Освіта та ефективна модель навчання у майбутньому: в Івано-Франківську дискутували про інноваційний розвиток міста (ФОТО)

Змішана освіта з акцентом на очне навчання є найбільш ефективною моделлю у майбутньому.

До цього висновку дійшли спікери під час дискусійної панелі на тему: «Бізнес, влада та освіта: стратегічне партнерство для інноваційного розвитку Івано-Франківська», яка відбулась 22 вересня, передає Фіртка.

Важливу роль у здобуванні знань відіграє соціальна складова — спілкування, отримані від навчання емоції, наголошують фахівці.

«Я прихильник змішаної освіти з акцентом на очне навчання, але з вкрапленнями дистанційної освіти.

Дистанційка під час пандемії та війни заявила про себе: сучасні виклики довели, що віддалено також можна отримати якісні знання», — ділиться Михайло Косьмій, проректор з навчальної роботи Університету Короля Данила.

Освітянин додає, що сім місяців повномасштабної війни дали зрозуміти, що виклики, які постали сьогодні, будуть лише зростати, тому потрібно ефективно реагувати на них.

«Освіту треба видозмінювати на краще з врахуванням усіх викликів, які є зараз, та які будуть після нашої перемоги.

Що стосується IT-галузі, то я помітив, що студенти почали активніше долучатись безпосередньо до покращення професійних навичок під час роботи в компаніях, намагаючись бути корисними на своєму фронті, зокрема на економічному», — уточнює освітянин.

За його словами, найголовніший виклик для організації якісного навчального процесу  — це те, що молоді спеціалісти хочуть «живого» спілкування.

«Нерідко молоді люди спершу хочуть засвоїти Soft skills, а вже згодом — професійні. Іноді буває й навпаки, але в принципі змішаний формат навчання дає змогу отримати повний спектр знань.

Треба розуміти, що коли це все в консенсусі, налагоджено працює, то це дає результат: студенти продукують вкрай креативні ідеї», — каже Косьмій.

Під час пошуків студентами роботи у сфері IT, наголошує проректор, йдеться не про конкуренцію, а радше — про розуміння викликів часу досвідченішими кадрами.

«Іноді студент може підказати таку річ, до якої досвідчений фахівець не завжди додумається. Дві голови завжди краще», — резюмує проректор.

Під час дискусії також наголосили, що не менш важливим чинником в організації навчального процесу в сучасних реаліях є безпека усіх учасників навчального процесу.

Щодо найбільш вдалої моделі навчання у майбутньому, каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко, потрібно враховувати думку усіх учасників навчального процесу та сучасні виклики.

«Під час пандемії COVID-19 учасники навчального процесу опанували навчання онлайн. Ця хвороба дала зрозуміти плюси та мінуси дистанційного навчання. Завдяки досвіду навчанню онлайн налагодити цей процес під час війни було трохи легше.

Тепер же потрібно розуміти, що освіта вже не буде такою, як раніше — й навчання під час повномасштабної російської агресії це вкотре довело.

Сьогодні вдалою моделлю, на мою думку, є змішана форма навчання.

Зауважу, що в нашій громаді батьки та діти самі можуть обрати форму навчання. Тобто, викладачі мають завжди бути готові до навчання дітей у різних форматах.

Тому є потреба в тому, щоб налаштовувати навчання таким чином, щоб воно було комфортним та якісним».

Крім того, COVID-19 та війна спричинили бум в ІТ сфері, бо всі переходять в онлайн — і є велика потреба в спеціалістах.

Відтак, найбільша ІТ-компанія України EPAM  відчинила двері свого офісу в Івано-Франківську. Загалом компанія вже налагодила співпрацю з 25 вузами в Україні. Також вона підписала угоду про співпрацю з франківськими університетами ІФНТУНГ та ПНУ.

На думку представників EPAM, Івано-Франківськ вкрай сприятлива локація для програмістів, бо має великий потенціал та хорошу технічну базу.

У самій компанії ЕРАМ вже 70 працівників, а в планах до 2022 року збільшити їхню кількість до 300.

Водночас з початку повномасштабної війни бізнес та IT сфера дуже відгукнулась на потреби міста. За словами Дротянко, це було постійне спілкування, завдяки чому вдалося вже в перші дні ефективно відреагувати на виклики, що постали.

«Івано-Франківськ є компактним та інноваційним містечком.

Заходження IT-сфери є вкрай важливим, бо не потребує настільки великих площ розміщення працівників, але приносить гарні прибутки до міста та, звісно, залучає кваліфікованих кадрів в область», — каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

За словами посадовиці, Івано-Франківськ зацікавлений в тому, щоб бізнес, який тут функціонує, приносив прибуток у скарбницю міста, тому намагається створити найбільш комфортні умови для релокованих підприємств та їхніх працівників.

«Місто відносно безпечне, тому мусить фінансово підтримувати фронт, адже для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливий тил, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту», - пояснила Дротянко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні (ФОТО)

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Фотогалерея


Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

502
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1143
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2632
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1044
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1285
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2592

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1003

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1570 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1811

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1898
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

36
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

420
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

629
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

159
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

708
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

610
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

814
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

418
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

45
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

296
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

412
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

529