Кого "свободівка" Савчук переконала в парламенті стати "другом Івано-Франківська"

Франківська нардепка-"свободівка" Оксана Савчук заявила про створення міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді "Друзі Івано-Франківська".

Окрім самої Савчук, яка очолила об'єднання, до лав "лобістів" Івано-Франківська долучилися лише двоє нардепів із Прикарпаття, решта його представників має доволі різну географічну та політичну належність.

Серед "друзів" – політики "старої" системи, яку часто критикували депутати-"свободівці", зокрема й Оксана Савчук.

З якою метою було створене об'єднання друзів Івано-Франківська та чому до нього вирішили приєднатися депутати з різних регіонів України, Рух ЧЕСНО поцікавився в парламентарів. 

Керівниця групи Оксана Савчук у дописі у Facebook зазначила, що до об'єднання, крім неї, увійшли ще 14 народних депутатів, і повідомила їхні імена. 

Серед нардепів у цьому списку є один-єдиний депутат із коаліційної більшості "Слуг народу", яка може давати голоси за ініціативи депутатської групи.

Сама нардепка Савчук у коментарі Руху ЧЕСНО пояснила, що об'єднала депутатів задля того, щоб інтереси Івано-Франківська було почуто у Верховній Раді. Каже, що шукала однодумців, яким подобається місто. 

"Саме тому персональний склад об'єднання є досить цікавим", – прокоментувала вона. І додала, що група є відкритою для всіх охочих до неї долучитися. 

У складі об'єднання є тільки троє нардепів із Франківщини з одинадцяти, які представляють інтереси краю у Верховній Раді, та лише один представник політичної партії правлячої більшості "Слуга народу" – мажоритарник від округу №87 Зіновій Андрійович. Імовірно, групі без "більшості" буде складно лобіювати будь-які питання у Верховній Раді. Попри це, звернення від депутатського об'єднання мають шанс бути швидше розглянутими як у парламенті, так і у правоохоронних органах чи місцевих радах. 

Серед друзів Івано-Франківська половина – представники депутатської групи "За майбутнє". Це група, у яку об'єдналися депутати-мажоритарники, котрі пройшли до Ради як самовисуванці, і чимало з них – нардепи попередніх скликань. Наприклад, Савчук підтримали колишні члени фракції БПП у Верховній Раді VIII скликання Дмитро Лубінець (округ №60, Донецька обл.), Петро Юрчишин (округ №13, Вінницька обл.), нині позафракційний Микола Люшняк (округ №166, Тернопільська обл.), Ярослав Дубневич (округ №120, Львівська обл.); екс-депутат із БПП у Вінницькій облраді Геннадій Вацак (округ №16, Вінницька обл.), а також двоє колишніх "нарфронтівців" – Ігор Гузь (округ №19, Волинська обл.) та Андрій Іванчук (округ №88, Івано-Франківська обл.). Щоправда, останній представляє Прикарпаття. 

Цікаво, що "свободівці", єдиною представницею яких у Верховній Раді IХ скликання є Оксана Савчук, неодноразово критикували попередню владу за олігархізм, навіть улаштовували мітинг проти "тарифів, олігархів та репресій" і марш "За майбутнє без олігархів". Пригадаємо, що правлячою більшістю у Верховній Раді VIIІ скликання були саме представники політичних сил "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт". 

Рух ЧЕСНО поцікавився у вінницького мажоритарника Петра Юрчишина його мотивами вступу до групи "Друзі Івано-Франківська". 

"У принципі, можливо, я це сказав, але нічого не підписав. Як народний депутат я – друг усієї України", – прокоментував Юрчишин. 

На уточнювальне запитання, чи нардеп не впевнений у тому, що вступить до цього міжфракційного об'єднання, він відповів:

"Мені подобається вся Україна, і я можу бути в будь-якій групі". 

Також додав, що члени депутатської групи "За майбутнє", до якої входить і він, у сесійній залі сидять поруч із Оксаною Савчук. 

Ще один вінницький нардеп Геннадій Вацак пояснив, що симпатизує місту та розвиває в ньому свій бізнес:

"Маю там багато друзів. Тим паче солодощі Кондитерського дому "Вацак" уже 15 років смакують франківцям. З Оксаною Савчук поряд сидимо у Верховній Раді. Така відповідь вам імпонує? Буду радий, коли франківці допомагатимуть мені вирішувати питання по Вінниччині". 

