Торік обласний центр зайнятості співпрацював з шістьома тисячами роботодавцями, які подали 16 тисяч вакансій.
Про взаємодію із роботодавцями та які компенсації вони отримують за працевлаштування, журналістці Фіртки розповів директор установи Василь Цимбалюк.
"Станом на 31 грудня 2024 року закрили 14 тисяч вакансій, що є гарним результатом. Ми маємо найвищий рівень працевлаштування по Україні (42%).
Разом з тим, сьогодні є чимало пропозицій для роботодавців щодо компенсації, фінансової підтримки. Наприклад, при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб три місяці відшкодовують мінімальну заробітну плату.
Торік таку компенсацію надали 299 роботодавцям, які працевлаштували 403 переселенців.
Роботодавці, які наймають молодь за направленням служби зайнятості, можуть отримати компенсацію у розмірі 50% мінімальної заробітної плати.
Також, для охочих відкрити або ж розширити власний бізнес діють урядові програми "Власна справа" та "Грант для ветеранів", які дають можливість отримати кошти для ведення бізнесу, при цьому сума залежить від кількості створення нових робочих місць", — каже Василь Цимбалюк.
Отримати компенсацію від держави можуть роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю.
За умовами програми сума компенсації з 1 січня 2025 року складає:
▪ до 120 000 гривень — за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи;
▪ до 80 000 гривень — для людей з інвалідністю II групи.
Для отримання компенсації роботодавець має подати заяву впродовж 90 днів з дати працевлаштування фахівця з інвалідністю.
Водночас, уточнює директор центру зайнятості, сьогодні рекрутери працюють також з вільним ринком.
"Наші рекрутери співпрацюють з приватними кадровими агенціями. Тобто, на запит від роботодавців шукаємо працівників не лише серед тих, хто перебуває на обліку в службі зайнятості. Ми працюємо з усіма, хто у пошуках роботи.
Зокрема, розміщуємо оголошення на сайтах та у соціальних мережах, щоб кожен зацікавлений володів інформацією про наявні вакансії на ринку праці".
Більше читайте у матеріалі: Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз'яснили нові вимоги