В Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості готують кваліфікованих працівників, яких, зокрема, навчають домедичної допомоги.
У рамках регіонального форуму, який триває в Івано-Франківську, учасники заходу мали змогу відвідати центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, повідомляє журналістка Фіртки.
"Ми проводимо навчання не тільки за професіями, але й короткими навчальними програмами.
З найпоширеніших — це надання лікарських програм в умовах воєнного стану. Ми залучаємо викладача за цивільноправовим договором.
Це зараз дуже актуально як для цивільного населення, так і для учасників бойових дій, які приходять у відпустку й деколи звертаються до нас. І ми проводимо для них таке навчання", — зазначила керівниця центру Марія Гопайнич.
Як зазначив інструктор з домедичної допомоги Володимир, сьогодні вкрай важлива популяризація знань з домедичної допомоги.
"Це дуже важливо, тому що якщо люди в цивільному світі не можуть реагувати як потрібно, то як вони зможуть реагувати у критичній ситуації.
Якщо ми не вміємо реагувати швидко, тоді це проблема. І ми говоримо про критичні кровотечі та методи їх зупинення, розказуємо, що таке джгут і турнікет. Наша країна у війні, і дивно би було не пояснювати такі речі".
Керівниця центру також додала, що навчальний заклад, заснований у 2009 році, стрімко розвивається та адаптується до сучасних освітніх викликів.
Наразі він пропонує дев'ять ліцензованих професій і понад 50 коротких освітніх програм, які готують спеціалістів для різних галузей.
Одним з важливих компонентів підготовки є заняття у кабінеті інформаційних технологій. Ця дисципліна інтегрована у всі предмети та професії.
На прикладі навчання операторів-котельників видно, як інформаційні технології допомагають майбутнім фахівцям опановувати сучасні підходи.
"Особливої уваги заслуговує бінарний урок, де викладачі спецтехнологій та інформаційних технологій проводять практичне навчання за допомогою VR-студії.
Такі інноваційні методи дозволяють студентам набути реальних навичок у безпечному віртуальному середовищі.
Заклад активно співпрацює з підприємствами, зокрема з "Технокомуненерго".
Представники компанії, маючи багатий практичний досвід, залучаються до викладання теоретичних дисциплін, організовують екскурсії на котельні та проводять виробниче навчання".
Марія Гопайнич додала, що у навчальному закладі також готують молодших медичних сестер (молодших медичних братів) з догляду за хворими.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: