Переважна більшість українців продовжують демонструвати неготовність до компромісів з ворогом задля припинення війни.
Такі дані соціологічного опитування оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках свого дослідження напередодні Дня Незалежності, передає Фіртка.
Зокрема, на територіальні поступки заради припинення війни готові піти менш як 5% українців.
Готовність поступитися майбутнім членством України в НАТО висловили дещо більше — 18% українців. На скорочення ЗСУ у мирний час, яке нібито обговорювалося у Стамбулі у 2022 році, готові погодитися не більше 13% українців. Надати російській мові офіційний статус або відмовитися від політики декомунізації на догоду Кремлю готові не більше 17–18% опитаних.
Дещо більшу готовність йти на поступки (окрім територіальних) демонструють респонденти на Півдні та трохи більшою мірою — на Сході. Однак навіть у цих регіонах більшість опитаних вважає неприйнятними будь-які із розглянутих поступок.
Водночас відносна більшість, 42% українців, вважають, що якщо агресор посилить ракетні обстріли українських міст, що призведе до збільшення жертв серед цивільного населення, Україна все одно повинна продовжувати воювати, незважаючи ні на що.
Ще 21% респондентів волів би спробувати заморозити конфлікт, але не йти на поступки Росії. Ще 23% опитаних вважають, що у такому разі варто почати переговори з агресором про припинення війни.
На Сході та Півдні дещо більше тих, хто вважає, що у такому разі варто починати переговори з окупантом про припинення війни.
Крім того, аналіз результатів опитування також показав, що близько половини респондентів, які вважають, що «заради миру варто йти на будь-які компроміси» (таких 8% загалом), насправді вважають вищезазначені поступки з боку України неприйнятними (у випадку територіальних поступок — 2/3).
З тих, хто думає, що «можна йти на компроміси, але не на всі», 2/3 насправді вважають неприйнятними жодні поступки з боку України.
Разом з тим, здебільшого українці не вірять, що їхні партнери суттєво знизять підтримку України, якщо протягом найближчих 3-4 місяців вона не досягне суттєвих успіхів на полі бою в ході контрнаступу. З цим погоджується майже третина українців, але відносна більшість, близько 46%, не поділяють такої думки.
Довідково: опитування проводили за підтримки програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні, з 9 по 15 серпня 2023 року, методом face-to-face по всій території України, окрім Донецької, Луганської областей, АР Крим та Севастополя.
Опитали 2 019 респондентів віком від 18 років.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну