Обмінюються досвідом: в Івано-Франківську обговорюють виклики на ринку праці та підготовку фахівців (ФОТО)

В Івано-Франківську 12 грудня стартував регіональний форум "Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу".

Про це з місця події інформує журналістка Фіртки.

У рамках форуму, організованого за ініціативи президента України, порушили важливі питання щодо кадрового забезпечення, підвищення кваліфікації працівників та підтримки малого та середнього бізнесу.

Учасники заходу обговорюють створення нових робочих місць, перепідготовку кадрів та підтримку ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю.

Зокрема, значна увага зосереджується на державних програмах із фінансування перепідготовки працівників та компенсації роботодавцям за працевлаштування соціально вразливих категорій населення.

"Дякуємо роботодавцям, які залишилися в час війни працювати та наповнювати нашу казну. Водночас багато з роботодавців перепрофілювали свою діяльність на підтримку Збройних сил України," — зазначила заступниця очільниці Івано-Франківської ОВА Людмила Сірко.

Окремо обговорюють необхідність залучення до роботи осіб із соціально вразливих категорій населення, зокрема людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та ветеранів війни.

"Сьогодні є багато державних програм, спрямованих на створення робочих місць для людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

Діють грантові програми для учасників бойових дій та їхніх сімей," — підкреслила Людмила Сірко.

Окрім того, порушили питання підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів. За словами Людмили Сірко, у цьому напрямку активно працює Івано-Франківський центр професійної та технічної освіти, де можна здобути дев'ять ліцензованих професій, які відповідають сучасним потребам ринку праці.

"Основна увага також приділяється підвищенню кваліфікації, перепідготовці та здобуттю актуальних на ринку праці професій," — зазначила Сірко.

Під час форуму наголосили на підтримці жінок у традиційно "чоловічих" професіях. Людмила Сірко каже, жінки все частіше опановують робітничі спеціальності, що раніше вважалися виключно чоловічими.

"Багато робітничих професій, які вважалися суто чоловічими, нині, в умовах воєнного часу, опановуються жінками, що допомагає забезпечити економічний тил країни," — наголосила посадовиця.

Форум став комунікаційною платформою для обміну досвідом між представниками влади, бізнесу та освітніх закладів.

За словами директорки Державної служби зайнятості України Юлії Жовтяк, головною метою форуму є інформування роботодавців про можливості центрів професійно-технічної освіти та створення Наглядової ради за участю роботодавців.

Зі слів посадовиці, ця рада надаватиме пропозиції щодо ліцензування нових професій та створення освітніх програм для навчання дорослого населення.

"Маємо надати нашим громадянам нові навички, щоб вони могли працювати в сучасних умовах.

Найбільша потреба у працівниках спостерігається у будівельній галузі, де затребувані токарі, трактористи, електрогазозварники та фахівці інших робітничих професій".

Юлія Жовтяк підкреслила необхідність популяризації професійно-технічної освіти серед молоді, адже роками в Україні більшість людей прагнули здобути вищу освіту, утім лише двоє із 20 випускників працевлаштовуються за фахом.

"Професійно-технічна освіта — це майбутнє країни. Суспільство має змінити своє ставлення до цих професій, адже вони відкривають реальні можливості для працевлаштування".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Іванофранківці відповіли, чи легко відкрити бізнес у місті

Робота на комунальних підприємствах Івано-Франківська: вакансії та заробітна плата


12.12.2024 Тетяна Сорока 1328
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

835 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

786
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1601
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2229
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4206 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3211

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

208

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

438

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

379

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

852
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

618
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

660
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

947
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1061
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

664
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6247
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1740
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31757 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1526
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

749 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

714