Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку

У 2020 році Прикарпаття відвідало 1.8 млн туристів і екскурсантів, що на 10% менше, ніж у 2019 році. Падіння потоків пов'язане з пандемією COVID-19. Проте за підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

У рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» щороку здійснюється моніторинг мобільності груп абонентів до Івано-Франківської області.

У 2020 р. наш регіон відвідали 3.4 млн абонентів з 23 областей України, з них - 2.1 млн короткотермінових відвідувачів, які перебували на Прикарпатті від 2 до 7 днів та 1.3 млн одноденних відвідувачів.

Найбільше короткотермінових відвідувачів минулого року приїздили із Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Київської областей. До першої десятки регіонів з найбільшою чисельністю відвідувачів Прикарпаття увійшли також Закарпатська, Хмельницька, Вінницька, Рівненська, Одеська, Дніпропетровська області.

 У 2020 році основними дестинаціями короткотермінових відвідувачів стали Яремчанщина, м. Івано-Франківськ, Косівський та Верховинський райони.

«Інформація про туристичні потоки у 2021 році відсутня, однак, за нашими прогнозами, кількість екскурсантів і туристів, що відвідали Прикарпаття, однозначно перевищить показники 2020 року.

Індикатором росту потоків є показник туристичного збору - за 9 місяців 2021 року надходження становлять 7.1 млн грн, або 127% річного показника 2020 року. - повідомила виконуюча обов’язків начальника  Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Галина Макота. 

Стосовно «регіонів-експортерів» екскурсантів і туристів, то географія гостьового потоку відвідувачів не зміниться. Нашими гостями найчастіше є мешканці сусідніх областей, а також Києва, Одеси, Вінниці, Хмельницького, Дніпра».

Окрім того, у відділі туризму прогнозують невелике зростання кількості туристів з Волині у зв'язку із запуском «Прикарпатського експреса» - нового потяга сполученням Ківерці (через Луцьк і Львів) - Івано-Франківськ (Коломия).

Стосовно іноземців, то особливістю літнього туристичного сезону 2021 в Україні, зокрема на Прикарпатті, є зростання кількості туристів із країн Перської затоки. Причини: ліберальні візові формальності та карантинні обмеження, пов'язані з COVID-19, для іноземців, закриті європейські ринки, розширення авіасполучення з Києвом та Львовом, клімат, природні рекреаційні ресурси Карпатського регіону, порівняно невисокі ціни (для арабських туристів) на послуги розміщення і харчування.

З травня до липня 2021 року Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії.

«Арабські туристи з країн Перської затоки, особливо з Королівства Саудівська Аравія - це особливий тип споживачів: вимогливий до високих стандартів якості послуг проживання, харчування, дозвілля. Ажіотажний попит мали дестинації з розвинутою відпочинковою інфраструктурою - Київ, Львів, курорт «Буковель» на Прикарпатті - локації, де гості надавали перевагу проживанню у три- чотири- і п'ятизіркових готелях», - додає Макота.

Арабські туристи (громадяни Королівства Саудівська Аравія, Королівства Бахрейн, Держави Кувейт, Султанату Оман) заможні, відтак вони звикли до комфорту, який також пов'язаний із їхнім менталітетом і релігійними переконаннями, йде мова про гастрономічну та гігієнічну специфіку, пов'язану з дотриманням мусульманських традицій.

Готельєри та ресторатори на «Буковелі», окремі бізнеси в Яремче, Ворохті та інші досить швидко адаптувались під новий сегмент споживачів - у закладах харчуванням з'явилось оновлене меню зі стравами халяльної кухні, арабською мовою почали дублювати цінники, вказівники, оголошення про послуги дозвілля, підприємці адаптували окремі екскурсії, активні тури.

«Втім, як засвідчила практика, відпочинку іноземців, особливих радикальних гастрономічних змін не довелось робити, локальна кухня сподобалась іноземцям, єдине, що гостей завбачливо інформували про страви зі свинини.

Релігія іноземців все ж далась взнаки, оскільки не всі підприємці змогли у розпал літнього сезону трансформувати інфраструктуру, дотримуватись певних санітарних нормативів.

У Карпатах, наприклад, нема достатньої кількості великих сімейних номерів (відтак араби часто винаймали котеджі). Проте названі незручності неможливо виправити за такий короткий проміжок часу.

До того ж важливу роль під час обслуговування іноземців відіграє мова. Не всі араби знають англійську, при цьому не всі наші гіди теж її знають, відтак влітку відчувалась ця проблема», - підсумували у відділі туризму.

Загалом літній туристичний сезон був досить успішним для прикарпатських підприємців. Темпи бронювання житла на Новий рік дають підстави прогнозувати не менш успішний зимовий туристичний сезон. Корективи можуть внести масштаби захворюваності на коронавірус і запровадження додаткових обмежень для закладів індустрії гостинності.


Читайте також:

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497