Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Проте, як повідомляє Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», у законодавстві для порушників не передбачена відстрочка від мобілізації, передає Фіртка.
Так, станом на 15 липня в Єдиному державному реєстрі містилось вісім вироків у справах щодо ухилення від мобілізації. По всіх вироках суд призначив покарання з іспитовим строком від одного до трьох років.
Наприклад, в Івано-Франківській області Коломийський міськрайонний суд визначив заставу за «ухилянта» у розмірі понад 24 тисячі гривень.
Зокрема, чоловік прибув з міста Кам`янське Дніпропетровської області, став на облік до військкомату, пройшов медкомісію та отримав повістку для відправлення до військової частини. Однак, отримавши повістку, останній проігнорував її.
Отже, чоловіків, які проігнорували повістки до військкомату, притягають до кримінальної відповідальності.
Тим часом усі ті, кого засудили за статтею «Ухилення від призову за мобілізацією», можуть підлягати мобілізації та повторно отримати відповідні повістки.
Нагадаємо, через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.
Журналістка Фіртки зібрала актуальну інформацію про загальну мобілізацію та відповіді на розповсюджені запитання про призов під час воєнного стану.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: