Коли ви впираєтеся у глухий кут, є три варіанти

 

 

Коли ви впираєтеся у глухий кут, є три варіанти. Ви можете засумувати і повіситися. Ви також можете відкласти рішення на майбутнє й наживати мозоль на відомому місці, очікуючи, коли трупи опонентів попливуть брудною річкою життя. Й ще один варіант резервують для кожного добрі янголи карми. Ви можете зробити екзистенційний вибір, увійти в особливий (вищий) стан уможливлення та кинути виклик долі.

Зазвичай це називають «пан або пропав». Більшість з тих, хто йде третім шляхом, пропадає. Меншість здобуває не лише золоті висоти, але й діамантовий досвід. У давні часи такий вибір ототожнювали з шляхом воїна. Жрецькі корпорації знали про нього, але для хранителів традиції вважали небажаним. Зрештою, в тому є сенс. Якщо ви виконуєте всі ритуали, не робите зла та не впадаєте у дешеві спокуси, то й у глухий кут ніколи не зайдете.

Не та ситуація з воїнами. Вони мають зброю і чинять гріх. Глухі кути для таких бійців – як зранку «добридень». Зрештою, кожне військо нагадує таке собі рушення приречених, що втрапили до спільного велетенського глухого кута. От лише не всі з воїнів згодні зі спільною приреченістю. Незгодні готові до штурму неба, до зустрічі з очами безодні.

Потім саме їх назвуть героями і простять їм гріхи війни. У правильному війську вони стануть генералами. Їх любитимуть, їм наливатимуть на халяву. В неправильному їх здадуть, пристрелять в потилицю, але все одно поважатимуть. Саме тому неправильне військо здатне воювати лише з іншим неправильним військом.

Сліди екзистенційних рішень залишаються надовго. Древнє каміння перехрестили на скелі Дов­буша зовсім не тому, що веселий бандит роздавав гроші бідним. Адже немає нічого дурнішого за роздачу бабла лузерам. Це звичаї не воїнів, а політиків-від-гречки.

Ті скелі називали не лузери. Невдахи не бувають вдячними, назване ними забувають ще до їхньої смерті. Каміння перехрестили ті з успішних, котрі самі мріяли стати веселими бандитами, проте так і не наважилися розкуркулити сусіднього дідича. Вони псували жінок куркулів, складали вірші та називали скелі. Про них забули, вірші вкрали, але назви дійшли до правнуків.

Кажуть, що часи для героїв відкриваються не часто. Брехня. Якщо люди спільно приймають екзистенційне рішення, то часи змінюють своє призначення. Часи взагалі мають лише той колір, у який ми їх малюємо.

Нещодавно дивився фільм про Франківськ – «Моє місто. Сто років на екрані» – й мене забрало дивне відчуття. Я бачив місто як вічну стоянку кочовиків. Одні приходили, інші зникали. Теперішні діти селян також продадуть міські квартири й відкочують до Європи. А все тому, що екзистенційні рішення прий­малися за межами нашого міста. В ньому здебільшого рахували гроші та ворожили на збитки. В місті було мало воїнів. Тут вклякали перед пліткарями, лизали урядникам і боялися нового.

Може й має рацію мер, коли, наче закляття, повторює про «найбільш християнське місто». Якщо ви не приймаєте екзистенційних рішень, то єдине спасіння – в утриманні ритуалу. Проте десь рішення таки приймають. Хтось вперто малює добу своїм кольором, вистрибує за межі приреченості. Комусь посміхається (силувано чи збуджено) блудна фортуна. Й рано чи пізно історія причвалає сюди, щоби обернутися на безодню, подивитися веселими очима й дати копняка. Чи поможуть тоді перетримані ритуали? Хтозна.


17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1025
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269