Коли ви впираєтеся у глухий кут, є три варіанти

 

 

Коли ви впираєтеся у глухий кут, є три варіанти. Ви можете засумувати і повіситися. Ви також можете відкласти рішення на майбутнє й наживати мозоль на відомому місці, очікуючи, коли трупи опонентів попливуть брудною річкою життя. Й ще один варіант резервують для кожного добрі янголи карми. Ви можете зробити екзистенційний вибір, увійти в особливий (вищий) стан уможливлення та кинути виклик долі.

Зазвичай це називають «пан або пропав». Більшість з тих, хто йде третім шляхом, пропадає. Меншість здобуває не лише золоті висоти, але й діамантовий досвід. У давні часи такий вибір ототожнювали з шляхом воїна. Жрецькі корпорації знали про нього, але для хранителів традиції вважали небажаним. Зрештою, в тому є сенс. Якщо ви виконуєте всі ритуали, не робите зла та не впадаєте у дешеві спокуси, то й у глухий кут ніколи не зайдете.

Не та ситуація з воїнами. Вони мають зброю і чинять гріх. Глухі кути для таких бійців – як зранку «добридень». Зрештою, кожне військо нагадує таке собі рушення приречених, що втрапили до спільного велетенського глухого кута. От лише не всі з воїнів згодні зі спільною приреченістю. Незгодні готові до штурму неба, до зустрічі з очами безодні.

Потім саме їх назвуть героями і простять їм гріхи війни. У правильному війську вони стануть генералами. Їх любитимуть, їм наливатимуть на халяву. В неправильному їх здадуть, пристрелять в потилицю, але все одно поважатимуть. Саме тому неправильне військо здатне воювати лише з іншим неправильним військом.

Сліди екзистенційних рішень залишаються надовго. Древнє каміння перехрестили на скелі Дов­буша зовсім не тому, що веселий бандит роздавав гроші бідним. Адже немає нічого дурнішого за роздачу бабла лузерам. Це звичаї не воїнів, а політиків-від-гречки.

Ті скелі називали не лузери. Невдахи не бувають вдячними, назване ними забувають ще до їхньої смерті. Каміння перехрестили ті з успішних, котрі самі мріяли стати веселими бандитами, проте так і не наважилися розкуркулити сусіднього дідича. Вони псували жінок куркулів, складали вірші та називали скелі. Про них забули, вірші вкрали, але назви дійшли до правнуків.

Кажуть, що часи для героїв відкриваються не часто. Брехня. Якщо люди спільно приймають екзистенційне рішення, то часи змінюють своє призначення. Часи взагалі мають лише той колір, у який ми їх малюємо.

Нещодавно дивився фільм про Франківськ – «Моє місто. Сто років на екрані» – й мене забрало дивне відчуття. Я бачив місто як вічну стоянку кочовиків. Одні приходили, інші зникали. Теперішні діти селян також продадуть міські квартири й відкочують до Європи. А все тому, що екзистенційні рішення прий­малися за межами нашого міста. В ньому здебільшого рахували гроші та ворожили на збитки. В місті було мало воїнів. Тут вклякали перед пліткарями, лизали урядникам і боялися нового.

Може й має рацію мер, коли, наче закляття, повторює про «найбільш християнське місто». Якщо ви не приймаєте екзистенційних рішень, то єдине спасіння – в утриманні ритуалу. Проте десь рішення таки приймають. Хтось вперто малює добу своїм кольором, вистрибує за межі приреченості. Комусь посміхається (силувано чи збуджено) блудна фортуна. Й рано чи пізно історія причвалає сюди, щоби обернутися на безодню, подивитися веселими очима й дати копняка. Чи поможуть тоді перетримані ритуали? Хтозна.


22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

373
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

498
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2326
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1717
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2012
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5617 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1124

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1138

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1650

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1122
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

883
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

736
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14557
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

542
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10398
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6071
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

620
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7539
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2772
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

526
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

622
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

459