Коронавірус: проблеми, з якими ми зіштовхнулися у зв'язку з епідеміологічними вимогами та обмеженнями

Вже майже два роки ми живемо в умовах пандемії. COVID-19 поставив чимало викликів перед світовою медициною. Не стала винятком в даній ситуації і естетична медицина. Останні події призвели до зміщення акцентів всієї індустрії краси.

Маска індивідуального захисту одразу опинилась серед списку речей першої необхідності. Цей аксесуар сучасного гардеробу захищає нас від COVID-19 в транспорті, під час покупок чи в іншому будь-якому місці масового скупчення людей. Кожен медик вам скаже, що відмовитися від масок під час пандемії неможливо.  

Однак, носіння масок спричиняє безліч незручностей і часом стає великою проблемою для певних категорій людей. В медицині з'явився навіть новий термін - "маскне-акне", яке з'явилось або загострилось в результаті довготривалого носіння маски.

Як дерматокосметолог, за плечима якого не один десяток років практики, дам вам декілька порад, як же доглядати за шкірою обличчя, щоб уникнути негативних наслідків носіння маски, котра в сучасних умовах рятує нам життя.

Підліткам, в яких є висипання, слід дотримуватись наступних рекомендацій, які покращать стан шкіри:

  • якомога частіше міняйте маску  - хоча б два рази на день;
  • вмивайте обличчя теплою водою перед зміною маски;
  • одягайте маску на суху шкіру;
  • якщо ваша шкіра чутлива - використовуйте зволожуючі креми емолієнти для пом'якшення шкіри, щоб уникнути зайвого тертя;
  • вечірнє очищення здійснюйте за допомогою шампунів, котрі містять нізорал або кетакеназол (від лупи), які зменшують популяцію грибків, що активно розвиваються у вологому середовищі на жирній шкірі;
  • при схильності до запалення певних елементів на шкірі у вечірній догляд можна додавати альфагідроксикислоти. Вони відлущать мертві клітини з поверхні шкіри та збалансують кислотність, нормалізація якої призупинить розвиток бактерій на вашому обличчі;
  • якщо помітили, що на обличчі запальних елементів стає багато - розпочніть наносити на шкіру середники(мазі, креми), що містять бензолипероксид. Такі засоби зменшать популяцію пропіон бактерії, яка є основним чинником запальних елементів при акне.

читайте також: Як доглядати за шкірою після літа

Пам'ятайте, що самолікування слід припинити, коли ситуація виходить з під контролю.

В такому випадку необхідно негайно звернутися до спеціалізованих медичних закладів чи спеціаліста. В Україні, Прикарпаття не виняток, переважна більшість людей вважають, що немає різниці між дерматологом і косметологом.

Ключова різниця: дерматолог - лікар, який надає медикаментозне лікування, пов'язане з захворюваннями шкіри, волосся і нігтів. З іншого боку, косметолог займається косметичними процедурами. Косметолог забезпечує догляд за шкірою, волоссям і нігтями.

Ще одна проблема пов'язана з носінням масок - це масочні дерматити.

Тут провокативними факторами можуть стати наступні чинники: вологість, сальність, забрудненість шкіри. Також варто враховувати й чутливість шкіри до матеріалу, з якого зроблена маска та фарби, якою фарбують саму тканину маски. Мало хто звертає увагу й на те, що наша шкіра може реагувати на мийні засоби, в яких переться маска багаторазового використання.


Як розпізнати, що проблеми зі шкірою обличчя викликані алергічною реакцією?

Насамперед, зверніть увагу на наступні ознаки: набряклість, почервоніння, свербіння, поколювання, стягненість шкіри.

Зазвичай персональні дерматити лікуються важко. Тому закликаю не займатись самолікуванням.  Кортикостероїдні засоби, які часто вам можуть порекомендувати в аптеках - дадуть лише тимчасовий швидкий ефект. Проте згодом настане більш складний і тривалий процес захворювання.

Якщо ж говорити про загальні рекомендації, що робити при алергічних процесах шкіри, то в домашньому догляді слід перейти на серії засобів для чутливої шкіри. Вони представлені в кожній лінійці косметологічних брендів. Засоби рекомендую купувати в аптеках - це так звана космоцевтика, до якої висувається ряд вимог, яких можуть не дотримуватися виробники засобів, що представлені у масмаркетах.

В моїй практиці дерматолога-косметолога найбільші проблеми зустрічались власне при невчасному зверненні до фахівців. Тому будьте уважні, обережні та небайдужі до свого здоров'я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги автора:

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Я не знаю про що цей допис…

Вакцинування по-українськи – стінка на стінку


13.11.2021 Латинська Алла 10120
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

236

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17245
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667