
Особливо помітно негативні тенденції в оцінках економіки та фінансів серед представників молодшого та середнього покоління.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Зокрема, найгірше опитані оцінили ситуацію з цінами на основні товари та ліки (погіршилася для 94%), можливість знайти роботу (погіршилася для 72%) і якість освіти (погіршилася для 55%)
Водночас соціологи зазначають, що попри те, що оцінка власного матеріального становища та матеріального становища країни зазнали за рік негативних змін, проте ці показники не гірші за рівень 2018 року.
Разом з тим, оцінюючи зміни у різних сферах за останній рік, більше позитивних оцінок було зафіксовано щодо політичної ситуації (близько половини зазначили, що вона покращилася) та відчуття впевненості у майбутньому (майже 40% опитаних зазначили про покращення).
Покращилися індекси щодо якості послуг ЖКГ, медичного забезпечення, боротьби з корупцією, свободи слова і демократії, та особливо міжнародного іміджу.
Щодо оцінки власного здоров’я дві третини зазначили про відсутність змін, третина — про погіршення. Найгірше опитані оцінили економічну ситуацію в країні: 80% зазначили про погіршення, 10% — відсутність змін, лише 6% — про покращення.
Ситуація у регіонах наступна:
Нагадаємо, майже 60% мешканців західних регіонів вважають, що розпочинати відбудову на деокупованих територіях варто після закінчення війни.
До слова, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.
Крім того, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.
Довідково: опитування провели упродовж 20-21 листопада 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 1 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок).
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.