Ода У-бієнним

 

 

Не фист «вісті із Непалу», не фист. Як той глист підкрався і до нашого острівця, що екзотично  розкинувся  на загальнонародних водах ріки «Ін-формація»,  затятий і копіткий  хист поборників права, - немає сенсу брати в лапки два останні слова після слова «хист», бо що це додасть чи відмінить, коли, куди не кинеш оком, там на морду різний, але на хвіст і лапи один лис? 

 

Покінчили, здається, із EX.UA. Голосіть, жінки! Посипайте попелом голови, чоловіки!  Бідкайся,  рідний юзере,   тебе знову зарезервували в лузери! «Спочєтку вони за обсцєтий палець ненароком, посадили за грати Юрка з Юлькою, ще й, сволота, в різних камерах.  Потімка вони взялися до горівки «Хортиці» - на що мусять ся дивити тепер наші предки? Їм мало було того всього шо накрали роками (!) тим під…расам, – давай маслати ше й вірт – то страшна бандота, най би ліпше Кучма правив ціле життє ! най би нагла фанера  чи яка там біда придавила того карабаса з тим ющем у него в гостях на дачі в межигір’ї » - то не я казав, наводжу слова мого сусіда (адресу та решту особистої інфи, всім охочим знати таємничу особу сусіда, вишлю «милом»), тим самим спростовуючи давню тезку про те, що наші люди скупі, надміру честолюбні і про сусіда за порогом подбають в кращому разі лише на поминках.

 

А якщо дещо серйозніше, мірно іронічно, то насправді сталася хоч і не така вже й неординарна подія для наших правових полів з їх кукурудзяними законами, зате на віртуальному просторі чи не вперше  за останні, всім відомі роки. Власне, ніхто тут не збирається травити правоохоронців, борони Боже, все й так зрозуміло, бо все чисто і прозоро, як у гірському потічку, коли хмариноньки на небі дружно собі скупчилися :  мали чуваки купу лишніх серверів з купами лишніх неліцензійних терабайтів, і коли надумали-нагадали собі трохи  гей би европеїзуватися, ліцензуватися, їх, як в гіркому анекдоті, відвідали добрі люди  з усіма «ісхадящімі подслєдствіямі». Ніяк інакше.  От тільки цікаво, чи в усіх без винятку наших славних правоохоронців, правників, чиновників в електронно-обчислювальних машинах вміщені не контрафактні операційні системи та інші проги.

 

 

Як би там не було, та тепер є ще одна цілком вагома підстава величаво висловити думку з високої трибуни, що ми рухаємося вірним шляхом, а не тим, яким нам вішають недруги. Ну і як в контексті цього не згадати також відносно свіжу ситуацію з таким собі теж файлообмінним хостингом, щоправда вже не вітчизняним, а західно-глобальним Megaupload,  котрий, до того як його спіткала халепа, входив у двадцятку найбільш відвідуваних веб-ресурсів із зареєстрованими користувачами на ньому числом у 150 мільйонів.  Функціонерам цього ресурсу пред’явили  аналогічне – піратство.  Не наші, інші правопротектори. Які ми, всі люди-людоньки, схожі!

 

В Росії в минулому році був погорів за розповсюдження порнографії файлообмінник IFolder, однак наразі там все значно краще, ніж в його прямих і непрямих конкурентів.  І знову до Заходу. В Америці  невдовзі можуть набути чинності закони SOPA і РІРА, відповідно до яких накладається достатньо сувора для західних демократій схема обмеження свободи інформації. Проти цього протестують такі гіганти IT-ринку як Wikiмedia, Google, Twitter, Facebook, YouTube, Yahoo та інші.

 

Більш менш порядна і притомна  людина не заперечуватиме необхідності боротьби з крадіжками і крадіями. Це залізний аргумент і тут, як мовиться, ні пари з уст. Та попри все, інтуїтивно  (лише так, жодних ф) простежується в обох випадках жирний замовний слідок, що автоматично означає – тебе нема, дрібний свідок.

 

 Зухвала і цинічна боротьба за переділ ринків в скрутні і ситі часи зародилася не тепер і не з цих кричущих подій, їй стільки років, скільки загальнолюдському жлобству. Правда десь, як-не-як, люди можуть відстоювати своє право з не примарними надіями на їх бодай часткову реалізацію, а десь це, в кращому випадку, лише погана бутафорія від тих, хто тебе  «обов’язково почує».

 

А от не так давно спробували кинути виклик глобальному жлобству під ремаркою «Війна і Імперія» на сторінках книги «Безліч. Війна і демократія в епоху імперій»  підстаркуватий пан Негрі і молодий панок Гардт. Автори нашумілої книги, якщо автор  менш інтелектуального і претензійного чтива правильно второпав, не без труднощів перекладу  прочитавши в оригіналі, на повен голос заявили, що біда всякої і не всякої людини  у тому, що її, курва, звідусіль контролюють і експлуатують. Тотальний контроль і тотальна війна, куди її кидають наполеонівським гарматним м’ясом на поталу нічим не ліпшим бонапартовичам.  І не важливо насправді, проливається кров чи тільки слюньки в роті.

