«Понад три десятки захисників з Івано-Франківської громади перебувають у російському полоні», — Марцінків

У російському полоні перебувають понад три десятки мешканців Івано-Франківської громади.

Про це в програмі «Запитай у влади» повідомив очільник громади Руслан Марцінків, пише Фіртка.

«На жаль, достатньо велика кількість наших військових залишаються у російському полоні. Ми дуже на них чекаємо та знаємо, що вони неодмінно повернуться додому, до рідних.

Також окремо треба говорити про тих бійців, які пропали безвісти їх, на жаль, теж приблизно така ж кількість», — поділився міський голова.

Водночас, підкреслює Руслан Марцінків, є позитивна динаміка, адже полонені повертаються додому. За його словами, визволенням з полону українських захисників займаються Служба безпеки України та військкомат. 

Нагадаємо, що сьогодні, 5 листопада, 19 прикордонників повернулися додому. Державна прикордонна служба України повідомила у Telegram, що українці вже на рідній землі. Вони отримали телефони, змогли почути рідних. 

«Прикордонники не стримували сльози щастя. Довгі місяці російського полону позаду.

Дев'ятнадцять прикордонників повернулися додому. Далі їх чекає медобстеження та реабілітація.

Однак, наголовніше, що вони живі та вдома», — йдеться у повідомленні.

До слова, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр раніше заявила, що станом на початок жовтня провели 24 обміни. Завдяки цьому з російського полону додому повернулися 808 українців.
А у четвер, 3 листопада, в рамках обміну вдалося звільнити з російського полону 107 українських бійців. Серед них — шість офіцерів, 101 рядовий та сержант. Серед них двоє військовослужбовців з Прикарпаття.

Разом з тим у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими Головного управління розвідки Міноборони застерігають, що публічне поширення інформації про полонених може зашкодити процесу обміну. 

«Поширення розгорнутої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні, може ускладнити процес обміну і становити небезпеку для самого полоненого.

Інформація про значущість людини, її політичні погляди, місце служби, попередню роботу, рідних та близьких провокує прискіпливе ставлення ворога.

У результаті вимоги до обміну конкретної особи можуть бути завищені, а сам процес максимально ускладнений», — повідомили у Координаційному штабі.

Водночас там звертають увагу на те, що поширення інформації про позивні, військову частину, місце дислокації підрозділу, обставини потрапляння в полон становить загрозу не тільки самому полоненому, а і його бойовим побратимам.

«Україна робить усе можливе для того, щоб кожен наш захисник повернувся додому».

У ГУР наголосили, якщо ви втратили зв’язок з близькою людиною, яка перебуває на військовій службі, у зоні ведення бойових дій або на окупованих територіях, чи маєте підозру, що ваша близька людина перебуває у полоні у ворога — звертайтеся в уповноважені державні інституції, які опікуються питаннями пошуку та обміну полонених.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

317
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1390
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2524 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3625
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2963
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2141

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

610

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

460

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1628

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1792
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

281
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

497
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

797
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4976
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

353
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

874
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10121
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

501
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

256
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

368
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

395
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

716