Електронний реєстр військовозобов'язаних «Оберіг» поки що не синхронізований з іншими державними реєстрами.
Втім, коли це трапиться, у більшості випадків потреба у врученні повісток у громадських місцях, просто зникне.
На цьому наголосив начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в інтерв'ю «РБК-Україна», передає Фіртка.
З його слів, сьогодні електронна база ТЦК лише дає змогу здійснювати заходи оповіщення громадян в будь-якій точці країни.
«Тобто громадянин, наприклад, з Луганська чи з Сум може отримати повістку в Одесі.
Зараз ці дані, які були в паперовому вигляді, перенесені в електронний. І це дає можливість побачити особову справу, наприклад, в іншому ТЦК іншого регіону.
Коли ж запрацює синхронізація даних з іншими державними реєстрами, у ТЦК та СП бачитимуть, наприклад, що громадянин був зареєстрований в Києві, але зараз працює у Львові, оскільки податок з його зарплати – ПДФО – сплачується у Личаківський район міста Львова», — зазначив Фітьо.
У такому разі військкомат звертатиметься до власника його підприємства (будь-якої форми власності) про те, що людині треба з'явитися у Личаківський ТЦК міста Львова. А керівник підприємства буде зобов'язаний особисто доставити військовозобов'язаного до ТЦК.
читайте також: «Оновлюй дані в ТЦК»: як військовозобов'язаних заохочують приходити у військкомати, переборовши власні страхи
Фітьо додав, що заходи оповіщення проводять для уточнення військово-облікових даних, тому що деякі громадяни не оновивши свої дані та не ставши на облік до нового військкомату, намагаються уникнути мобілізації.
«Як тільки реєстр військовозобов'язаних синхронізується з іншими, у більшості випадків потреба в заходах оповіщення просто відпаде.
І «всі питання з відвідуванням спортклубів, ресторанів, оповіщення на блокпостах автоматично відпадуть. Реєстр спростить проведення мобілізації ресурсів – як людських, так і транспортних, і багато іншого».
Довідково: «Оберіг» — це проєкт Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів, який є автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою. Ціллю проєкту є збирання, зберігання, обробка та використання даних про військовозобов’язаних (призовників) для забезпечення військового обліку громадян.
Для розгортання цієї системи наприкінці 2021 року Міністерство цифрової трансформації України на баланс Міністерства оборони України передало понад тисячу автоматизованих робочих місць та комутаторів для їхнього подальшого розгортання у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Як реєстр вплине на темпи мобілізації
Створення та ефективне функціонування реєстру військовозобов'язаних може суттєво покращити процес мобілізації та позитивно вплинути на її темпи. Зокрема, йдеться про:
-
Швидший доступ до інформації: реєстр дозволяє швидко отримувати доступ до інформації про громадян, які підлягають призову. Це спрощує процедури призову і мобілізації, оскільки реєстр містить актуальні дані про потенційних військовозобов'язаних.
-
Актуальна інформація про всіх військовозобов'язаних: реєстр допоможе уникнути помилок та дублікатів у списку військовозобов'язаних. Це сприятиме тому, аби повістки не приходили тим, хто вже служить.
-
Мобілізація за тими навичками, які мають призовники: реєстр сприятиме мобілізації військовозобов'язаних на основі різних критеріїв, таких як вік, цивільна професія, освіта. Це дозволяє формувати більш ефективні та компетентні військові підрозділи.
-
Планування та координація: реєстр дозволяє владі ефективніше планувати та координувати мобілізаційні заходи, враховуючи наявні ресурси та потреби військової служби.
-
Бойова готовність: швидкий та точний доступ до інформації про потенційних військовозобов'язаних допомагає підвищити військову готовність країни, особливо в умовах загрози або конфлікту.
У підсумку, належно організований реєстр військовозобов'язаних значно покращить ефективність мобілізаційних заходів та допоможе країні оперативніше та ефективніше реагувати на потенційні загрози та виклики.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни