Мобілізація на Івано-Франківщині: як виявляють тих, хто не оновив дані

Значна частина прикарпатців оновила свої військово-облікові дані.

Втім, як розповів "Західному кур’єру" виконувач обов'язків заступника начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, підполковник Андрій Мороз, є така ж велика кількість тих, хто свої дані не оновив, пише Фіртка.

"Громадяни, які не оновили дані, перебувають у розшуку поліції.

Наші співробітники кожного дня їх виявляють під час заходів з оповіщення та передають Нацполіції", — додав Мороз.

Водночас, продовжує підполковник, ті хто немає військово-облікових документів теж є порушниками військового обліку. Є також категорія громадян, які мають право на відстрочку від служби, але з якихось причин не оновили дані.

"Ті, хто має військово-облікові документи невстановленого зразка також порушники.

Таких людей є багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно їх виявляють працівники ТЦК та СП. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності.

Далі ми здійснюємо всі заходи щодо того, аби актуалізувати всі дані особи, і якщо вона підлягає призову та мобілізації, то автоматично проходить військово-лікарську комісію.

Якщо стан здоров’я людини дозволяє їй проходити військову службу, і вона немає права на відстрочку, то для неї відразу визначається навчальний центр і в подальшому підрозділ, де вона нестиме службу".

Як каже Андрій Мороз, закон №10449 про мобілізацію, який вступив у дію 18 травня, а також постанова Кабінету міністрів №560 від 16 травня дещо спростили роботу ТЦК та СП.

"Ці документи врегулювали деякі питання, які давно потребували впорядкування. Але кардинально в нашій роботі нічого не змінилося. Мобілізація в країні продовжується і ми працюємо в плановому режимі, виконуючи завдання.

Найкорисніша новація це, звичайно, оновлення військово-облікових даних. Тепер ми маємо актуальні дані про військовозобов’язаних, їх місце реєстрації, телефон. Адже багато осіб зареєстровані були за однією адресою, а проживали за іншою.

Таким чином ми не могли вручити цим військовозобов’язаним повістки, бо не знали їхнього місця перебування.

Зміни в законодавстві дали нам можливість зібрати актуальні дані про військовозобов’язаних і внести їх в систему «Оберіг».

Тепер ми розуміємо, де людина живе, як з нею можна зв’язатися, де вона працює", — зазначив Мороз.


Зазначимо, у Міністерстві оборони повідомляли, що військовозобов'язані громадяни, які вчасно не оновили свої дані, можуть отримати штрафи від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень. Крім того, окремий штраф можна отримати за непроходження ВЛК.

"Після 17 липня стосовно тих громадян, які несвоєчасно оновили облікові дані, відкриють адміністративні провадження.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено розмір такої відповідальності на сьогодні від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень.

Водночас громадяни зможуть оскаржити такі рішення в суді, надаючи підтверджуючі документи, що дійсно вони не змогли оновити дані своєчасно", — пояснював директор Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України Марк Андрусяк.

У разі несплати штрафу кошти можуть стягнути з банківського рахунку. Також, такі кошти можуть бути стягнуті користуючись з майна боржника.

Тим часом військовозобов'язаний може або сплатити штраф, або звернутися до суду — аби спробувати оскаржити таке рішення. У разі програшу у суді, у людини є п'ятнадцять діб для того, аби добровільно сплатити штраф. В іншому випадку справа дійде до виконавчого провадження.

Крім штрафів, людину можуть обмежити у праві керування авто. Обмеження права на керування транспортним засобом для військовозобовʼязаних, які ухиляються від призову, скасують після оновлення даних у ТЦК і СП.

"За п’ять днів після того, як людина, яка має з’явитися до ТЦК і СП, і ухиляється, видається вимога щодо виконання обов’язку військовозобов’язаного.

За десять днів, якщо вона ігнорує її, йде звернення до суду, і суд приймає рішення стосовно обмеження права керування транспортним засобом. Важливо пам’ятати, що це обмеження тимчасове.

Якщо людина оновлює свої дані, то це обмеження скасовується", — пояснював раніше речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Разом з тим, законодавство передбачило, коли позбавити людину можливості керувати авто не можна. Це, зокрема, якщо авто для людини є основним джерелом заробітку або ж в родині є людина з інвалідністю. Наразі, до кінця не відомо, як саме працюватиме механізм обмеження керування транспортним засобом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


29.09.2024 Тетяна Дармограй 35635 2
Коментарі (2)

той самий 2024.09.30, 01:14

 ТЦКашники рано чи пізно будуть відповідати за бусифікацію і вигадки про "злочинців" "які не вказали номер телефону" і всі їх розповіді про благі наміри "невистачає людей" будуть нецікві. Загнали країну як ніякі санкції б не загнали б. Без західної допомоги з цим тцкашничанням уже б кропиву жерли по талонам, забувши що колись була гривня. Пишуть "бойові" уже затримують і в комітеті ради про це спеціально говорили. Пенсію чорнобильцям теж. Ціни і загрози дефолту, податки. Хто це зробив разом з рос ракетами - тцк і поліція. 90 процентів молоді за опитуванням хоче виїхати з країни. І хто причина? Зрозуміло агентура в центральній владі і дебіли у Раді, а рядові тцкашники і поліцейські куди спішать програти росії? Що вам з цього? Результати бусифікації і "оновлення даних" - розвал фронту перед Запоріжжям і банкрутсво держави. Ідіоти таки вирішили провірити до кінця наслідки. Тому і 300 років не було своєї держави втрачали кожен раз, уявивши себе царями і панами отримавши трохи влади. Брехливі тцкашники - те саме поріддя. Шкода українських дітей.

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

773
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699