В Івано-Франківському ОТЦК та СП не назвали точну кількість людей, які не оновили дані. Втім, зазначили, в області є багато людей, які цього не зробили.
Як розповів тимчасовий виконувач обов'язків заступника начальника Івано-Франківського ОТЦК та СП, підполковник Андрій Мороз в програмі "Про головне в деталях", військовозобов’язані мали оновити свої дані до 16 липня, пише Фіртка.
"Тобто процес оновлення даних вже завершений. Наразі розшукуємо тих, хто цього не зробив, з'ясовуємо, чому вони не оновили дані та де вони зараз знаходяться.
Ті, хто не оновив дані, притягатимуться до адміністративної відповідальності. А це — накладення штрафу в розмірі 17 тисяч гривень. Усі громадяни, які вчасно це не зробили, рано чи пізно потраплять в ТЦК та СП та сплачуватимуть штраф", — каже Мороз.
читайте також: Мобілізація: як формують списки та визначають, кому надсилати повістки поштою
До слова, як інформував раніше підполковник, ті хто немає військово-облікових документів теж є порушниками військового обліку. Є також категорія громадян, які мають право на відстрочку від служби, але з якихось причин не оновили дані.
"Ті, хто має військово-облікові документи невстановленого зразка також порушники.
Таких людей є багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно їх виявляють працівники ТЦК та СП. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності.
Далі ми здійснюємо всі заходи щодо того, аби актуалізувати всі дані особи, і якщо вона підлягає призову та мобілізації, то автоматично проходить військово-лікарську комісію.
Якщо стан здоров’я людини дозволяє їй проходити військову службу, і вона немає права на відстрочку, то для неї відразу визначається навчальний центр і надалі підрозділ, де вона нестиме службу".
Зазначимо, у Міністерстві оборони повідомляли, що військовозобов'язані громадяни, які вчасно не оновили свої дані, можуть отримати штрафи від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. Крім того, окремий штраф можна отримати за непроходження ВЛК.
У разі несплати штрафу кошти можуть стягнути з банківського рахунку. Також, такі кошти можуть бути стягнуті користуючись з майна боржника.
Тим часом військовозобов'язаний може або сплатити штраф, або звернутися до суду — аби спробувати оскаржити таке рішення. У разі програшу у суді, у людини є п'ятнадцять діб для того, аби добровільно сплатити штраф. В іншому випадку справа дійде до виконавчого провадження.
Крім штрафів, людину можуть обмежити у праві керування авто. Обмеження права на керування транспортним засобом для військовозобовʼязаних, які ухиляються від призову, скасують після оновлення даних у ТЦК і СП.
Разом з тим, законодавство передбачило, коли позбавити людину можливості керувати авто не можна. Це, зокрема, якщо авто для людини є основним джерелом заробітку або ж в родині є людина з інвалідністю. Наразі, до кінця не відомо, як саме працюватиме механізм обмеження керування транспортним засобом.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну