"Могли б закритися, якби місто не взяло під свою опіку", — керівник Першого добровольчого хірургічного шпиталю про фінансову кризу

Перший добровольчий хірургічний шпиталь в Івано-Франківську функціонує вже два роки. За цей час медичний центр стикнувся й з неабиякими труднощами, зокрема й браком фінансування.

Про це під час етеру програми "Новий погляд" розповів керівник першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук, пише Фіртка.

Чоловік ділиться, що коли медичний центр втратив фінансування — він писав листи міжнародним організаціям про допомогу.

читайте також: "Кінець 2023 року здавався найтемнішим часом", - Станіслав Онищук про роботу першого добровольчого хірургічного шпиталю

"Ми хочемо залишити собі напрям лікування військових, тому що розуміємо у ньому велику соціальну потребу. Потрібна наша згуртованість і сфокусованість на вирішення саме лікування військової травми. Ми це робимо досить ефективним способом і при невеликих затратах.

Але для цього нам потрібне фінансуванням, ми готові звітувати, готові запрошувати до себе, щоб вони дивилися, як ці речі відбуваються, що вони прозорі, чіткі і з дуже вимірними показниками.

Такі листи я й писав, причому кожен індивідуально, враховуючи специфіку тих чи інших організацій. Я навіть писав листи на Міністерство охорони здоров'я, Міністрество оборони, Міністерство внутрішніх справ. Але жодної відповіді не було.

Я розумію, що ми для них маленькі, ми й не заперечуємо, але ми цю справу робимо і хочемо рухатися далі не кожен з нас окремо, а разом — як складова, умовно кажучи, Збройних сил", — розповідає Станіслав Онищук.

Директор медичного центру каже, що зробив ще одну спробу — перед Новим роком звернувся до міського голови Руслана Марцінківа.

"Я розповів нашу історію. Сказав, що ми лікуємо військових і за місяць до нас приблизно 15 приходить. Вони всі з різними пораненнями. Більшість — з Івано-Франківська. Думаю, це через територіальну зручність і тому, що інші лікарні їх направляють до нас.

Але ми під загрозою того, що вже не зможемо продовжувати працювати у 2024 році. І в мене є пропозиція. Місто ж не має свого реабілітаційного центру. Звісно, має лікарні комунальні, але спеціалізованого реабілітаційного центру немає.

Ми готові ним стати, хай це буде комунальний чи напівкомунальний заклад, я тоді не знав цього механізму. Але ми готові робити операції і не просимо на них гроші. На них ми якось фінансування знайдемо, можливо, приватні люди дадуть.

І ми готові надавати бійцям Івано-Франківської громади психологічну, фізичну та соціальну реабілітації. Тоді міський голова сказав, що наразі не може прийняти рішення, йому потрібно подумати і порадитися зі своїми заступниками.

Для мене це був один із найважчих моментів року, коли мені треба було дочекатися відповіді і не закрити лікарню.

Напередодні Нового року ми зібралися з колективом нашого шпиталю, а це близько 20 людей було на той момент, і домовилися попрацювати на волонтерських засадах. Власне, ми так і починали працювати у нашому госпіталі.

Перші п'ять місяців ми працювали повністю на волонтерських засадах. І знову домовилися так попрацювати два тижні. Якщо ж знайдуться якісь кошти - ми між собою поділимо, якщо ж ні - значить так судилося. Починали як волонтерський госпіталь - так і закінчимо.

Але про нашу домовленість я не говорив міському голові. І саме 15 січня під час брифінгу Руслан Марцінків каже, що місто бере під опіку перший добровольчий хірургічний шпиталь. Мені в той день це не могло вкластися у голові.

Причому я цю новину побачив в інтерненті. Я тоді думав - це ж треба, як думки можуть матеріалізуватися. Людина мріє, хоче щось зробити і задля цього багато віддає - то й потім отримує багато.

Існують речі, які працюють на вищому рівні. Ми зрозуміли, що важливо продовжувати те, що вважаєш за цінне, які б обставини не були", — додав керівник шпиталю.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


29.03.2024 Тіна Любчик 526
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

470
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1262
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2190 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2988
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2938
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1587