Вже майже два роки ми живемо в умовах пандемії. COVID-19 поставив чимало викликів перед світовою медициною. Не стала винятком в даній ситуації і естетична медицина. Останні події призвели до зміщення акцентів всієї індустрії краси.
Маска індивідуального захисту одразу опинилась серед списку речей першої необхідності. Цей аксесуар сучасного гардеробу захищає нас від COVID-19 в транспорті, під час покупок чи в іншому будь-якому місці масового скупчення людей. Кожен медик вам скаже, що відмовитися від масок під час пандемії неможливо.
Однак, носіння масок спричиняє безліч незручностей і часом стає великою проблемою для певних категорій людей. В медицині з'явився навіть новий термін - "маскне-акне", яке з'явилось або загострилось в результаті довготривалого носіння маски.
Як дерматокосметолог, за плечима якого не один десяток років практики, дам вам декілька порад, як же доглядати за шкірою обличчя, щоб уникнути негативних наслідків носіння маски, котра в сучасних умовах рятує нам життя.
Підліткам, в яких є висипання, слід дотримуватись наступних рекомендацій, які покращать стан шкіри:
- якомога частіше міняйте маску - хоча б два рази на день;
- вмивайте обличчя теплою водою перед зміною маски;
- одягайте маску на суху шкіру;
- якщо ваша шкіра чутлива - використовуйте зволожуючі креми емолієнти для пом'якшення шкіри, щоб уникнути зайвого тертя;
- вечірнє очищення здійснюйте за допомогою шампунів, котрі містять нізорал або кетакеназол (від лупи), які зменшують популяцію грибків, що активно розвиваються у вологому середовищі на жирній шкірі;
- при схильності до запалення певних елементів на шкірі у вечірній догляд можна додавати альфагідроксикислоти. Вони відлущать мертві клітини з поверхні шкіри та збалансують кислотність, нормалізація якої призупинить розвиток бактерій на вашому обличчі;
- якщо помітили, що на обличчі запальних елементів стає багато - розпочніть наносити на шкіру середники(мазі, креми), що містять бензолипероксид. Такі засоби зменшать популяцію пропіон бактерії, яка є основним чинником запальних елементів при акне.
читайте також: Як доглядати за шкірою після літа
Пам'ятайте, що самолікування слід припинити, коли ситуація виходить з під контролю.
В такому випадку необхідно негайно звернутися до спеціалізованих медичних закладів чи спеціаліста. В Україні, Прикарпаття не виняток, переважна більшість людей вважають, що немає різниці між дерматологом і косметологом.
Ключова різниця: дерматолог - лікар, який надає медикаментозне лікування, пов'язане з захворюваннями шкіри, волосся і нігтів. З іншого боку, косметолог займається косметичними процедурами. Косметолог забезпечує догляд за шкірою, волоссям і нігтями.
Ще одна проблема пов'язана з носінням масок - це масочні дерматити.
Тут провокативними факторами можуть стати наступні чинники: вологість, сальність, забрудненість шкіри. Також варто враховувати й чутливість шкіри до матеріалу, з якого зроблена маска та фарби, якою фарбують саму тканину маски. Мало хто звертає увагу й на те, що наша шкіра може реагувати на мийні засоби, в яких переться маска багаторазового використання.
Як розпізнати, що проблеми зі шкірою обличчя викликані алергічною реакцією?
Насамперед, зверніть увагу на наступні ознаки: набряклість, почервоніння, свербіння, поколювання, стягненість шкіри.
Зазвичай персональні дерматити лікуються важко. Тому закликаю не займатись самолікуванням. Кортикостероїдні засоби, які часто вам можуть порекомендувати в аптеках - дадуть лише тимчасовий швидкий ефект. Проте згодом настане більш складний і тривалий процес захворювання.
Якщо ж говорити про загальні рекомендації, що робити при алергічних процесах шкіри, то в домашньому догляді слід перейти на серії засобів для чутливої шкіри. Вони представлені в кожній лінійці косметологічних брендів. Засоби рекомендую купувати в аптеках - це так звана космоцевтика, до якої висувається ряд вимог, яких можуть не дотримуватися виробники засобів, що представлені у масмаркетах.
В моїй практиці дерматолога-косметолога найбільші проблеми зустрічались власне при невчасному зверненні до фахівців. Тому будьте уважні, обережні та небайдужі до свого здоров'я.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!