«Коли реєстр військовозобов'язаних запрацює наповну, потреба у повістках у громадських місцях зникне», — Фітьо

Електронний реєстр військовозобов'язаних «Оберіг» поки що не синхронізований з іншими державними реєстрами.

Втім, коли це трапиться, у більшості випадків потреба у врученні повісток у громадських місцях, просто зникне.

На цьому наголосив начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в інтерв'ю «РБК-Україна», передає Фіртка.

З його слів, сьогодні електронна база ТЦК лише дає змогу здійснювати заходи оповіщення громадян в будь-якій точці країни.

«Тобто громадянин, наприклад, з Луганська чи з Сум може отримати повістку в Одесі.

Зараз ці дані, які були в паперовому вигляді, перенесені в електронний. І це дає можливість побачити особову справу, наприклад, в іншому ТЦК іншого регіону.

Коли ж запрацює синхронізація даних з іншими державними реєстрами, у ТЦК та СП бачитимуть, наприклад, що громадянин був зареєстрований в Києві, але зараз працює у Львові, оскільки податок з його зарплати – ПДФО – сплачується у Личаківський район міста Львова», — зазначив Фітьо.

У такому разі військкомат звертатиметься до власника його підприємства (будь-якої форми власності) про те, що людині треба з'явитися у Личаківський ТЦК міста Львова. А керівник підприємства буде зобов'язаний особисто доставити військовозобов'язаного до ТЦК.

  читайте також: «Оновлюй дані в ТЦК»: як військовозобов'язаних заохочують приходити у військкомати, переборовши власні страхи

Фітьо додав, що заходи оповіщення проводять для уточнення військово-облікових даних, тому що деякі громадяни не оновивши свої дані та не ставши на облік до нового військкомату, намагаються уникнути мобілізації.

«Як тільки реєстр військовозобов'язаних синхронізується з іншими, у більшості випадків потреба в заходах оповіщення просто відпаде.

І «всі питання з відвідуванням спортклубів, ресторанів, оповіщення на блокпостах автоматично відпадуть. Реєстр спростить проведення мобілізації ресурсів – як людських, так і транспортних, і багато іншого».


Довідково: «Оберіг» — це проєкт Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів, який є автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою. Ціллю проєкту є збирання, зберігання, обробка та використання даних про військовозобов’язаних (призовників) для забезпечення військового обліку громадян.

Для розгортання цієї системи наприкінці 2021 року Міністерство цифрової трансформації України на баланс Міністерства оборони України передало понад тисячу автоматизованих робочих місць та комутаторів для їхнього подальшого розгортання у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.


Як реєстр вплине на темпи мобілізації


Створення та ефективне функціонування реєстру військовозобов'язаних може суттєво покращити процес мобілізації та позитивно вплинути на її темпи. Зокрема, йдеться про:

  • Швидший доступ до інформації: реєстр дозволяє швидко отримувати доступ до інформації про громадян, які підлягають призову. Це спрощує процедури призову і мобілізації, оскільки реєстр містить актуальні дані про потенційних військовозобов'язаних.

  • Актуальна інформація про всіх військовозобов'язаних: реєстр допоможе уникнути помилок та дублікатів у списку військовозобов'язаних. Це сприятиме тому, аби повістки не приходили тим, хто вже служить.

  • Мобілізація за тими навичками, які мають призовники: реєстр сприятиме мобілізації військовозобов'язаних на основі різних критеріїв, таких як вік, цивільна професія, освіта. Це дозволяє формувати більш ефективні та компетентні військові підрозділи.

  • Планування та координація: реєстр дозволяє владі ефективніше планувати та координувати мобілізаційні заходи, враховуючи наявні ресурси та потреби військової служби.

  • Бойова готовність: швидкий та точний доступ до інформації про потенційних військовозобов'язаних допомагає підвищити військову готовність країни, особливо в умовах загрози або конфлікту.

У підсумку, належно організований реєстр військовозобов'язаних значно покращить ефективність мобілізаційних заходів та допоможе країні оперативніше та ефективніше реагувати на потенційні загрози та виклики.



Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

887 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1557
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727