Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку

У 2020 році Прикарпаття відвідало 1.8 млн туристів і екскурсантів, що на 10% менше, ніж у 2019 році. Падіння потоків пов'язане з пандемією COVID-19. Проте за підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

У рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» щороку здійснюється моніторинг мобільності груп абонентів до Івано-Франківської області.

У 2020 р. наш регіон відвідали 3.4 млн абонентів з 23 областей України, з них - 2.1 млн короткотермінових відвідувачів, які перебували на Прикарпатті від 2 до 7 днів та 1.3 млн одноденних відвідувачів.

Найбільше короткотермінових відвідувачів минулого року приїздили із Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Київської областей. До першої десятки регіонів з найбільшою чисельністю відвідувачів Прикарпаття увійшли також Закарпатська, Хмельницька, Вінницька, Рівненська, Одеська, Дніпропетровська області.

 У 2020 році основними дестинаціями короткотермінових відвідувачів стали Яремчанщина, м. Івано-Франківськ, Косівський та Верховинський райони.

«Інформація про туристичні потоки у 2021 році відсутня, однак, за нашими прогнозами, кількість екскурсантів і туристів, що відвідали Прикарпаття, однозначно перевищить показники 2020 року.

Індикатором росту потоків є показник туристичного збору - за 9 місяців 2021 року надходження становлять 7.1 млн грн, або 127% річного показника 2020 року. - повідомила виконуюча обов’язків начальника  Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Галина Макота. 

Стосовно «регіонів-експортерів» екскурсантів і туристів, то географія гостьового потоку відвідувачів не зміниться. Нашими гостями найчастіше є мешканці сусідніх областей, а також Києва, Одеси, Вінниці, Хмельницького, Дніпра».

Окрім того, у відділі туризму прогнозують невелике зростання кількості туристів з Волині у зв'язку із запуском «Прикарпатського експреса» - нового потяга сполученням Ківерці (через Луцьк і Львів) - Івано-Франківськ (Коломия).

Стосовно іноземців, то особливістю літнього туристичного сезону 2021 в Україні, зокрема на Прикарпатті, є зростання кількості туристів із країн Перської затоки. Причини: ліберальні візові формальності та карантинні обмеження, пов'язані з COVID-19, для іноземців, закриті європейські ринки, розширення авіасполучення з Києвом та Львовом, клімат, природні рекреаційні ресурси Карпатського регіону, порівняно невисокі ціни (для арабських туристів) на послуги розміщення і харчування.

З травня до липня 2021 року Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії.

«Арабські туристи з країн Перської затоки, особливо з Королівства Саудівська Аравія - це особливий тип споживачів: вимогливий до високих стандартів якості послуг проживання, харчування, дозвілля. Ажіотажний попит мали дестинації з розвинутою відпочинковою інфраструктурою - Київ, Львів, курорт «Буковель» на Прикарпатті - локації, де гості надавали перевагу проживанню у три- чотири- і п'ятизіркових готелях», - додає Макота.

Арабські туристи (громадяни Королівства Саудівська Аравія, Королівства Бахрейн, Держави Кувейт, Султанату Оман) заможні, відтак вони звикли до комфорту, який також пов'язаний із їхнім менталітетом і релігійними переконаннями, йде мова про гастрономічну та гігієнічну специфіку, пов'язану з дотриманням мусульманських традицій.

Готельєри та ресторатори на «Буковелі», окремі бізнеси в Яремче, Ворохті та інші досить швидко адаптувались під новий сегмент споживачів - у закладах харчуванням з'явилось оновлене меню зі стравами халяльної кухні, арабською мовою почали дублювати цінники, вказівники, оголошення про послуги дозвілля, підприємці адаптували окремі екскурсії, активні тури.

«Втім, як засвідчила практика, відпочинку іноземців, особливих радикальних гастрономічних змін не довелось робити, локальна кухня сподобалась іноземцям, єдине, що гостей завбачливо інформували про страви зі свинини.

Релігія іноземців все ж далась взнаки, оскільки не всі підприємці змогли у розпал літнього сезону трансформувати інфраструктуру, дотримуватись певних санітарних нормативів.

У Карпатах, наприклад, нема достатньої кількості великих сімейних номерів (відтак араби часто винаймали котеджі). Проте названі незручності неможливо виправити за такий короткий проміжок часу.

До того ж важливу роль під час обслуговування іноземців відіграє мова. Не всі араби знають англійську, при цьому не всі наші гіди теж її знають, відтак влітку відчувалась ця проблема», - підсумували у відділі туризму.

Загалом літній туристичний сезон був досить успішним для прикарпатських підприємців. Темпи бронювання житла на Новий рік дають підстави прогнозувати не менш успішний зимовий туристичний сезон. Корективи можуть внести масштаби захворюваності на коронавірус і запровадження додаткових обмежень для закладів індустрії гостинності.


Читайте також:

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1594
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3038
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1138 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3367 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

148

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1040

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

858

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2434
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1237
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

506
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15131
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

264
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

326
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

427
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718