
Українському суспільству бракує єдності, яка панувала на початку повномасштабного вторгнення.
Утім, війна — або для всіх, або її немає, наголосив в інтерв'ю журналістці Фіртки, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк.
За його словами, у лютому, березні та квітні 2022 року люди були згуртованими, кожен відчував, що війна стосується його особисто. Нині ж частина суспільства, каже бойовий медик, стала інертною.
"Коли я їхав через всю Україну до бригади, бачив, як люди масово тікали на захід. Вони були налякані, але водночас — об’єднані.
Наразі ж багато хто просто звик до цієї ситуації, став інертним і забуває, що якби не наші військові, що тримають фронт, то злочини росіян, які вони вчиняли у Бучі чи Гостомелі могли б повторитися", — каже Олександр Соколюк.
Також боєць зауважує, що байдужість суспільства стає дедалі помітнішою.
"Коли оголошують збір на пікап, дрон чи рацію — складається враження, що це стосується лише військових. Але якщо ти сьогодні не донатиш сто гривень на FPV-дрон, завтра ворог може бути у твоєму дворі", — уточнює бойовий медик.
Окремо військовий говорить про зміну ставлення до бійців з боку частини цивільного населення.
"Така тенденція з’явилася, коли працівники ТЦК почали займатися незаконною діяльністю.
Раніше незнайомі люди підходили подякувати. Тепер — якщо ти у формі, можуть сприймати тебе як працівника військкомату. Люди почали дивитися на військових інакше".
Більше читайте у матеріалі: «Війна або спільна, або її немає»: капітан медичної служби Олександр Соколюк про боротьбу на фронті та виклики тилу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну