«Набагато більше, ніж минулого року»: що найчастіше спонукає іноземних туристів відвідати Івано-Франківщину (ФОТО)

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів.

До прикладу, за жовтень 2021 року Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 25 090 рейсів, що становить 83,8% від жовтневого обсягу докризового 2019 року.

У період з травня по липень цьогоріч Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії, повідомляє Фіртка.

Однак, Наталія Гугіль, начальниця відділу туризму Івано-Франківської міської ради, розповіла, що така інформація не є абсолютно точною, адже чимало осіб, які перетинають кордон є корінними українцями з іноземним громадянством, а система збору статистичних даних в країні застаріла. Відповідно таку категорію осіб відносять до іноземних туристів.

Втім, за інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області, станом на 27 вересня цього року, Прикарпаття чисельно відвідали окрім з вище зазначених країн, також туристи з Білорусі (344 осіб), Молдови (311) та Румунії (236).

За словами Віталія Передерка, начальника відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, туристичний збір Прикарпаття за десять місяців 2021 року становить 8,5 мільйонів гривень. А це, своєю чергою, 151% від річного показника 2020 року.

Зокрема, лише за жовтень цього року надходження становлять 1,3 мільйона гривень.

читайте також: Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Передерко пояснює, що більші щомісячні показники цьогоріч зафіксували лише у квітні (індикатор успішності зимового туристичного сезону) та лютому (індикатор успішності новорічно-різдвяного відпочинку) – 1,8 та 1,5 мільйонів гривень відповідно.

«До нас приїхало набагато більше іноземних туристів, ніж минулого року, адже немає тотального локдауну, як, до прикладу, навесні 2020 року. Частково вплинуло й те, що ставки туристичного збору залежать від мінімальної зарплати, а вона щорічно зростає», - зазначив начальник відділу туризму.

Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

Вже традиційно лідером залишається Поляницька територіальна громада, її надходження становлять 5 242,24 тисячі гривень. На другому місці Івано-Франківська територіальна громада із показником 1 271,32 тисячі гривень.

Далі Яремчанська ТГ (635,86 тис. грн), Ворохтянська ТГ (422,47 тис. грн), Вигодська ТГ (147,90 тис. грн), Косівська ТГ (140,02 тис. грн), Верховинська ТГ (83,71 тис. грн), Зеленська ТГ (81,18 тис. грн), Коломийська ТГ (63,65 тис. грн) та Делятинська ТГ (53,10 тис. грн).

«62% надходжень туристичного збору області у цьому році забезпечила Поляницька ТГ, де розташований курорт «Буковель», 15% - Івано-Франківська ТГ, 7,5% - Яремчанська ТГ, 4,99% - Ворохтянська ТГ», - пояснює Віталій Передерко.

Такі цифри певною мірою пов’язані з великою кількістю іноземних туристів й на території Прикарпаття.

«По-перше, пустили прямі рейси з Саудівської Аравії до Львова, які практично завжди були гарно заповнені. Також було декілька сюжетів про Івано-Франківськ на британському ройтерсі.

Крім того, Промприлад активно працює з іноземними компаніями та часто бере участь в потужних міжнародних конференціях. Все це в сукупності дозволяє більше залучати іноземних туристів в Івано-Франківськ та область загалом», - ділиться Наталія Гугіль.

Тим часом, на думку начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА, те, що в область цього року приїхала чисельна кількість туристів із Саудівської Аравії, – це стимул та поштовх, аби задуматися над маркетингом, що пов'язаний з іноземцями, його необхідно підсилити.

«Йдеться про створення промоцій іноземними мовами, проведення тих же ознайомчих турів для іноземних туроператорів, ЗМІ, блогерів», – ділиться Передерко.

Крім того, він пояснив, що ставки туристичного збору для іноземних туристів в окремих територіальних громадах Прикарпаття дещо вищі, аніж для громадян України.

За його словами, статистика, скільки іноземних туристів відвідали Прикарпаття цьогоріч, буде лише навесні наступного року.

До речі, 23-річний Mo’taz, громадянин Єгипту, який навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті, поділився враженнями від західної України.

«У Карпатах я ще не був, але в Івано-Франківську живу третій рік. Найперше, мене приємно вражають українські ціни практично на все: їжа, розваги й навіть оренда житла. Франік зачаровує своїм спокоєм, люди дуже добрі та привітні», - розповідає єгиптянин.

Крім того, хлопець каже, що також був у Львові та Тернополі, однак ландшафти найбільше сподобались саме на Івано-Франківщині.

«А ще мені подобається, що в Україні немає обмежень. Люди ходять у зручному одязі, розважаються і їм байдуже, що про них подумають інші», - додає Mo’taz.

Тим часом закарпатські сусіди повідомили, що за аналогічний проміжок часу їхній туристичний збір становить 9,1 мільйона гривень, що на 77,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, найбільші суми зафіксували у таких територіальних громадах:

  • с. Поляна (2 827,1 тис. грн);
  • с. Косонь (689,2 тис. грн);
  • м. Ужгород (639,6 тис. грн).

За словами адміністраторів готелів та котеджів, на Прикарпатті та Закарпатті у гірських місцевостях, іноземні туристи не є щедрими на чайові. Однак, вони зазначають, що на відпочинку, до прикладу, арабські туристи тратять приблизно 200 доларів на особу.

Крім того, значна частина іноземних туристів - це категорія, яка орієнтуються на відпочинок класу «люкс». В такому разі їхні витрати можуть сягати й 800 доларів за добу на особу.

Працівники кажуть, що у Карпатах на відпочинку найчастіше іноземні туристи залишаються на тиждень-два, в той час, коли українські - на три-п'ять днів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Ворота у Карпати: відомо, на скільки поповнився бюджет Івано-Франківська від туристичного збору цьогоріч

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку


16.11.2021 Тіна Любчик 7929
Коментарі ()

27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

803
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

1122
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1479
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

2251
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1558
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

2139

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

291

Повномасштабна війна в Україні стала остаточним доказом, що наявна система безпеки у світі більше не діє.

451

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

1049

Так, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства суспільним інтересам завдаються збитки, які обраховуються мільярдами, на цей час не принесло жодного результату.

1422
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

926
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

2041
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3735 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

2059
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

4037
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4910 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5310
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1764
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

390
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

1299
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

5207
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

7229