Освіта та ефективна модель навчання у майбутньому: в Івано-Франківську дискутували про інноваційний розвиток міста (ФОТО)

Змішана освіта з акцентом на очне навчання є найбільш ефективною моделлю у майбутньому.

До цього висновку дійшли спікери під час дискусійної панелі на тему: «Бізнес, влада та освіта: стратегічне партнерство для інноваційного розвитку Івано-Франківська», яка відбулась 22 вересня, передає Фіртка.

Важливу роль у здобуванні знань відіграє соціальна складова — спілкування, отримані від навчання емоції, наголошують фахівці.

«Я прихильник змішаної освіти з акцентом на очне навчання, але з вкрапленнями дистанційної освіти.

Дистанційка під час пандемії та війни заявила про себе: сучасні виклики довели, що віддалено також можна отримати якісні знання», — ділиться Михайло Косьмій, проректор з навчальної роботи Університету Короля Данила.

Освітянин додає, що сім місяців повномасштабної війни дали зрозуміти, що виклики, які постали сьогодні, будуть лише зростати, тому потрібно ефективно реагувати на них.

«Освіту треба видозмінювати на краще з врахуванням усіх викликів, які є зараз, та які будуть після нашої перемоги.

Що стосується IT-галузі, то я помітив, що студенти почали активніше долучатись безпосередньо до покращення професійних навичок під час роботи в компаніях, намагаючись бути корисними на своєму фронті, зокрема на економічному», — уточнює освітянин.

За його словами, найголовніший виклик для організації якісного навчального процесу  — це те, що молоді спеціалісти хочуть «живого» спілкування.

«Нерідко молоді люди спершу хочуть засвоїти Soft skills, а вже згодом — професійні. Іноді буває й навпаки, але в принципі змішаний формат навчання дає змогу отримати повний спектр знань.

Треба розуміти, що коли це все в консенсусі, налагоджено працює, то це дає результат: студенти продукують вкрай креативні ідеї», — каже Косьмій.

Під час пошуків студентами роботи у сфері IT, наголошує проректор, йдеться не про конкуренцію, а радше — про розуміння викликів часу досвідченішими кадрами.

«Іноді студент може підказати таку річ, до якої досвідчений фахівець не завжди додумається. Дві голови завжди краще», — резюмує проректор.

Під час дискусії також наголосили, що не менш важливим чинником в організації навчального процесу в сучасних реаліях є безпека усіх учасників навчального процесу.

Щодо найбільш вдалої моделі навчання у майбутньому, каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторія Дротянко, потрібно враховувати думку усіх учасників навчального процесу та сучасні виклики.

«Під час пандемії COVID-19 учасники навчального процесу опанували навчання онлайн. Ця хвороба дала зрозуміти плюси та мінуси дистанційного навчання. Завдяки досвіду навчанню онлайн налагодити цей процес під час війни було трохи легше.

Тепер же потрібно розуміти, що освіта вже не буде такою, як раніше — й навчання під час повномасштабної російської агресії це вкотре довело.

Сьогодні вдалою моделлю, на мою думку, є змішана форма навчання.

Зауважу, що в нашій громаді батьки та діти самі можуть обрати форму навчання. Тобто, викладачі мають завжди бути готові до навчання дітей у різних форматах.

Тому є потреба в тому, щоб налаштовувати навчання таким чином, щоб воно було комфортним та якісним».

Крім того, COVID-19 та війна спричинили бум в ІТ сфері, бо всі переходять в онлайн — і є велика потреба в спеціалістах.

Відтак, найбільша ІТ-компанія України EPAM  відчинила двері свого офісу в Івано-Франківську. Загалом компанія вже налагодила співпрацю з 25 вузами в Україні. Також вона підписала угоду про співпрацю з франківськими університетами ІФНТУНГ та ПНУ.

На думку представників EPAM, Івано-Франківськ вкрай сприятлива локація для програмістів, бо має великий потенціал та хорошу технічну базу.

У самій компанії ЕРАМ вже 70 працівників, а в планах до 2022 року збільшити їхню кількість до 300.

Водночас з початку повномасштабної війни бізнес та IT сфера дуже відгукнулась на потреби міста. За словами Дротянко, це було постійне спілкування, завдяки чому вдалося вже в перші дні ефективно відреагувати на виклики, що постали.

«Івано-Франківськ є компактним та інноваційним містечком.

Заходження IT-сфери є вкрай важливим, бо не потребує настільки великих площ розміщення працівників, але приносить гарні прибутки до міста та, звісно, залучає кваліфікованих кадрів в область», — каже очільниця департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

За словами посадовиці, Івано-Франківськ зацікавлений в тому, щоб бізнес, який тут функціонує, приносив прибуток у скарбницю міста, тому намагається створити найбільш комфортні умови для релокованих підприємств та їхніх працівників.

«Місто відносно безпечне, тому мусить фінансово підтримувати фронт, адже для підтримки України та наближення перемоги вкрай важливий тил, який забезпечує, зокрема, матеріальні потреби фронту», - пояснила Дротянко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Радник очільника Івано-Франківська та «Шериф» серед побратимів: Назарій Кішак розповів про бойові будні (ФОТО)

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Фотогалерея


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3160 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123