Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних

У зв'язку з тим, що державне свято День захисників та захисниць України, припадає на четвер Уряд ухвалив рішення п'ятницю, 15 жовтня теж зробити вихідним днем, а відпрацювання цього дня перенести на наступну суботу, 23 жовтня. Тобто, найближчими днями багатьох українців очікує подовжений вікенд у вигляді чотирьох вихідних днів.

Фіртка дослідила, куди можна сходити та що відвідати у ці дні на Прикарпатті.

Розпочнемо з того, що прийняли на засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

  • 13 жовтня, на території Івано-франківського МТГ відбудеться покладання квітів до могил героїв АТО;
  • 14 жовтня, о 11:30 год панахида на вшанування пам'яті загиблих учасників молодіжного націоналістичного підпілля ОУН Василя Гросберга, Ганни Соколовської та Ганни Сміжак, навпроти храму Покрови Пресвятої Діви Марії УГКЦ, вулиця Княгинин, 29;
  • В цей же день, о 14:15 год, пройде панахида за полеглими за волю і незалежність України, покладання квітів до могили у Меморіальному Сквері;
  • о 14:45 - урочиста хода, початок у Меморіальному Сквері;
  • о 15:00 - молебень до Пресвятої Богородиці, з нагоди 79-ї річниці створення УПА, Дня Українського козацтва та Дня захисників та захисниць України на Вічевому майдані;
  • 15 жовтня відбудеться Віче-реквієм до 62-х роковин смерті Степана Бандери на Європейській площі.

Завершивши з офіційними урочистостями, перейдемо до інших заходів, які можуть вас зацікавити. Спочатку розповімо про події для активних людей, які не хочуть сидіти дома.

15 жовтня о 13:00 год “дія перша. novissimis” -  очікувано перший мистецько-творчий захід новоствореної юнацької спілки “СУМнів”. Подія відбудеться у культурно-артистичному просторі Підземний перехід «Ваґабундо», орієнтована на презентацію культурних надбань та доробків молоді Івано-Франківська як в рамках фіксованої програми виступів, так і у форматі “вільного мікрофона”. Участь можлива за попередньої реєстрації.

15 жовтня о 18:00 год в Івано-Франківському Драмтеатрі - вистава “Кохання з присмаком дощу”. Він і Вона давно шукають одне одного, але бачаться лише уві сні, зустрітися в реальному житті їм не вдається. То що ж вони оберуть - реальне життя, в якому безнадійно приречені нескінченно шукати одне одного чи щасливе життя разом у солодкому сні про кохання?

Також, о 19:00 год, Metallica Symphonic Tribute 2.0 / Франківськ, Драмтеатр. Чому варто піти на концерт Metallica Symphonic Tribute 2.0: щоб заспівати улюблені рядки пісень Metallica в компанії таких же фанатів, щоб сказати «я чув пісні Metallica із Симфонічним Оркестром наживо. І це було незабутньо!

16 жовтня о 10:00 год можна буде відчути себе екстремалом та піймати вітер завдяки польотам на параплані.

Польоти відбуваються над Дністровським каньйоном в селах Ісаків та Одаїв, Тлумацького району:

  • Вікові обмеження: 8-17 років (за присутності батьків).
  • Вагові обмеження: до 100 кг.
  • Сезонність: щодня (365 днів/рік), за сприятливих погодних умов.
  • Час польоту: 10-15 хв (4 км).
  • Ціна польоту - 1200 грн.
  • Можливий транспорт з Франківська - 100 грн (у дві сторони).

Пейнтбол - локації у Підлужжі, Микитинцях та Ценжеві.

  • Мінімальна група - 8 осіб.
  • Тривалість гри: 3-4 години.
  • Вартість - 140 грн (вхід).
  • У ціну включено: захисне спорядження (костюм, маска, жилет, рукавиці); маркер (зброя); 100 куль; робота інструкторів.

Стрибки з парашутом у місті Коломия, локація - аеродром “Коломия”.

  • Тандем-стрибок - 3000 метрів.
  • Стрибок з інструктором.
  • Час вільного падіння - до 40 секунд.
  • Вартість - 4 000 грн.
  • Самостійний стрибок - 800 метрів.
  • Без інструктора, парашут відкривається автоматично, попередньо проводиться 3-годинний інструктаж та підготовка парашутиста до стрибка.
  • Час вільного падіння - 2-3 секунди.
  • Вартість - 1350 грн.
  • Не рекомендовано вагітним та людям із проблемами серця.

Рафтинг в Карпатах (Черемош)

Чорний Черемош - одна з найкращих річок для рафтингу в Україні, яка протікає мальовничими Карпатами.

  • Маршрут: с.Дземброня - с.Красник (8-9 км щастя).
  • Час сплаву: 1-1,5 години.
  • Час рафтингу: 2-2,5 години (трансфер, переодягання, інструктаж та сплав).
  • Рафти розраховані на 6 та 10 осіб, також є двомісні байдарки.

16 жовтня о 15:00 год Сеанс цілющого звуку в Івано-Франківську - звукотерапія дає унікальну можливість повністю перезавантажитись та побачити нестандартні виходи з життєвих тупиків, тому якщо ви втомилися від роботи та хочете повноцінно розслабитися - вам сюди.


Варіанти відпочинку з дітьми

16 та 17 жовтня в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки відбудуться три вистави “Котигорошко”:

  • субота - о 12:00 год;
  • неділя - о 12:00 та 14:00 год.

У коломийському театрі 17 жовтня - вистава за казкою Лілії Костишин, Богдана Мельничука "Пастка для орла" о 13:00 год та вистава за п’єсою Івана Карпенка-Карого "Сто тисяч" о 18:00 год.


Також, 17 жовтня, о 18:00 год, у Франківському Драмтеатрі відбудеться  неоопера “HAMLET”. Сучасна музична опера поєднала у собі актуальну режисуру і різні музичні напрямки. До того ж несподівані персонажі розмовляють українською мовою авторського перекладу відомого письменника Юрія Андруховича.

Якщо ви не дуже любите театри, а надаєте перевагу попкорну та кіно - не проблема. Обидва Івано-Франківські кінотеатри будуть працювати, тому можете обрати будь-який фільм. Чи то супергеройську фантастику - “Веном”, чи хочете глянути на крутого і нестримного агента 007 у фільмі “Не час помирати”, або, якщо ви прихильник українського кіно, можете сходити на "Бурштинові копи”

Все у ваших руках, обирайте відпочинок, який вам до душі та насолоджуйтесь ним.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать

Ярослав Коретчук, директор обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери: В нашому музеї діє система краудфандингу, завдяки якій можемо купувати експонати на антикварних аукціонах (ФОТО)


12.10.2021 Іван Муканик 6406
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

823
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

641
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9837 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2742 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2018
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2523

Як московити крали історію наших предків.

332

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

213

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

755

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

782
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

193
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

306
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

519
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

201
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

455
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

532
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

675 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5784
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

257
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

424
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

506
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

514