
Змішана освіта з акцентом на очне навчання є найбільш ефективною моделлю у майбутньому.
До цього висновку дійшли спікери під час дискусійної панелі на тему: «Бізнес, влада та освіта: стратегічне партнерство для інноваційного розвитку Івано-Франківська», яка відбулась 22 вересня, передає Фіртка.
Важливу роль у здобуванні знань відіграє соціальна складова — спілкування, отримані від навчання емоції, наголошують фахівці.
«Я прихильник змішаної освіти з акцентом на очне навчання, але з вкрапленнями дистанційної освіти.
Дистанційка під час пандемії та війни заявила про себе: сучасні виклики довели, що віддалено також можна отримати якісні знання», — ділиться Михайло Косьмій, проректор з навчальної роботи Університету Короля Данила.
Освітянин додає, що сім місяців повномасштабної війни дали зрозуміти, що виклики, які постали сьогодні, будуть лише зростати, тому потрібно ефективно реагувати на них.
«Освіту треба видозмінювати на краще з врахуванням усіх викликів, які є зараз, та які будуть після нашої перемоги.
Що стосується IT-галузі, то я помітив, що студенти почали активніше долучатись безпосередньо до покращення професійних навичок під час роботи в компаніях, намагаючись бути корисними на своєму фронті, зокрема на економічному», — уточнює освітянин.
За його словами, найголовніший виклик для організації якісного навчального процесу — це те, що молоді спеціалісти хочуть «живого» спілкування.
«Нерідко молоді люди спершу хочуть засвоїти Soft skills, а вже згодом — професійні. Іноді буває й навпаки, але в принципі змішаний формат навчання дає змогу отримати повний спектр знань.
Треба розуміти, що коли це все в консенсусі, налагоджено працює, то це дає результат: студенти продукують вкрай креативні ідеї», — каже Косьмій.
Під час пошуків студентами роботи у сфері IT, наголошує проректор, йдеться не про конкуренцію, а радше — про розуміння викликів часу досвідченішими кадрами.
«Іноді студент може підказати таку річ, до якої досвідчений фахівець не завжди додумається. Дві голови завжди краще», — резюмує проректор.
Під час дискусії також наголосили, що не менш важливим чинником в організації навчального процесу в сучасних реаліях є безпека усіх учасників навчального процесу.
Щодо найбільш вдалої моделі навчання у майбутньому, каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко, потрібно враховувати думку усіх учасників навчального процесу та сучасні виклики.
«Під час пандемії COVID-19 учасники навчального процесу опанували навчання онлайн. Ця хвороба дала зрозуміти плюси та мінуси дистанційного навчання. Завдяки досвіду навчанню онлайн налагодити цей процес під час війни було трохи легше.
Тепер же потрібно розуміти, що освіта вже не буде такою, як раніше — й навчання під час повномасштабної російської агресії це вкотре довело.
Сьогодні вдалою моделлю, на мою думку, є змішана форма навчання.
Зауважу, що в нашій громаді батьки та діти самі можуть обрати форму навчання. Тобто, викладачі мають завжди бути готові до навчання дітей у різних форматах.
Тому є потреба в тому, щоб налаштовувати навчання таким чином, щоб воно було комфортним та якісним».
Крім того, COVID-19 та війна спричинили бум в ІТ сфері, бо всі переходять в онлайн — і є велика потреба в спеціалістах.
Відтак, найбільша ІТ-компанія України EPAM відчинила двері свого офісу в Івано-Франківську. Загалом компанія вже налагодила співпрацю з 25 вузами в Україні. Також вона підписала угоду про співпрацю з франківськими університетами ІФНТУНГ та ПНУ.
На думку представників EPAM, Івано-Франківськ вкрай сприятлива локація для програмістів, бо має великий потенціал та хорошу технічну базу.
У самій компанії ЕРАМ вже 70 працівників, а в планах до 2022 року збільшити їхню кількість до 300.
Водночас з початку повномасштабної війни бізнес та IT сфера дуже відгукнулась на потреби міста. За словами Дротянко, це було постійне спілкування, завдяки чому вдалося вже в перші дні ефективно відреагувати на виклики, що постали.
«Івано-Франківськ є компактним та інноваційним містечком.
Заходження IT-сфери є вкрай важливим, бо не потребує настільки великих площ розміщення працівників, але приносить гарні прибутки до міста та, звісно, залучає кваліфікованих кадрів в область», — каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.
За словами посадовиці, Івано-Франківськ зацікавлений в тому, щоб бізнес, який тут функціонує, приносив прибуток у скарбницю міста, тому намагається створити найбільш комфортні умови для релокованих підприємств та їхніх працівників.
«Місто відносно безпечне, тому мусить фінансово підтримувати фронт, адже для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливий тил, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту», - пояснила Дротянко.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні (ФОТО)