НОВИЙ Генплан - прикрити власну гепу?

Мерська услужливість = ризик фінансових втрат. Про землю, "алхіміків", новий генплан і приховані мотиви. Фахівцям і "чайникам".

Що є "генплан" і як його "точити"... УточНити

Для тих, хто взагалі не в темі: генплан – базове загальне бачення (пісочниця, наприклад). А детальний (ДПТ) – уточнення, конкретизація (кілька малюків, пасочки, лопатка, замок із піску). Все просто, еге ж? Якщо в генплані передбачена - "пісочниця" (парк, приміром, чи промзона) – в "детальці" – аж ніяк не можуть з'явитись "марципани на свободі" (житлові багатоповерхівки чи каплички). Це – логічно й згідно "букви закону". А на практиці…

За канапляним полєм - будєт гаварящая рєчка

На практиці – ціла містерія! Чиновник, "сповнений особливим даром", отримує здатність бачити все - по-новому. Замість майданчика, спортклубу, скверу, промзони чи великого заводу – "обдаровані" клєрки починають бачити – житло!, багато житла!, цілі квартали багатоповерхівок!

Передання гласить: якщо побачене чиновником – збігається з прагненням "даръ істачашаго" – новотвір матеріалізується в документ (ДПТ). А згодом – навіть у кам'яні будівлі (кажуть, порядковість може змінюватись; все залежить від "обдарованості" посадовця). І жодних психотропів! Уявляєте?..

Коли "затвердне" (пройде затвердження) нова "деталька" – змінюється цільове призначення землі у містобуді. З тої "буди" – зміни, наче блохи, переносяться в (куда?) в кадастр. І – вуаля – те, що було заводом, парком, історичною пам'яткою – "територія багатоквартирної житлової забудови".

Чому? Радше - почОму

Що за дурня! Є дерево - як можна бачити у ньому - кам'яницю?! Якщо футбольне поле - де ж парковка там?!

Для нас з вами це – дурня. А "на верху" – можливо все! Розповідали про скрін десь приблизно такого змісту:

- Не зможу я завод – на житло перетворити…
- Спорим на 15%, що зможеш?

Невже саме так і з'являються новобудови на "полі чудес" станиславівщини? Повсюди! Як гриби...

Аби щось виросло – #надаждать – кажуть північні су-сіди...

По фак-там

Невже то бачать лиш двоє: депутати Віталій Мерінов (Укроп) та Андріан Волгін?

А ви помітили… Як пам’ятка – архітектурна перлинка "Садко" і тенісний корт – змінила споруда, за яку - певно - увійдемо в Книгу рекордів Гіннеса?! (Найвища в світі багатоярусна трибуна стадіону з житлово-харчовим комплексом!) Замість дерев – бетон і скло висоток. Невже це – оk? Де ж намети, дупе...деПУ...депутани мерські? Були? Протестували вирубці, забудові?...

А наймасштабніші "дива земельної алхімії": перетворення в житло – гігантів "Шкірфірма", "Агромаш"… Згоден – воно трохи осторонь, ми могли й не бачити. Але ж про 24-поверхівку на місці АТП – чули, певно, всі. (Та чи все?..) Ну а монстра, що виріс на місці зеленої оази, котра лишилася від знищеного ВАТ "Родон" – точно ніхто не бачив?.. Певно – "освячений".

Ні, звісно ж, нам вдається щось зауважити. Будова в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова, Мазепи-164, садівницького товариства "За урожай"… Навіть обурюємось. Нам швидко показують ДеПіТи. І ми – замовкаємо.

Та чи варто? Адже – як стверджує поінформоване джерело – більшість "детальок" не відповідають генплану міста. Овва…

Законно це? Спитай у міністерстві

З роз’яснень, що надав Сергій Білоус, директор департаменту містобудування профільного міністерства, усе розкладається "по поличкам" досить чітко.

"Детальки" під генплан - міняй як хочеш (насипати нового піску, запросити інших діточок - оk). А от міняти генплан під "детальки" (ми цю пісочницю знайшли - влаштуємо на її місці - приймальню й сПальню) - ні! Всі ДПТ мають розроблятись відповідно до генплану - наказ такий.

