Коронавірус: проблеми, з якими ми зіштовхнулися у зв'язку з епідеміологічними вимогами та обмеженнями

Вже майже два роки ми живемо в умовах пандемії. COVID-19 поставив чимало викликів перед світовою медициною. Не стала винятком в даній ситуації і естетична медицина. Останні події призвели до зміщення акцентів всієї індустрії краси.

Маска індивідуального захисту одразу опинилась серед списку речей першої необхідності. Цей аксесуар сучасного гардеробу захищає нас від COVID-19 в транспорті, під час покупок чи в іншому будь-якому місці масового скупчення людей. Кожен медик вам скаже, що відмовитися від масок під час пандемії неможливо.  

Однак, носіння масок спричиняє безліч незручностей і часом стає великою проблемою для певних категорій людей. В медицині з'явився навіть новий термін - "маскне-акне", яке з'явилось або загострилось в результаті довготривалого носіння маски.

Як дерматокосметолог, за плечима якого не один десяток років практики, дам вам декілька порад, як же доглядати за шкірою обличчя, щоб уникнути негативних наслідків носіння маски, котра в сучасних умовах рятує нам життя.

Підліткам, в яких є висипання, слід дотримуватись наступних рекомендацій, які покращать стан шкіри:

  • якомога частіше міняйте маску  - хоча б два рази на день;
  • вмивайте обличчя теплою водою перед зміною маски;
  • одягайте маску на суху шкіру;
  • якщо ваша шкіра чутлива - використовуйте зволожуючі креми емолієнти для пом'якшення шкіри, щоб уникнути зайвого тертя;
  • вечірнє очищення здійснюйте за допомогою шампунів, котрі містять нізорал або кетакеназол (від лупи), які зменшують популяцію грибків, що активно розвиваються у вологому середовищі на жирній шкірі;
  • при схильності до запалення певних елементів на шкірі у вечірній догляд можна додавати альфагідроксикислоти. Вони відлущать мертві клітини з поверхні шкіри та збалансують кислотність, нормалізація якої призупинить розвиток бактерій на вашому обличчі;
  • якщо помітили, що на обличчі запальних елементів стає багато - розпочніть наносити на шкіру середники(мазі, креми), що містять бензолипероксид. Такі засоби зменшать популяцію пропіон бактерії, яка є основним чинником запальних елементів при акне.

читайте також: Як доглядати за шкірою після літа

Пам'ятайте, що самолікування слід припинити, коли ситуація виходить з під контролю.

В такому випадку необхідно негайно звернутися до спеціалізованих медичних закладів чи спеціаліста. В Україні, Прикарпаття не виняток, переважна більшість людей вважають, що немає різниці між дерматологом і косметологом.

Ключова різниця: дерматолог - лікар, який надає медикаментозне лікування, пов'язане з захворюваннями шкіри, волосся і нігтів. З іншого боку, косметолог займається косметичними процедурами. Косметолог забезпечує догляд за шкірою, волоссям і нігтями.

Ще одна проблема пов'язана з носінням масок - це масочні дерматити.

Тут провокативними факторами можуть стати наступні чинники: вологість, сальність, забрудненість шкіри. Також варто враховувати й чутливість шкіри до матеріалу, з якого зроблена маска та фарби, якою фарбують саму тканину маски. Мало хто звертає увагу й на те, що наша шкіра може реагувати на мийні засоби, в яких переться маска багаторазового використання.


Як розпізнати, що проблеми зі шкірою обличчя викликані алергічною реакцією?

Насамперед, зверніть увагу на наступні ознаки: набряклість, почервоніння, свербіння, поколювання, стягненість шкіри.

Зазвичай персональні дерматити лікуються важко. Тому закликаю не займатись самолікуванням.  Кортикостероїдні засоби, які часто вам можуть порекомендувати в аптеках - дадуть лише тимчасовий швидкий ефект. Проте згодом настане більш складний і тривалий процес захворювання.

Якщо ж говорити про загальні рекомендації, що робити при алергічних процесах шкіри, то в домашньому догляді слід перейти на серії засобів для чутливої шкіри. Вони представлені в кожній лінійці косметологічних брендів. Засоби рекомендую купувати в аптеках - це так звана космоцевтика, до якої висувається ряд вимог, яких можуть не дотримуватися виробники засобів, що представлені у масмаркетах.

В моїй практиці дерматолога-косметолога найбільші проблеми зустрічались власне при невчасному зверненні до фахівців. Тому будьте уважні, обережні та небайдужі до свого здоров'я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги автора:

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Я не знаю про що цей допис…

Вакцинування по-українськи – стінка на стінку


13.11.2021 Латинська Алла 9956
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492