Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку

У 2020 році Прикарпаття відвідало 1.8 млн туристів і екскурсантів, що на 10% менше, ніж у 2019 році. Падіння потоків пов'язане з пандемією COVID-19. Проте за підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

У рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» щороку здійснюється моніторинг мобільності груп абонентів до Івано-Франківської області.

У 2020 р. наш регіон відвідали 3.4 млн абонентів з 23 областей України, з них - 2.1 млн короткотермінових відвідувачів, які перебували на Прикарпатті від 2 до 7 днів та 1.3 млн одноденних відвідувачів.

Найбільше короткотермінових відвідувачів минулого року приїздили із Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Київської областей. До першої десятки регіонів з найбільшою чисельністю відвідувачів Прикарпаття увійшли також Закарпатська, Хмельницька, Вінницька, Рівненська, Одеська, Дніпропетровська області.

 У 2020 році основними дестинаціями короткотермінових відвідувачів стали Яремчанщина, м. Івано-Франківськ, Косівський та Верховинський райони.

«Інформація про туристичні потоки у 2021 році відсутня, однак, за нашими прогнозами, кількість екскурсантів і туристів, що відвідали Прикарпаття, однозначно перевищить показники 2020 року.

Індикатором росту потоків є показник туристичного збору - за 9 місяців 2021 року надходження становлять 7.1 млн грн, або 127% річного показника 2020 року. - повідомила виконуюча обов’язків начальника  Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Галина Макота. 

Стосовно «регіонів-експортерів» екскурсантів і туристів, то географія гостьового потоку відвідувачів не зміниться. Нашими гостями найчастіше є мешканці сусідніх областей, а також Києва, Одеси, Вінниці, Хмельницького, Дніпра».

Окрім того, у відділі туризму прогнозують невелике зростання кількості туристів з Волині у зв'язку із запуском «Прикарпатського експреса» - нового потяга сполученням Ківерці (через Луцьк і Львів) - Івано-Франківськ (Коломия).

Стосовно іноземців, то особливістю літнього туристичного сезону 2021 в Україні, зокрема на Прикарпатті, є зростання кількості туристів із країн Перської затоки. Причини: ліберальні візові формальності та карантинні обмеження, пов'язані з COVID-19, для іноземців, закриті європейські ринки, розширення авіасполучення з Києвом та Львовом, клімат, природні рекреаційні ресурси Карпатського регіону, порівняно невисокі ціни (для арабських туристів) на послуги розміщення і харчування.

З травня до липня 2021 року Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії.

«Арабські туристи з країн Перської затоки, особливо з Королівства Саудівська Аравія - це особливий тип споживачів: вимогливий до високих стандартів якості послуг проживання, харчування, дозвілля. Ажіотажний попит мали дестинації з розвинутою відпочинковою інфраструктурою - Київ, Львів, курорт «Буковель» на Прикарпатті - локації, де гості надавали перевагу проживанню у три- чотири- і п'ятизіркових готелях», - додає Макота.

Арабські туристи (громадяни Королівства Саудівська Аравія, Королівства Бахрейн, Держави Кувейт, Султанату Оман) заможні, відтак вони звикли до комфорту, який також пов'язаний із їхнім менталітетом і релігійними переконаннями, йде мова про гастрономічну та гігієнічну специфіку, пов'язану з дотриманням мусульманських традицій.

Готельєри та ресторатори на «Буковелі», окремі бізнеси в Яремче, Ворохті та інші досить швидко адаптувались під новий сегмент споживачів - у закладах харчуванням з'явилось оновлене меню зі стравами халяльної кухні, арабською мовою почали дублювати цінники, вказівники, оголошення про послуги дозвілля, підприємці адаптували окремі екскурсії, активні тури.

«Втім, як засвідчила практика, відпочинку іноземців, особливих радикальних гастрономічних змін не довелось робити, локальна кухня сподобалась іноземцям, єдине, що гостей завбачливо інформували про страви зі свинини.

Релігія іноземців все ж далась взнаки, оскільки не всі підприємці змогли у розпал літнього сезону трансформувати інфраструктуру, дотримуватись певних санітарних нормативів.

У Карпатах, наприклад, нема достатньої кількості великих сімейних номерів (відтак араби часто винаймали котеджі). Проте названі незручності неможливо виправити за такий короткий проміжок часу.

До того ж важливу роль під час обслуговування іноземців відіграє мова. Не всі араби знають англійську, при цьому не всі наші гіди теж її знають, відтак влітку відчувалась ця проблема», - підсумували у відділі туризму.

Загалом літній туристичний сезон був досить успішним для прикарпатських підприємців. Темпи бронювання житла на Новий рік дають підстави прогнозувати не менш успішний зимовий туристичний сезон. Корективи можуть внести масштаби захворюваності на коронавірус і запровадження додаткових обмежень для закладів індустрії гостинності.


Читайте також:

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних


Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

856
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1753 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7151
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15007 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1917
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1164

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

854

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1724

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1532
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

100
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

512
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

756
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3018
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1817
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

844
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34993 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

336
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

490
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

815
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

728