 

І було би людство приречене у грі «сильних світу сього», згинути у перманентній війні , якби нарешті не вмерли старі революціонери, навіть перманентні,  і не появилися на пустому місці нові. А кодекс нового революціонера, за їхньою логікою, все ще вимагає жертовності, самопожертви, однак вже не нечаєвськими методами (хоча не відкидає цього варіанта в головах і руках поганих людей), вселяє світлу віру у світлу перемогу іншими методами, переконливішими і безпечнішими. Наприклад, війна інформацією, нематеріальними речами, які важко піддаються контролю з центру, а відтак їх неможливо чи важко приборкати. Побудова мереж - нових просторів для ведення успішної війни. Або шось тіпа того.  

 

Імперія, Центр безсилі знищити нову постмодерну еліту,  Нову Імперію, кажуть Негрі-Гардт, і додають: центр не гнучкий, імперія неповоротка, а значить, мереживна, децентралізована периферія  чи багатоканальна система  з величезної кількості ображених криє їхні червові козирі самими бубновими і хрестовими циферками.  

 

Без сумніву, циферка вартісна річ. А розцентрування певних речей бажане. Це зрозумів і, подейкують, пан Новий Міністр Фінансів, вклавши ресурси сьогоднішнього дня в день завтрашній під багатообіцяючою назвою Say.Tv . Так лишень кажуть, знову ніяких ф.          

 

Однак, авторові сих рядків, не Міністру і не Негрі, сі здає, що центр то така птиця, що вона може бути хоч антилопою Гну, але яйця в гнізді продукувати буде завжди старим  звичним інкубаційним,  не інкубаторним способом – ну принаймні ще тривалий час, поки не закуплять модерні інкубатори. Як тілько вмре чи здохне ця птиця, то швидко відродиться чи переродиться – і добре, якщо у свійського понтуватого  когута якогось. А якщо із дивного хижого бузька,  що років надцять тому відпав від вирію і сформував малу зграю, в суто природного антагоністичного яструба, а насподі самі, незмінне диво природи, курчата  ?  А якщо у двоголового орла ? Позбавлена святої містики, потойбічна, біопатологічна  ненза буде знов дзьобати до скону. Хоча перната напівлетуча-напівповзуча ненза вже і так  віддавна дзьобає, витягує пір’я скільки влізе, а влізе ще багато, страхаючись орлів, орланів, левів і багаторогих істот. І що з того, коли страх має зворотну особливість  зникати чи спонукати до ще більш …невмотивованих рішень?!

 

Та ладен імхо-автор величати і славити ехо-авторів «Безлічі», коли щиросердно  співчуває пацанам з UA, що ті  не дослухалися вдосталь до порад  Н-Г  про децентралізацію, бо, мабуть, думали, що якщо це специфічна імперія, то не центр, а коли таки центр, то він не воює, а грається у войнушкі, як то з іншими центрами і імперіями, газовими, приміром, переконливішими . Так що, наразі, скажімо так, Торрент торжествує, бо він більш мереживний,  більш поживний і активний. Програма Торрент здійснює процес  передачі даних не з серверів, а від громадянина до громадянина (!), без перебільшення можна сказати, що від Я-центру до Ти-центру.  А Воно-центр то КОМП, складна і водночас проста, єдино правильна і всесильна об’єктивація суб’єктів і суб’єктивація об’єктів.

 

І якби одного разу  всім добрим,  не злим юзерам планети Земля зібратися в одному Центрі, десь в оффлайні,  та й сісти, віпити, поговорити, не початати і не попостити, та й дійти спільного знаменника щодо Нового Світового Порядку, то б жилося відтоді людям, як бідному благородному рицареві  і красивій принцесі у кінці казки. Бо то якось не по-людськи, коли  в земній сфері панує кілька центрів і дофіга центриків з ексцентриками, неправильно, так вічно тривати не може, йдіть до біса зі своїми розумуваннями, Негрі-Гардте, але й, стійте, заждіть.

 

  А EX.UA  - це ще не EX-UA. Бо Ще не вмерла.  Це лише початок … UA.                                

 

Славтесь, містере Білле,  слався, Джеку, живи сто років так і двісті з наноботами, Стіве, наш рідний Возняку, Марку Цукеровий, багатій,  Пашка Дуров, не дурій, не хочеш бути Пажем, не означає, що  стать Пашею то респект,  і не буксуйте пацани Аноніми, і буксуйте, пацани Аноніми, вам респект ,  а  Нені сталкери могутні, не спиняйтесь, воюйте з ворогами, мутантами Батьківщини не ради кібердідовщини. Ви наше У СЬО.  Щиро.

 

 


02.02.2012 Яв Назар 972 1
14.05.2021
Вікторія Богдан

За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.

508
13.05.2021
Остап Микитюк

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців.

674
12.05.2021
Лідія Вітранчик

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.     

949
11.05.2021
Ліля Горковенко

Міський голова Руслан Марцінків став лідером серед українських мерів за кількістю заступників. В останній місяць 2020 року очільник міста зробив собі подарунок і у два рази збільшив їх штат.

1460
08.05.2021
Катерина Черкашина

Кореспондентка «Фіртки» побувала на головних подіях святкування Дня міста. Як він пройшов – у її репортажі.

1739
29.04.2021
Андрій Кецмур

Про пригоди впродовж дворічного робочого відрядження "Фіртка" поспілкувалася із франківцем Юрієм Войчаком - фахівцем у банківській сфері, міжнародним експертом з кредитування бізнесу. Ділимося з вами його «нотатками мандрівника» про дивний для українця світ Непалу.

3117

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

416

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

6866

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

6451

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

9075
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

2807
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

3654
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

6044
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

1503
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

1996
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

1615
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

1671
10.05.2021

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами.

890
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

2380
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

2661
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

4189
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

3768 1