Одноразова грошова допомога звільненим з полону: адвокатка розповіла, що варто знати прикарпатцям

Звільнені з полону оборонці України отримають по сто тисяч гривень допомоги.

Детальніше про одноразову грошову допомогу звільненим з полону розповіла Наталя Лісова з волонтерського руху «Адвокати Збройних сил України», передає Фіртка.


Визнання особи такою, що була позбавлена волі


Так, захисники України, захоплені як заручники внаслідок збройної російської агресії проти України, позбавлені свободи окупаційними силами з політичних мотивів, захоплені державою-агресором як військовополонені, в тому числі іноземці та особи без громадянства, які на момент потрапляння в полон проходили військову службу в Збройних Силах України чи інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі сто тисяч гривень.

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється після визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Такими особами можуть бути визнані:

  • військовополонені — особи, які внаслідок збройної агресії потрапили в полон і мають право на статус військовополоненого;
  • заручники — громадяни України, які не беруть участі в бойових діях, перебувають під захистом Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 р. та позбавлені свободи окупаційними силами;
  • особи, позбавлені свободи з політичних мотивів.

Не може бути визнана особа, такою що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, якщо:

  • відносно неї набув законної сили обвинувальний вирок суду України у зв’язку із вчиненням нею злочину проти основ національної безпеки України, вчиненням або сприянням вчиненню терористичного акту, в тому числі втягненням у вчинення терористичного акту, публічними закликами до вчинення терористичного акту, створенням терористичної групи чи терористичної організації, фінансуванням тероризму;
  • відносно неї набув законної сили обвинувальний вирок суду України у зв’язку із вчиненням злочину у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації, злочинів проти встановленого порядку несення військової служби, злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

 читайте також: «Понад три десятки захисників з Івано-Франківської громади перебувають у російському полоні», — Марцінків


Порядок виплати допомоги  звільненій особі


Рішення про визнання приймається міжвідомчою комісією з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист, створеною при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Для розгляду на засіданні міжвідомчої комісії питання про визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, звільнена особа звертається до Мінреінтеграції з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити її особового рахунка, відкритого у банку.

До заяви потрібно додати:

  • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України звільненої особи;
  • копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків звільненої особи;
  • копія паспортного документа іноземця або особи без громадянства та документ, що підтверджує законність їх перебування на території України;
  • відомості або документи, що підтверджують факт та обставини позбавлення особи свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (інформацію про звільнення такої особи, надану Національним інформаційним бюро);
  • згода на обробку персональних даних;
  • інші документи та/або інформація, які заявник вважає за потрібне додати до заяви.

У разі неподання/подання не в повному обсязі документів, або подання їх неналежною особою, особі буде відмовлено у виплаті. Але це не позбавляє її права на повторне звернення.

Виплата в розмірі 100 000 гривень здійснюється на рахунок особи, вказаний в заяві.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

341
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1405
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2564 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3638
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2983
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2151

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

622

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

470

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1641

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1804
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

295
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

511
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

813
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4993
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

363
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

886
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10133
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

516
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

269
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

378
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

405
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

725