Представник Львівщини Ярослав Дубневич своє рішення вступити до цього об'єднання коментує так:

"Вважаю, що у Верховній Раді потрібно об'єднувати зусилля для обстоювання інтересів як Галичини, так і всіх областей Заходу України. Звичайно, рідною для мене є Львівщина, але Франківщина також є дуже близькою, тому спільно з друзями-депутатами разом зробимо більше".

Екс-"нарфронтівець", нардеп із Волині Ігор Гузь пояснив, що приєднався до "друзів Івано-Франківська" через особисте знайомство з мером міста Русланом Марцінківим і головою Івано-Франківської обласної ради Олександром Сичем:

"Маю хорошу історію існування в місті осередку молодіжної організації "Національний альянс" і не тільки. Тому без проблем прийняв пропозицію пані Оксани увійти до цього МФО". 

Представник депутатської групи "За майбутнє", мажоритарник із Тернопільщини Іван Чайківський підтримав Савчук по-сусідськи:

"Ми маємо низку спільних напрацювань, які неможливо вирішити поодинці. Наприклад, проблема Дністра. Свого часу багато говорили про поклади сланцевого газу на територіях наших областей. Крім того, підприємство, де я є засновником, обробляє землю на території Рогатинського району Івано-Франківщини. Зрештою, як кажуть у народі, інколи добрі сусіди рідніші за далеких родичів". 

Долучилися до об'єднання Савчук і депутати з фракції "Голос" Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська, Роман Лозинський. 

Ярослав Юрчишин пояснив Руху ЧЕСНО, що своїм вступом хоче підтримати Івано-Франківськ у здоровій конкуренції проти Львова: 

"Регіони сильні, коли міста в них конкурують. Франківськ – природний конкурент Львова. І в цій конкуренції і Львів, і Франківськ ставатимуть сильнішими". 

Він також додав, що вважає за потрібне підтримувати та популяризувати проект інноваційного центру "Промприлад", який, на його думку, є унікальним. 

Мажоритарник із Франківщини Зіновій Андрійович (округ №87, "Слуга народу") розповів Руху ЧЕСНО, що на одному з найближчих засідань Верховної Ради буде оголошено про створення ще одного депутатського об'єднання – з назвою "Прикарпаття" з однойменною назвою. За його словами, туди увійдуть народні обранці з Франківщини, а також ті, хто має стосунок до краю. 

Міжфракційне депутатське об'єднання – своєрідний координаційний майданчик народних депутатів, які об'єднуються за спільними інтересами. Такі об'єднання не мають прав депутатських фракцій (груп), що передбачені в Регламенті Верховної Ради України (ст. 60.1 ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України). 

Так, у парламенті вже зареєстровано міжфракційні депутатські об'єднання "Кіровоградщина", "Чернігівщина", "Тернопільщина", "Львівщина", "За Одещину". 


27.09.2019 7767 6
Коментарі (6)

P 2019.09.30, 08:42

Щоб бути дрогом ІФ - треба ДБАТИ про місто. Чи можна назвати турботою - міст, що став у П'ЯТЬ разів дорожчий від тендерної вартості?!

http://firtka.if.ua/blog/view/mist-svoboda-kriminal-khto-prikishenit-shtiri-sotni-liam

Ось вам - конкретна ілюстрація "словом" і "ділом".
"Друзя" міста... Чи, може, - чиїхось бізнес-інтересів?..

Нерухомість 2019.10.02, 22:11

Молодець Савчук, Франківську потрібен гучний голос у Києві.

Франківськ значно розвинувся і є приваблив містом, хоч забудови реально защільні, можна було б трохи пригальмувати.

ukrvsesvit.com 2021.08.02, 00:35
Карпати – це великий гірський масив, розташований на сході Європи. Даний масив знаходиться на території цілого ряду країн. Однак найбільша його частина припадає на Україну та Румунію. https://ukrvsesvit.com/hotels/green-energy-apartment/
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

544
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1190
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2693
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1086
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1330
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2714

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1045

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1613 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1855

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1936
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

127
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

462
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

670
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

205
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

756
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

653
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

855
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

467
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

143
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

338
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

453
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

566