Кого "свободівка" Савчук переконала в парламенті стати "другом Івано-Франківська"

Франківська нардепка-"свободівка" Оксана Савчук заявила про створення міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді "Друзі Івано-Франківська".

Окрім самої Савчук, яка очолила об'єднання, до лав "лобістів" Івано-Франківська долучилися лише двоє нардепів із Прикарпаття, решта його представників має доволі різну географічну та політичну належність.

Серед "друзів" – політики "старої" системи, яку часто критикували депутати-"свободівці", зокрема й Оксана Савчук.

З якою метою було створене об'єднання друзів Івано-Франківська та чому до нього вирішили приєднатися депутати з різних регіонів України, Рух ЧЕСНО поцікавився в парламентарів. 

Керівниця групи Оксана Савчук у дописі у Facebook зазначила, що до об'єднання, крім неї, увійшли ще 14 народних депутатів, і повідомила їхні імена. 

Серед нардепів у цьому списку є один-єдиний депутат із коаліційної більшості "Слуг народу", яка може давати голоси за ініціативи депутатської групи.

Сама нардепка Савчук у коментарі Руху ЧЕСНО пояснила, що об'єднала депутатів задля того, щоб інтереси Івано-Франківська було почуто у Верховній Раді. Каже, що шукала однодумців, яким подобається місто. 

"Саме тому персональний склад об'єднання є досить цікавим", – прокоментувала вона. І додала, що група є відкритою для всіх охочих до неї долучитися. 

У складі об'єднання є тільки троє нардепів із Франківщини з одинадцяти, які представляють інтереси краю у Верховній Раді, та лише один представник політичної партії правлячої більшості "Слуга народу" – мажоритарник від округу №87 Зіновій Андрійович. Імовірно, групі без "більшості" буде складно лобіювати будь-які питання у Верховній Раді. Попри це, звернення від депутатського об'єднання мають шанс бути швидше розглянутими як у парламенті, так і у правоохоронних органах чи місцевих радах. 

Серед друзів Івано-Франківська половина – представники депутатської групи "За майбутнє". Це група, у яку об'єдналися депутати-мажоритарники, котрі пройшли до Ради як самовисуванці, і чимало з них – нардепи попередніх скликань. Наприклад, Савчук підтримали колишні члени фракції БПП у Верховній Раді VIII скликання Дмитро Лубінець (округ №60, Донецька обл.), Петро Юрчишин (округ №13, Вінницька обл.), нині позафракційний Микола Люшняк (округ №166, Тернопільська обл.), Ярослав Дубневич (округ №120, Львівська обл.); екс-депутат із БПП у Вінницькій облраді Геннадій Вацак (округ №16, Вінницька обл.), а також двоє колишніх "нарфронтівців" – Ігор Гузь (округ №19, Волинська обл.) та Андрій Іванчук (округ №88, Івано-Франківська обл.). Щоправда, останній представляє Прикарпаття. 

Цікаво, що "свободівці", єдиною представницею яких у Верховній Раді IХ скликання є Оксана Савчук, неодноразово критикували попередню владу за олігархізм, навіть улаштовували мітинг проти "тарифів, олігархів та репресій" і марш "За майбутнє без олігархів". Пригадаємо, що правлячою більшістю у Верховній Раді VIIІ скликання були саме представники політичних сил "Блок Петра Порошенка" та "Народний фронт". 

Рух ЧЕСНО поцікавився у вінницького мажоритарника Петра Юрчишина його мотивами вступу до групи "Друзі Івано-Франківська". 

"У принципі, можливо, я це сказав, але нічого не підписав. Як народний депутат я – друг усієї України", – прокоментував Юрчишин. 

На уточнювальне запитання, чи нардеп не впевнений у тому, що вступить до цього міжфракційного об'єднання, він відповів:

"Мені подобається вся Україна, і я можу бути в будь-якій групі". 

Також додав, що члени депутатської групи "За майбутнє", до якої входить і він, у сесійній залі сидять поруч із Оксаною Савчук. 

Ще один вінницький нардеп Геннадій Вацак пояснив, що симпатизує місту та розвиває в ньому свій бізнес:

"Маю там багато друзів. Тим паче солодощі Кондитерського дому "Вацак" уже 15 років смакують франківцям. З Оксаною Савчук поряд сидимо у Верховній Раді. Така відповідь вам імпонує? Буду радий, коли франківці допомагатимуть мені вирішувати питання по Вінниччині". 

Представник Львівщини Ярослав Дубневич своє рішення вступити до цього об'єднання коментує так:

"Вважаю, що у Верховній Раді потрібно об'єднувати зусилля для обстоювання інтересів як Галичини, так і всіх областей Заходу України. Звичайно, рідною для мене є Львівщина, але Франківщина також є дуже близькою, тому спільно з друзями-депутатами разом зробимо більше".

Екс-"нарфронтівець", нардеп із Волині Ігор Гузь пояснив, що приєднався до "друзів Івано-Франківська" через особисте знайомство з мером міста Русланом Марцінківим і головою Івано-Франківської обласної ради Олександром Сичем:

"Маю хорошу історію існування в місті осередку молодіжної організації "Національний альянс" і не тільки. Тому без проблем прийняв пропозицію пані Оксани увійти до цього МФО". 

Представник депутатської групи "За майбутнє", мажоритарник із Тернопільщини Іван Чайківський підтримав Савчук по-сусідськи:

"Ми маємо низку спільних напрацювань, які неможливо вирішити поодинці. Наприклад, проблема Дністра. Свого часу багато говорили про поклади сланцевого газу на територіях наших областей. Крім того, підприємство, де я є засновником, обробляє землю на території Рогатинського району Івано-Франківщини. Зрештою, як кажуть у народі, інколи добрі сусіди рідніші за далеких родичів". 

Долучилися до об'єднання Савчук і депутати з фракції "Голос" Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська, Роман Лозинський. 

Ярослав Юрчишин пояснив Руху ЧЕСНО, що своїм вступом хоче підтримати Івано-Франківськ у здоровій конкуренції проти Львова: 

"Регіони сильні, коли міста в них конкурують. Франківськ – природний конкурент Львова. І в цій конкуренції і Львів, і Франківськ ставатимуть сильнішими". 

Він також додав, що вважає за потрібне підтримувати та популяризувати проект інноваційного центру "Промприлад", який, на його думку, є унікальним. 

Мажоритарник із Франківщини Зіновій Андрійович (округ №87, "Слуга народу") розповів Руху ЧЕСНО, що на одному з найближчих засідань Верховної Ради буде оголошено про створення ще одного депутатського об'єднання – з назвою "Прикарпаття" з однойменною назвою. За його словами, туди увійдуть народні обранці з Франківщини, а також ті, хто має стосунок до краю. 

Міжфракційне депутатське об'єднання – своєрідний координаційний майданчик народних депутатів, які об'єднуються за спільними інтересами. Такі об'єднання не мають прав депутатських фракцій (груп), що передбачені в Регламенті Верховної Ради України (ст. 60.1 ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України). 

Так, у парламенті вже зареєстровано міжфракційні депутатські об'єднання "Кіровоградщина", "Чернігівщина", "Тернопільщина", "Львівщина", "За Одещину". 


27.09.2019 6841 5
Коментарі (5)

P 2019.09.30, 08:42

Щоб бути дрогом ІФ - треба ДБАТИ про місто. Чи можна назвати турботою - міст, що став у П'ЯТЬ разів дорожчий від тендерної вартості?!

http://firtka.if.ua/blog/view/mist-svoboda-kriminal-khto-prikishenit-shtiri-sotni-liam

Ось вам - конкретна ілюстрація "словом" і "ділом".
"Друзя" міста... Чи, може, - чиїхось бізнес-інтересів?..

Нерухомість 2019.10.02, 22:11

Молодець Савчук, Франківську потрібен гучний голос у Києві.

Франківськ значно розвинувся і є приваблив містом, хоч забудови реально защільні, можна було б трохи пригальмувати.

11.08.2020
Тетяна Дармограй

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна.

1431
10.08.2020
Люся Грибик

Про те, яким був шлях до батьківства, з якими викликами стикаються люди, які вирішили усиновити дитину — далі у розмові з журналісткою Фіртки.

1126 1
07.08.2020

Минув рік з часу виборів, й очевидно, що в Едуарда Прощука багато чого змінилося – і в житті, й у світогляді.

686
06.08.2020
Марія Лутчин

Для чого потрібні бактеріологічні дослідження, супербактерії як наслідок COVID-19 та чому ми зловживаємо дезінфекторами Фіртка дізнавалася у лікаря-бактеріолога вищої кваліфікаційної категорії  Лариси Ярич.

4592
05.08.2020
Олена Британська

Що таке наркотик та залежність, як він впливає на мозок дитини, чим можуть зарадити батьки та чому інколи вони ж запускають цей процес?  

1420
31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

2477 1

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

293

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

3234

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3881

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

7057
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

3009
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

1144
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

4366
12.08.2020

У понеділок, 10 серпня, відбулася чергова зустріч членів Секретаріату Всецерковного Патріаршого Собору спільно зі синодальною робочою групою з опрацювання душпастирського плану УГКЦ. Учасники зустрічі ділилися думками, як Церква має жити й діяти в сучасн

165
05.08.2020

Вперше, починаючи з 1897 року, Свідки Єгови відмовилися від проведення своїх масових богослужінь на стадіонах та в  орендованих приміщеннях і  перенесли цю щорічну подію на Інтернет-платформу. Усі Свідки і гості будуть  переглядати програм

544 1
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

1086
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1823
05.08.2020

У столиці Мадриді площу, на якій розташоване посольство України в Іспанії, назвали ім'ям Лесі Українки.

465
10.08.2020

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня поїхав в Пуховицький район Мінської області для ознайомлення з ходом реалізації інвестиційного проєкту у сфері сільського господарства. Про це пише Українська правда з посиланням на державне інформагентс

311
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

1568 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

762
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2911