Щодо пріоритетів держави у післявоєнній відбудові, запити громадян є вельми прогнозованими: відновлення економіки, енергетичної та іншої цивільної інфраструктури, житла, а також забезпечення безпеки громадян.
Такими є результати опитування, проведеного на замовлення громадянської мережі «Опора» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає Фіртка.
Заслуговує уваги, наголошують соціологи, один із пріоритетів, який може вплинути й на мотивацію громадян будувати своє майбутнє життя в Україні – боротьба з корупцією в органах влади, про яку респонденти згадували найчастіше, хоч і без значного відриву від інших опцій за частотою згадувань.
"Протягом кількох місяців корупційні скандали все частіше стають публічними – закупівлі харчування для Міністерства оборони за обґрунтованими цінами, зловживання начальника Одеського обласного ТЦК та придбання цінного майна за кордоном, затримання через хабар Голови Верховного Суду України, затримання голови Тернопільської облради та заступників, зловживання начальника Гостомельської селищної військової адміністрації тощо.
Ці та інші корупційні скандали на тлі повномасштабної війни здатні порушити згадану у звіті єдність українського громадянського суспільства та вищого військово-політичного керівництва у питанні протистояння агресору, та вочевидь не відповідають запитам громадянського суспільства на боротьбу із корупцією в органах влади.
Накопичення невиправданих очікувань з часом загрожує перетворитися на прагнення громадян будувати своє майбутнє за межами України", — зазначили соціологи.
Ситуація у регіонах наступна:
Довідково: опитування провели протягом 5-15 червня 2023 року методом face-to-face.
Опитали 2 001 респондента віком від 18 років у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?