Майже 60% опитаних зазвичай спілкуються вдома українською, близько 30% — українською та російською, лише 9% — російською.
Такі дані опитування оприлюднила соціологічна група "Рейтинг", передає Фіртка.
Як зазначили дослідники, починаючи з березня 2022 помітно зменшується використання російської мови у побуті.
Для 82% опитаних українська мова є рідною, для 16% такою є російська. ВПО і біженці, які перебувають за кордоном, частіше використовують обидві мови для спілкування або говорять російською. Однак, понад 70% ВПО і біженців вважають рідною українську.
Довідково: метод опитування: CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Анонімне онлайн-інтерв’ю, проведене соціологічною групою "Рейтинг" на платформі Rating Online.
Вибірка випадкова, респонденти отримували запрошення через месенджери та соціальні мережі.
Структура масиву відображає структуру населення України станом на початок 2022 року (згідно з актуальними даними Державної служби статистики України).
Вибіркова сукупність складає 6 050 респондентів, зокрема 700 респондентів — внутрішньо переміщені особи (ВПО), які перебувають на території України; 750 респондентів — біженці з України, які перебувають за кордоном.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 для усього масиву даних становить не більше 1,5%. Для підмасивів (ВПО та біженці): не більше 4%.
Терміни проведення: 16-20 серпня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну