Думки щодо стратегії відновлення пошкодженої інфраструктури розділились: 48% вважають, що відновлення має відбутись якомога швидше.
Такими є дані опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Разом з тим 49% – за те, щоб відновлення тривало довше натомість з впровадженням зеленої енергетики, модернізацією. Серед вихідців зі східних областей дещо більше тих, хто хоче швидкого відновлення, однак і серед них близько 40%, котрі не проти зачекати задля модернізації інфраструктури.
Серед мешканців центру та заходу дещо більше тих, хто за повільнішу відбудову, але з модернізацією.
Зокрема, 52% мешканців західних регіонів виступають за те, щоб відновлення тривало довше натомість з впровадженням зеленої енергетики, а 46% — кажуть, що відновлення має відбутись якомога швидше.
Ситуація у регіонах наступна:
Також соціологи спостерігають відмінності у поколіннях: коли старші хочуть якомога швидше відновити інфраструктуру, то більшість молоді прагне модернізації й виступає за впровадження зеленої енергетики.
Нагадаємо, майже 60% мешканців західних регіонів вважають, що розпочинати відбудову на деокупованих територіях варто після закінчення війни.
До слова, понад 80% мешканців західних регіонів обирають європейську модель суспільного розвитку, менше як 1% — російську.
Крім того, вибираючи між свободою та безпекою, 52% мешканців західних областей віддають перевагу свободі.
Довідково: опитування провели упродовж 20-21 листопада 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Опитали 1 000 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (окрім АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок).
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.