Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних

У зв'язку з тим, що державне свято День захисників та захисниць України, припадає на четвер Уряд ухвалив рішення п'ятницю, 15 жовтня теж зробити вихідним днем, а відпрацювання цього дня перенести на наступну суботу, 23 жовтня. Тобто, найближчими днями багатьох українців очікує подовжений вікенд у вигляді чотирьох вихідних днів.

Фіртка дослідила, куди можна сходити та що відвідати у ці дні на Прикарпатті.

Розпочнемо з того, що прийняли на засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

  • 13 жовтня, на території Івано-франківського МТГ відбудеться покладання квітів до могил героїв АТО;
  • 14 жовтня, о 11:30 год панахида на вшанування пам'яті загиблих учасників молодіжного націоналістичного підпілля ОУН Василя Гросберга, Ганни Соколовської та Ганни Сміжак, навпроти храму Покрови Пресвятої Діви Марії УГКЦ, вулиця Княгинин, 29;
  • В цей же день, о 14:15 год, пройде панахида за полеглими за волю і незалежність України, покладання квітів до могили у Меморіальному Сквері;
  • о 14:45 - урочиста хода, початок у Меморіальному Сквері;
  • о 15:00 - молебень до Пресвятої Богородиці, з нагоди 79-ї річниці створення УПА, Дня Українського козацтва та Дня захисників та захисниць України на Вічевому майдані;
  • 15 жовтня відбудеться Віче-реквієм до 62-х роковин смерті Степана Бандери на Європейській площі.

Завершивши з офіційними урочистостями, перейдемо до інших заходів, які можуть вас зацікавити. Спочатку розповімо про події для активних людей, які не хочуть сидіти дома.

15 жовтня о 13:00 год “дія перша. novissimis” -  очікувано перший мистецько-творчий захід новоствореної юнацької спілки “СУМнів”. Подія відбудеться у культурно-артистичному просторі Підземний перехід «Ваґабундо», орієнтована на презентацію культурних надбань та доробків молоді Івано-Франківська як в рамках фіксованої програми виступів, так і у форматі “вільного мікрофона”. Участь можлива за попередньої реєстрації.

15 жовтня о 18:00 год в Івано-Франківському Драмтеатрі - вистава “Кохання з присмаком дощу”. Він і Вона давно шукають одне одного, але бачаться лише уві сні, зустрітися в реальному житті їм не вдається. То що ж вони оберуть - реальне життя, в якому безнадійно приречені нескінченно шукати одне одного чи щасливе життя разом у солодкому сні про кохання?

Також, о 19:00 год, Metallica Symphonic Tribute 2.0 / Франківськ, Драмтеатр. Чому варто піти на концерт Metallica Symphonic Tribute 2.0: щоб заспівати улюблені рядки пісень Metallica в компанії таких же фанатів, щоб сказати «я чув пісні Metallica із Симфонічним Оркестром наживо. І це було незабутньо!

16 жовтня о 10:00 год можна буде відчути себе екстремалом та піймати вітер завдяки польотам на параплані.

Польоти відбуваються над Дністровським каньйоном в селах Ісаків та Одаїв, Тлумацького району:

  • Вікові обмеження: 8-17 років (за присутності батьків).
  • Вагові обмеження: до 100 кг.
  • Сезонність: щодня (365 днів/рік), за сприятливих погодних умов.
  • Час польоту: 10-15 хв (4 км).
  • Ціна польоту - 1200 грн.
  • Можливий транспорт з Франківська - 100 грн (у дві сторони).

Пейнтбол - локації у Підлужжі, Микитинцях та Ценжеві.

  • Мінімальна група - 8 осіб.
  • Тривалість гри: 3-4 години.
  • Вартість - 140 грн (вхід).
  • У ціну включено: захисне спорядження (костюм, маска, жилет, рукавиці); маркер (зброя); 100 куль; робота інструкторів.

Стрибки з парашутом у місті Коломия, локація - аеродром “Коломия”.

  • Тандем-стрибок - 3000 метрів.
  • Стрибок з інструктором.
  • Час вільного падіння - до 40 секунд.
  • Вартість - 4 000 грн.
  • Самостійний стрибок - 800 метрів.
  • Без інструктора, парашут відкривається автоматично, попередньо проводиться 3-годинний інструктаж та підготовка парашутиста до стрибка.
  • Час вільного падіння - 2-3 секунди.
  • Вартість - 1350 грн.
  • Не рекомендовано вагітним та людям із проблемами серця.

Рафтинг в Карпатах (Черемош)

Чорний Черемош - одна з найкращих річок для рафтингу в Україні, яка протікає мальовничими Карпатами.

  • Маршрут: с.Дземброня - с.Красник (8-9 км щастя).
  • Час сплаву: 1-1,5 години.
  • Час рафтингу: 2-2,5 години (трансфер, переодягання, інструктаж та сплав).
  • Рафти розраховані на 6 та 10 осіб, також є двомісні байдарки.

16 жовтня о 15:00 год Сеанс цілющого звуку в Івано-Франківську - звукотерапія дає унікальну можливість повністю перезавантажитись та побачити нестандартні виходи з життєвих тупиків, тому якщо ви втомилися від роботи та хочете повноцінно розслабитися - вам сюди.


Варіанти відпочинку з дітьми

16 та 17 жовтня в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки відбудуться три вистави “Котигорошко”:

  • субота - о 12:00 год;
  • неділя - о 12:00 та 14:00 год.

У коломийському театрі 17 жовтня - вистава за казкою Лілії Костишин, Богдана Мельничука "Пастка для орла" о 13:00 год та вистава за п’єсою Івана Карпенка-Карого "Сто тисяч" о 18:00 год.


Також, 17 жовтня, о 18:00 год, у Франківському Драмтеатрі відбудеться  неоопера “HAMLET”. Сучасна музична опера поєднала у собі актуальну режисуру і різні музичні напрямки. До того ж несподівані персонажі розмовляють українською мовою авторського перекладу відомого письменника Юрія Андруховича.

Якщо ви не дуже любите театри, а надаєте перевагу попкорну та кіно - не проблема. Обидва Івано-Франківські кінотеатри будуть працювати, тому можете обрати будь-який фільм. Чи то супергеройську фантастику - “Веном”, чи хочете глянути на крутого і нестримного агента 007 у фільмі “Не час помирати”, або, якщо ви прихильник українського кіно, можете сходити на "Бурштинові копи”

Все у ваших руках, обирайте відпочинок, який вам до душі та насолоджуйтесь ним.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать

Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери: В нашому музеї діє система краудфандингу, завдяки якій можемо купувати експонати на антикварних аукціонах (ФОТО)


12.10.2021 Іван Муканик 7131
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667