Понаприймали... о"3"мали... не знали?

Виходить: проблема мради (як вони себе назвали) – не в тому, що немає "чорної каси для хабарів". (Як висловився п.МД - друг мера - на його ж сторінці). А радше - в порушенні закону... Адже (повертаючись до пояснень поважного дядька з міністерства) – зміни вносяться виключно з генплану - в ДПТ! "Зворотній (порядок) - не передбачений" - конкретизує посадовець.

Місцеві чинOFFники цього - не знають? :)

Що робити? Йдіть ви в суд!

Не сміши: не в цій країні.
Назви хоч одну земельну справу, що була виграна: є така?

Я натрапив на ось цю: про забудову на вул.Довгій. Суд чітко "виграв" міськраду. Сказав, що забудова - "суперечить призначенню землі... і генплану міста". Рішення прийняте - ще в травні 2018-го! Це тут, у глушині, де перший зам війта не знає, що таке сканер. Уявляєте?!

В стольнім Київ-граді - до суду подають звичайні мешканці прилеглих територій. І також виграЮть! Ось, погляньте.

До акції "виграй міськраду" приєдналась і прокуратура! За 2016-17рр. вони оскаржили 8 "детальок", а вже за один 2018 - більше 10! Засмакувало хлопцям :)

У Львові – навіть дійшло до зносу незаконної будови.

Бачите: було б бажання...

Передбачення й прогнози

Невже все, що ви...творили еМ-Ве-Какери – можна легко "поприбирати" з допомогою суду?

Згідно тлумачить з Мінрегіону – ДПТ, що суперечать чинному Генплану – не "уточнення", а грубе порушення законодавства.

Знаєте скільки нових "детальок" в місті затверди(і)ли? Вже понад 60!.. Дехто надто активно взявся "чудо-творити". Наче вирішив, що це – ЙОГО (а не Богом дана) земля.

Проте, за ці "містерії" – посадовців МВК та буд(о)Департаменту може чекати відповідальність згідно ст.366 та 364 Кримінального кодексу України.

=АЛЕ постраждати від мерської "услужливості" можуть не лише "обдаровані" клєрки. Втрат можуть зазнати також «три царі», що були переконані в законності власних дій. Та й покупці квартир, збудованих на підставі таких-от "детальок" (а це - просто неуявна кількість квадратних КІЛОметрів житла!) Ці люди – у разі потреби – звісно, прийдуть під МВК. Та навряд чи з плюшевими свинками… Бізнесменам – простіше: вони в змозі захистити свої інвестиції. А ось #панамера – наче починає тріпати

Рятують гепу ГОЛОВИ – новим Генпланом

Міркую собі: так ооОоось чому стільки галасу! Ооось чому "необхідно" прийняти новий Генплан і - терміново! Хтось сподівається прикрити новою ковдрою – старе свинство?

І хто куди голо-сував?

У світлі викладеного - цікаво буде поглянути детальніше: хто лобіює новий генплан, повернувшись до народу своїми "фракціями"? З якими будівельними компаніями пов'язують цих людей?..

А попри це – чіткіше проявляються мотиви "льодового побоїща". Адже ділянка, яку намагались захопити депутати, - належить саме тОму, хто заважає довершити земельний "шаманізм"!

Різдвяне "шапіто" (як назвали ті події мої колеги) - все чіткіше нагадує звичайні бізнес-розборки, цинічно при(к)риті духовністю. Сумно. Ні, радше - огидно!

Одне муляє: як почувається у храмі – той... ГОЛОВА "у справах освячень"? Душа ж - не народ, її - не здуриш...

PS. Звісно, це не єдине, що чудиться у місті. Але й для засмічення сМутками – вже не час! Підкинули вам "добрива" – час садити троянди, дерева… Несила вже боротись – пишіть на ФБ автора та в коментарях: разом – легше. Прорвемось! Ось побачите

Фотогалерея


10.05.2019 Теличко Павло 30309 2
Коментарі (2)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5202 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1838 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4048 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3173 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7964 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20295 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

278

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

820

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1914

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2393
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

189
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

697
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

479
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18382
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

978
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1217 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6102 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23394 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

295
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

993 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1180 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

499