Освіта та ефективна модель навчання у майбутньому: в Івано-Франківську дискутували про інноваційний розвиток міста (ФОТО)

Змішана освіта з акцентом на очне навчання є найбільш ефективною моделлю у майбутньому.

До цього висновку дійшли спікери під час дискусійної панелі на тему: «Бізнес, влада та освіта: стратегічне партнерство для інноваційного розвитку Івано-Франківська», яка відбулась 22 вересня, передає Фіртка.

Важливу роль у здобуванні знань відіграє соціальна складова — спілкування, отримані від навчання емоції, наголошують фахівці.

«Я прихильник змішаної освіти з акцентом на очне навчання, але з вкрапленнями дистанційної освіти.

Дистанційка під час пандемії та війни заявила про себе: сучасні виклики довели, що віддалено також можна отримати якісні знання», — ділиться Михайло Косьмій, проректор з навчальної роботи Університету Короля Данила.

Освітянин додає, що сім місяців повномасштабної війни дали зрозуміти, що виклики, які постали сьогодні, будуть лише зростати, тому потрібно ефективно реагувати на них.

«Освіту треба видозмінювати на краще з врахуванням усіх викликів, які є зараз, та які будуть після нашої перемоги.

Що стосується IT-галузі, то я помітив, що студенти почали активніше долучатись безпосередньо до покращення професійних навичок під час роботи в компаніях, намагаючись бути корисними на своєму фронті, зокрема на економічному», — уточнює освітянин.

За його словами, найголовніший виклик для організації якісного навчального процесу  — це те, що молоді спеціалісти хочуть «живого» спілкування.

«Нерідко молоді люди спершу хочуть засвоїти Soft skills, а вже згодом — професійні. Іноді буває й навпаки, але в принципі змішаний формат навчання дає змогу отримати повний спектр знань.

Треба розуміти, що коли це все в консенсусі, налагоджено працює, то це дає результат: студенти продукують вкрай креативні ідеї», — каже Косьмій.

Під час пошуків студентами роботи у сфері IT, наголошує проректор, йдеться не про конкуренцію, а радше — про розуміння викликів часу досвідченішими кадрами.

«Іноді студент може підказати таку річ, до якої досвідчений фахівець не завжди додумається. Дві голови завжди краще», — резюмує проректор.

Під час дискусії також наголосили, що не менш важливим чинником в організації навчального процесу в сучасних реаліях є безпека усіх учасників навчального процесу.

Щодо найбільш вдалої моделі навчання у майбутньому, каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко, потрібно враховувати думку усіх учасників навчального процесу та сучасні виклики.

«Під час пандемії COVID-19 учасники навчального процесу опанували навчання онлайн. Ця хвороба дала зрозуміти плюси та мінуси дистанційного навчання. Завдяки досвіду навчанню онлайн налагодити цей процес під час війни було трохи легше.

Тепер же потрібно розуміти, що освіта вже не буде такою, як раніше — й навчання під час повномасштабної російської агресії це вкотре довело.

Сьогодні вдалою моделлю, на мою думку, є змішана форма навчання.

Зауважу, що в нашій громаді батьки та діти самі можуть обрати форму навчання. Тобто, викладачі мають завжди бути готові до навчання дітей у різних форматах.

Тому є потреба в тому, щоб налаштовувати навчання таким чином, щоб воно було комфортним та якісним».

Крім того, COVID-19 та війна спричинили бум в ІТ сфері, бо всі переходять в онлайн — і є велика потреба в спеціалістах.

Відтак, найбільша ІТ-компанія України EPAM  відчинила двері свого офісу в Івано-Франківську. Загалом компанія вже налагодила співпрацю з 25 вузами в Україні. Також вона підписала угоду про співпрацю з франківськими університетами ІФНТУНГ та ПНУ.

На думку представників EPAM, Івано-Франківськ вкрай сприятлива локація для програмістів, бо має великий потенціал та хорошу технічну базу.

У самій компанії ЕРАМ вже 70 працівників, а в планах до 2022 року збільшити їхню кількість до 300.

Водночас з початку повномасштабної війни бізнес та IT сфера дуже відгукнулась на потреби міста. За словами Дротянко, це було постійне спілкування, завдяки чому вдалося вже в перші дні ефективно відреагувати на виклики, що постали.

«Івано-Франківськ є компактним та інноваційним містечком.

Заходження IT-сфери є вкрай важливим, бо не потребує настільки великих площ розміщення працівників, але приносить гарні прибутки до міста та, звісно, залучає кваліфікованих кадрів в область», — каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

За словами посадовиці, Івано-Франківськ зацікавлений в тому, щоб бізнес, який тут функціонує, приносив прибуток у скарбницю міста, тому намагається створити найбільш комфортні умови для релокованих підприємств та їхніх працівників.

«Місто відносно безпечне, тому мусить фінансово підтримувати фронт, адже для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливий тил, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту», - пояснила Дротянко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні (ФОТО)

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Фотогалерея


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

721
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2727
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1706 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3834
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5601
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1786

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

291

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

988
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

586
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

584
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

862
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2101
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

627
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

955
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5018
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1168
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

501 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

701
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

482
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

806