Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку

У 2020 році Прикарпаття відвідало 1.8 млн туристів і екскурсантів, що на 10% менше, ніж у 2019 році. Падіння потоків пов'язане з пандемією COVID-19. Проте за підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

У рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» щороку здійснюється моніторинг мобільності груп абонентів до Івано-Франківської області.

У 2020 р. наш регіон відвідали 3.4 млн абонентів з 23 областей України, з них - 2.1 млн короткотермінових відвідувачів, які перебували на Прикарпатті від 2 до 7 днів та 1.3 млн одноденних відвідувачів.

Найбільше короткотермінових відвідувачів минулого року приїздили із Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Київської областей. До першої десятки регіонів з найбільшою чисельністю відвідувачів Прикарпаття увійшли також Закарпатська, Хмельницька, Вінницька, Рівненська, Одеська, Дніпропетровська області.

 У 2020 році основними дестинаціями короткотермінових відвідувачів стали Яремчанщина, м. Івано-Франківськ, Косівський та Верховинський райони.

«Інформація про туристичні потоки у 2021 році відсутня, однак, за нашими прогнозами, кількість екскурсантів і туристів, що відвідали Прикарпаття, однозначно перевищить показники 2020 року.

Індикатором росту потоків є показник туристичного збору - за 9 місяців 2021 року надходження становлять 7.1 млн грн, або 127% річного показника 2020 року. - повідомила виконуюча обов’язків начальника  Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Галина Макота. 

Стосовно «регіонів-експортерів» екскурсантів і туристів, то географія гостьового потоку відвідувачів не зміниться. Нашими гостями найчастіше є мешканці сусідніх областей, а також Києва, Одеси, Вінниці, Хмельницького, Дніпра».

Окрім того, у відділі туризму прогнозують невелике зростання кількості туристів з Волині у зв'язку із запуском «Прикарпатського експреса» - нового потяга сполученням Ківерці (через Луцьк і Львів) - Івано-Франківськ (Коломия).

Стосовно іноземців, то особливістю літнього туристичного сезону 2021 в Україні, зокрема на Прикарпатті, є зростання кількості туристів із країн Перської затоки. Причини: ліберальні візові формальності та карантинні обмеження, пов'язані з COVID-19, для іноземців, закриті європейські ринки, розширення авіасполучення з Києвом та Львовом, клімат, природні рекреаційні ресурси Карпатського регіону, порівняно невисокі ціни (для арабських туристів) на послуги розміщення і харчування.

З травня до липня 2021 року Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії.

«Арабські туристи з країн Перської затоки, особливо з Королівства Саудівська Аравія - це особливий тип споживачів: вимогливий до високих стандартів якості послуг проживання, харчування, дозвілля. Ажіотажний попит мали дестинації з розвинутою відпочинковою інфраструктурою - Київ, Львів, курорт «Буковель» на Прикарпатті - локації, де гості надавали перевагу проживанню у три- чотири- і п'ятизіркових готелях», - додає Макота.

Арабські туристи (громадяни Королівства Саудівська Аравія, Королівства Бахрейн, Держави Кувейт, Султанату Оман) заможні, відтак вони звикли до комфорту, який також пов'язаний із їхнім менталітетом і релігійними переконаннями, йде мова про гастрономічну та гігієнічну специфіку, пов'язану з дотриманням мусульманських традицій.

Готельєри та ресторатори на «Буковелі», окремі бізнеси в Яремче, Ворохті та інші досить швидко адаптувались під новий сегмент споживачів - у закладах харчуванням з'явилось оновлене меню зі стравами халяльної кухні, арабською мовою почали дублювати цінники, вказівники, оголошення про послуги дозвілля, підприємці адаптували окремі екскурсії, активні тури.

«Втім, як засвідчила практика, відпочинку іноземців, особливих радикальних гастрономічних змін не довелось робити, локальна кухня сподобалась іноземцям, єдине, що гостей завбачливо інформували про страви зі свинини.

Релігія іноземців все ж далась взнаки, оскільки не всі підприємці змогли у розпал літнього сезону трансформувати інфраструктуру, дотримуватись певних санітарних нормативів.

У Карпатах, наприклад, нема достатньої кількості великих сімейних номерів (відтак араби часто винаймали котеджі). Проте названі незручності неможливо виправити за такий короткий проміжок часу.

До того ж важливу роль під час обслуговування іноземців відіграє мова. Не всі араби знають англійську, при цьому не всі наші гіди теж її знають, відтак влітку відчувалась ця проблема», - підсумували у відділі туризму.

Загалом літній туристичний сезон був досить успішним для прикарпатських підприємців. Темпи бронювання житла на Новий рік дають підстави прогнозувати не менш успішний зимовий туристичний сезон. Корективи можуть внести масштаби захворюваності на коронавірус і запровадження додаткових обмежень для закладів індустрії гостинності.


Читайте також:

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

775
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

773
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699