Квітневі мандри (кілька слів до фоток)

 

 

Квітень почався з добрих новин. Наталії Щербі в Москві присудили премію «Аліса» ім. Кіра Буличьова. В даному випадку нагорода заслужена і своєчасна. Потім була цікава дискусія в Київському дискусійному клубі дилетантів. Модерував філософ Сергій Дацюк. Там автору привелось почути на свою адресу припущення щодо його власної задіяності у «проекті відьмократії» (таке припустив Максим Пустовой). «Чому б й ні?» - подумав автор і полінувався поставити після запитального знака смайлик.


Далі відбулось презентаційне турне з романом «Усі кути Трикутника», підтримане видавництвом «Академія». У Києві в книгарні «Є» на презентацію зібрались цікаві люди – від Івана Драча до Володимира Аренєва і Юрка Володарського. Модерував там столичний «літературний лев» Сергій Грабар. Через скайп був присутнім Петро Кралюк з Острозької академії (той, що на «Літакценті» започаткував дискусію «Про користі і некорисність списування Сковороди»). Вийшов такий собі «круглий стіл» й бесіда йшла невимушено. Дякую за організаційні зусилля Олені Дворецькій та її команді.


Наступного дня у Харкові дискутували на академічному рівні. Чарівна поетеса Олена Рибка взяла на себе організаційний тягар презентації роману і в Університеті ім. Григорія Сковороди і в середовищі харківської літературної тусовки. Познайомився з професором Леонідом Ушкаловим, позував фотографові на сакральному дивані Тичини (де чого тільки літературного не відбувалось за останні 80 років). В арабській ресторації поспілкувався з літературним критиком та (за сумісництвом) директором Літературного музею міста Харкова Тетяною Трофименко. Відвідав поетичний вечір, організований Сергієм Жаданом та спостерігав, як у центрі Харкова навіщось руйнують «Макдональдс».


Харків-2012 виявився напрочуд позитивним містом. От лише вертатись з нього довелось аж трьома потягами, включно з дивовижним екстремальним ретропоїздом «Луганськ-Львів», який, щонайпевніше, зберігають не ремонтованим для зйомок фільмів про повоєнні часи. А зійшовши з іншого ретропоїзду «Коваль-Чернівці» у Станиславові відразу попав під об’єктив Ростислава Шпука, який відзняв чергові серію «про бомжів», де автор грає одну з головних ролей.


Й це, здається, були не останні мандри у цьому квітні.

 

 

 

 

 

На сакральному дивані Тичини (де чого тільки літературного не відбувалось за останні 80 років)

 

 

 

 

Сергій Грабар модерує

 

 

 

У центрі Харкова навіщось руйнують «Макдональдс»

 

 


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2223
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1462
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

821

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1597
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2414 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4862
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

679
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

349
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2