6636 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2491 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

381

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1191

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1321

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1450
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

317
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

190
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

614
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

95
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26552
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

578
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10498 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

97
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

125
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

438
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

581
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

653